Picture
www.ruskino.ru
Drama

Režisierius: Jaroslav Čevaževskij (Ярослав Чеважевский)

Šalis: Rusija

Trukmė: 100 min

   
Lena (vaidina akt. Dina Korzun) turtinga maskvietė, kurios gyvenimas pasikeičia vos per vieną dieną. Sužinojusi, kad vyras, su kuriuo kūrė gyvenimą net dešimt metų, yra visiškas šunsnukis ir supratusi, kad atsidūrė aklavietėje moteris ryžtasi iš pagrindų keisti savo gyvenimą. Su mintimi apie savęs pačios ir gyvenimo tikslo paieškas, vedina svajonės susitvarkyti gyvenimą Lena išvyksta į Peterburgą, kur įsidarbina pačioje pirmoje įstaigoje, siūlančioje darbą. Tapusi socialine darbuotoja moteris jaučiasi reikalinga, tačiau jos širdis vis vien nerimsta...

Picture
www.ruskino.ru
Baltapūkė žydromis akimis, vardu Kuka (vaidina akt. Anastasija Dobrynina) šešiametė, gyvenanti vienui viena. Mažylė ne pagal metus protinga ir suaugusi – ji pati eina apsipirkti, tvarko namų buitį, verda valgį, nekalba su nepažįstamais ir nebijo drausminti praeivių, kurie elgiasi netinkamai. Kuka bijo socialinių darbuotojų, nes žino, jog pastarieji, sužinoję, jog ji gyvena viena, uždarys ją į vaikų namus, o anot Kukos, ten visai neįdomu ir liūdna.

Picture
www.ruskino.ru
Vieną dieną Lenos ir Kukos keliai susikerta. Lena, atlikdama socialinės darbuotojos vaidmenį jaudinasi dėl vienišos mergaitės ir bando sužinoti daugiau apie jos gyvenimą. Tuo tarpu Kuka, žinanti, kad Lena yra daugiausiai jai baimės keliančios profesijos atstovė, vos pamačiusi moterį išgaruoja tarsi dūmas, tačiau Lena nenuleidžia rankų ir leidžiasi į mergaitės paieškas, nes niekaip negali išmesti žavingos ir tokios suaugusios Kukos iš galvos.

Filmo pradžia, kuomet matome šlamančius rudeniškus lapus, fone skambant fortepijono melodijoms, o ekrane rodomos paralelės iš Kukos ir Lenos gyvenimo, užduoda toną ir tempą visai likusiai istorijai, filmo eigoje besirutuliojančiai tarsi rudens lapas vėjyje.

Picture
www.ruskino.ru
Sentimentalus, pasakiška dvasia alsuojantis filmas apie meilę, vidinę stiprybę ir gerumą. Apie vaikus, suaugusius per anksti ir apie suaugusius, kurie ne visuomet gali suvaldyti savo gyvenimą. „Kuka“ moko mylėti artimą, o peržiūros metu juosta atrodo tokia tikra, gyvybinga ir naivi gerąja prasme.

Didžiąją daugumą „Kukos“ žiūrovų savo naiviu nuoširdumu papirko pagrindinio vaidmens atlikėja Anastasija Dobrynina, tvirtai stovinti tose pačiose gretose kaip ir profesionalūs filmo aktoriai. Baltapūkis angelas didžiulėmis rugiagėlių žydrumo akimis vaidina labai įtikinamai ir vietomis, kuomet Kuka drausmina nemandagius dėdes ir tetas arba rimtu veidu pasakoja apie makaronus su kondensuotu pienu, žiūri į ekraną ir šypsaisi, žavėdamasis to vaiko mielumu ir charizma. Iš tiesų, Rusijoje matyt auga sava Abigail Breslin  ar Dakota Fanning, tad tik laiko klausimas kuomet mažylę vėl išvysime didžiajame ekrane.

Jūratė
21/3/2011 09:35:04 pm

Mačiau, patiko :) Kuką įsimylėjau iš pirmo žvilgsnio, nereali mergička!!!! O ta kur ją įsivaikina nepatiko, nes tokia šalta,ledinė, guminė moteris. O gal čia ir buvo tokia idėja,pavaizduoti ją kaip aisbergą o paskui padaryti,kad Kuka rado kelią į jos širdį>?

ReplyLeave a Reply.


UA-35502470-1