Picture
www.kinopoisk.ru
Komedija

Režisierius: Dmitrij Povolockij (Дмитрий Поволоцкий), Mark Drugoj (Марк Другой)

Šalis: Rusija

Trukmė: 87 min


Didžiojo Teatro baleto mokykloje mokosi nerangus šokėjas Boria (Dmitrij Vyskubenko). Jis svajoja apie laisvę, gražiausios klasės mergaitės simpatijas ir baleto aukštumas. Jo mama (Anna Michalkova) – anglų kalbos mokytoja, dievinanti vakarėlius ir vyrus. O tėtis... Apie tėtį vaikinas nieko nežino. Vieną dieną į visų engiamo, nemėgstamo ir kiek užguito rankas patenka svajonių VHS kasetė, kurioje įamžinta Sovietų Sąjungos baleto pažiba – fantastiškai šokantis Michailas Baryšnikovas. Bėgdamas nuo realybės Boria įtikina save, jog pastarasis – jo tėvas, apie kurio buvimo vietą ir egzistavimą vaikinas nė nenutuokia. Skandalinga žinia netrunka pasklisti baleto mokykloje, o Boria įsivelia į melagysčių ir įvykių verpetą, iš kurio kelio atgal nebėra.

Picture
www.kinopoisk.ru
Juostos kūrėjai puikiai perteikė devintojo dešimtmečio atmosferą ir sukūrė filmą, stilistiškai primenantį minimą laikotarpį. Nepaisant to, galutinis juostos variantas gavosi kiek sentimentalus, vaikiškas ir naivus, tačiau šiltas ir nešantis viltį bei perteikiantis vaikiškų fantazijų mąstą ir galimybes.

Filmas nepretenduoja į jokias menines aukštumas ar juolab apdovanojimus. Juostos siužetas gana paprastas ir neblizgantis, aktoriai taipogi nepasižymėjo ypatingais gabumais – suvaidino ir tiek. Filme nėra jokių ryškių, įdomių personažų, jis nesukelia ypatingų emocijų ir neduoda peno apmąstymams. Galų gale filme apie baletą man pritrūko būtent baleto ir šokių, daugiau pozityvumo ir, atsižvelgiant į filmo žanrą – vietų, kuriose galėčiau bent jau išspausti šypseną... Tačiau didžiausia filmo problema, jog jis yra apie viską ir tuo pačiu apie nieką. Filme egzistuoja kelios pagrindinės mintys, tačiau nei viena jų neišvystoma iki galo ir nepapildo viena kitos.

Picture
www.kinopoisk.ru
Iš esmės filmas nėra labai jau prastas, tačiau po jo peržiūros galvoje sukasi tik kvaila mintis „ir ką?..“, nes žiūrovas paliekamas ne tik kad alkanas, tačiau net ir neužuodęs maisto kvapo. Regis, kūrėjai surinko neblogą aktorių komandą, sukūrė gerą muziką, pasirinko visai neblogą scenarijų, tačiau nieko ypatingo taip ir nesukūrė... Turiu nuvilti, kad neišvysite rusiškojo „Bilio Ellioto“ ir net nieko panašaus į tai, nes baletas šiame filme tarsi dar vienas žaisliukas, naudojamas tarsi priedanga aukštesnėms režisieriaus idėjoms, kurių aš taip ir neišvydau.

Picture
www.kinopoisk.ru
Manyčiau, jog filmas orientuotas labiau į vaikišką/ paauglišką bei šeimyninę auditoriją, nes yra kiek pamokantis, moralizuojantis, o ir vaikai filmuose neieško didelių trūkumų :) 
Leave a Reply.


UA-35502470-1