Picture
www.kinoifilm.ru
Drama

Režisierius: Jegor Anaškin (Егор Анашкин)

Šalis: Rusija

Trukmė: 176 min (4 x 44 min)
 

Lengvabūdė medicinos studentė Veronika (akt. Светлана Антонова) iki ausų įsimylėjusi Igorį (akt. Станислав Бондаренко) – aukštesniojo kurso studentą, dėl kurio virpa ne vienos būsimos medikės širdis. Džiūdama iš meilės be atsako Veronika atstumia savo gerbėją – beprotiškai merginą mylintį Levą (akt. Алексей Бардуков). Jis kuklus, dideles viltis teikiantis studentas, tačiau nei iš tolo neprimena merginų dėmesio spinduliuose besimaudančio Igorio, kuris visais būdais bando išvengti simpatijų jam nekeliančios Veronikos.

Picture
www.kino-teatr.ru
Bėga metai, trijulė tampa gydytojais ir kiekvienas jų kuria savo gyvenimą. Kartą atsitiktinai sutikusi būrėją Veronika sužino, jog ji – „juodoji našlė“ ir visi merginos išrinktieji vienas po kito mirs ne sava mirtimi. Išgąsdina būrėjos žodžių, tačiau pernelyg rimtai į juos nesureagavusi jauna moteris jau netrukus įsitikina, jog būrėja buvo teisi. Netikėtai mirus ir antram vyrui, Veronika laiko save prakeiktąja, o meilės trokštančią prigimtį slopina baimė tapti trečios mirties liudininke. Įnikusią į alkoholį ir bandančią nusižudyti merginą išgelbėja vis dar nuoširdžiai ją mylintis Levas, tačiau ir šįkart likimas pasirodo esantis ne jo pusėje. Lengva ranka atstūmusi vyrą Veronika visa galva pasineria į darbus ir bando pamiršti meilę bei nepakliūti į nei vieno vyro akiratį.

Picture
www.kinoifilm.ru
Po metų netikėtai sutikusį savo pirmąją meilę Igorį, moteris iš visų jėgų stengiasi atsispirti jo žavesiui ir neįsivelti į meilės romaną, o žavingasis gydytojas juokais nuleidžia kiekvieną mylimosios pasakojimą apie „juodosios našlės“ prakeiksmą. Savo gyvenimo kelyje vėl netikėtai išvydusi būrėją, išpranašavusią jai tokį likimą, Veronika ryžtasi išsiaiškinti kaip ji galėtų nuimti prakeiksmą, kartinantį jai gyvenimą. Sužinojusi, jog prakeiksmas neteks galių tik tuomet, kai mergina ištekės už Nemylimojo, Veronika ryžtasi santuokai su tuo, ką visą gyvenimą uoliai stūmė nuo savęs – Levu.

Picture
www.picbit.net
Tačiau likimas ir vėl nepraleidžia progos papokštauti. Supratusi, jog negali gyventi su nemylimu vyru, moteris reikalauja skyrybų, tačiau netrukus pajuntą nešiojanti gyvybę po širdimi, o su dukters gimimu regis, ramybė ir taika aplanko jų šeimą. Tačiau Veronikos kelyje vėl išdygsta Igoris – toks pats patrauklus ir traukiantis lyg magnetas, o meilės trokštanti moteris leidžiasi į naują gyvenimo nuotykį...

Picture
„Nemylimas“ – tai filmas, liečiantis gana specifines visuomenės gyvenimo problemas – nesimokančius ir atsainiai į pacientus žiūrinčius gydytojus, blato ir kyšių sistemą, nuosavo būsto problemą, vis labiau aštrėjančius santykius šeimose. Visa tai pavaizduota itin tikroviškai, pagardinta lengvu humoru (nors filmas ir yra dramatiškas), spalvingais personažais bei nebloga aktorių vaidyba. Filmo peržiūra neprailgsta, itin sumaniai pinamas siužetas, žiūrovui pateikiami netikėti įvykiai, tad nuspėti tolesnę filmo eigą kartais būna keblu.

Picture
www.kinoifilm.ru
Svetlana Antonova puikiai įkūnijo gyvenime mėtytą ir vėtytą Veroniką, nors keli kadrai filmo pradžioje man pasirodė kiek perspausti ir netikri. Tačiau ko norėti, kuomet 32 – ejų aktorei supinamos dvi kvailokai atrodančios kasytės ir liepiama vaidinti dvidešimtmetę naivuolę, pasiruošusią šokti po traukinio ratais vardan į ją nežiūrinčio Igorio dėmesio. Patiko Aleksejaus Bardukovo vaidyba, tačiau kliuvo jaunas jo amžius. Net ir paskutiniuose filmo kadruose manęs niekaip neapleido mintis, jog jis net nepanašus į trisdešimtmetį, o labiau panašėja į geltonsnapį viščiuką, nosį pabalnojusį akiniais ir bandantį atlikti šeimos vyro vaidmenį. Tačiau šie smulkūs kliuviniai negadina bendro filmo vaizdo ir nemenkina peržiūros malonumo.

Picture
www.kino-teatr.ru
Patiko ir filmą lydėjusi instrumentinė muzika, puikiai papildžiusi filmo veiksmą. Pabaiga, kai kam atrodžiusi lengvai nuspėjama, mane kiek nustebino ir už tai dėčiau filmui pliusą. Net iki filmo pabaigos likus vos kelioms minutėms aš vis dar nežinojau kaip jis baigsis. 

Taigi, „Nemylimas“ – tai jautrus ir gyvenimiškas skaudus filmas apie gyvenimą, meilę ir laimę, kuri taip dažnai yra tiesiog po mūsų kojomis.
Leave a Reply.


UA-35502470-1