Picture
Drama

Režisierius: Sergej Snežkin (Сергей Снежкин)

Šalis: Rusija

Trukmė: 110 min

 

Šis filmas – tai Pavlo Sanajevo autobiografinio pasakojimo, parašyto 1994 metais, ekranizacija.

Picture
Sašai Saveljevui (vaidina akt. Aleksandr Drobytko) šiandien sukanka aštuoneri. Kadaise metusi savo vaiką ir sukūrusi naują šeimą, mama (vaidina akt. Marija Šukšina) žūtbūt nori susitikti su sūnumi ir įteikti jam gimtadienio dovaną. Deja, Sašą auginanti valdinga močiutė (vaidina akt. Svetlana Kriučkova), pamiršusi savo jaunystės klaidas neleidžia dukrai matytis su vaiku, jo akivaizdoje vadina dukrą nusivalkiojusia kale ir teisia naująjį jos gyvenimo draugą. Priešingose barikadų pusėse stovintys seneliai ir vaiko tėvai plėšo tarp dviejų ugnių atsidūrusio mažylio jausmus į gabalus, o beribė meilė vaikui perauga į tironiją, karaliaujančią mažame šeimos butuke.

Picture
Istorija, pasakojama aštuonmečio asmeniu. Kaip bebūtų keista, psichiškai ne itin sveikos močiutės meilės nukankintas vaikas net ir juodžiausiomis gyvenimo akimirkomis nenustoja džiaugtis mažiausiomis smulkmenomis ir svajoja bent akimirkai pamatyti mamą.

Stebint filmą kyla gailestis mažajam Sašai, kuris, regis, niekam nėra reikalingas, o „savotiška“ močiutės meilė vaikui kelia pyktį ir apmaudą.


Picture
Turiu pagirti aktorių kolektyvą, kurie labai įtikinami perteikė savo personažų emocijas ir nuotaikas. Sudėtingi psichologiniai vaidmenys profesionalių aktorių rankose tapo įtikinama istorija, kuri, regis, gyvai vyksta žiūrovo akyse. Atrodo, jog aktoriai taip įsijautė į vaidmenis, jog patys tapo tironais ir despotais, kankinančiais mažąjį Sašą Saveljevą.

Po filmo peržiūros galva tvinksi tarsi būtų švininė – Sašos vaikystės istorija slegia, liūdina, piktina ir nepalieka abejingų. Tai juosta, verta kiekvienos peržiūros minutės.

Picture
P.S. Rekomenduoju iš pradžių perskaityti genialiai parašytą knygą, o tik tada žiūrėti pagal ją pastatytą filmą – įspūdis bus keliskart stipresnis!


Nerce
23/2/2011 03:08:50 am

Maciau sita filma. Labai labai patiko! Filmo aprasymas labai taiklus. Rekomenduoju ziureti dar nemaciusiems

Reply
Ramūnas
24/2/2011 04:58:00 pm

Mačiau, labai įspūdingas ir aš rekomenduoju, treileris prajuokino ir vėl viską prisiminiau :) O mažiuko vaidyba superinė, va net foto matosi kokios lūdnos jo akys

Reply
Jurga
26/2/2011 04:35:54 am

Fantastiskas S.Kriuckovos vaidmuo!!!

Reply
ceburashka
26/2/2011 09:18:26 pm

Nors knygos dar neskaiciau bet filma jau paziurejau.Ziurejau kartu su vyru.Tai abu likome apsale.Seniai mateme filma kuris tai sukrestu.Aktoriu vadyba puiki!

Reply
Mingas
7/3/2011 04:04:04 am

Šitas filmas man padėjo susiformuoti kaip asmenybei, tik dėka jo ėmiau į pasaulį žiūrėti realistiškai, suvokiau ko iš manęs nori aplinkiniai žmonės, ir kaip visi mane myli. Visiems žiūrėt!!!

Reply
Mao dzedunas
7/3/2011 04:06:58 am

Aktoriai fantastiški, scenarijus žiaurus ir realistinis, filmas tikrai geras.

Reply
Gena.... Krokodilas Gena
7/3/2011 05:55:30 am

Filmą jau paskaiciau, bet knygos dar nežiūrėjau...

Reply
LEEja
24/3/2011 09:33:17 pm

paziurejau ir as. patiko tikrai. pritariu visiems komentarams. rekomenduosiu draugams paziureti :)

ReplyLeave a Reply.


UA-35502470-1