Picture
www.premiere.fr
Drama

Režisierius:  Lidija Bobrova  ( Лидия Боброва)

Šalis: Rusija, Prancūzija

Trukmė: 97 min  

„Senelyte...“ - taip meiliai į senutę Tosią (vaidina neprofesionali aktorė Nina Pavlovna) vaikystėje kreipdavosi anūkai. Ji, pamiršdama save, po gabalėlį išdalindama artimiesiems ir pavaduodama geležinkelio stotyje dirbančius dukrą ir žentą, nepailsdama rūpinosi be proto mylimais anūkais. Ištikus bet kokiai negandai mažieji neklaužados pirmiausiai šaukdavosi senelytės, nes ji jiems buvo Viskas.


Picture
www.premiere.fr
Tačiau gyvenimas lekia, deja, neretai pažerdamas mums nemalonių ir netikėtų staigmenų. Anūkai užaugo, sukūrė savo šeimas, paskendo kasdieniniuose rūpesčiuose...

Senelytė, pardavusi sodybą ir pinigus po lygiai išdalinusi anūkams, gyveno pas dukrą ir žentą. Po skaudžios dukters mirties žilagalvei senolei tenka apsigyventi pas savo seserį, o šiai susirgus beviltiškai ieškoti prieglobsčio pas taip mylimus anūkus.

Picture
www.f.kinsburg.ru
Matydama, jog ji visiems tapo nereikalinga našta, filmo pabaigoje senolė išeina, tarytum norėdama grįžti atgal į savo gimtuosius namus, kur ji jautėsi reikalinga ir gerbiama, kur krykštauja vaikai, kur vyrauja amžinoji vasara.


Picture
www.premiere.fr
„Senelytė“ - tai filmas apnuoginantis žmonių santykius, kuomet savęs sureikšminimas yra aukščiau visko, kai žmogiškumas vertinimas tik pinigais, o pagarba ir dėkingumas pasiklydę ledinėse širdyse. Beliko tik žmonių skirstymas į reikalingus ir ne. Nereikalingas žmogus - tai lyg pasenęs ir niekam nenaudingas daiktas, kurį norisi išmesti ir pamiršti. Lengviau rasti save pateisinančių aplinkybių, nei pabandyti kalbėtis su savo sąžine, miegančia po storu ledo sluoksniu.

Picture
www.kinopark.by
Skambant tradicinėms rusiškoms melodijoms atskleidžiama skaudi ir nepaliekanti abejingų senelytės drama. Tai už širdies griebianti istorija, sukelianti daugybę klausimų ir verčianti permąstyti savąsias vertybes.

Po filmo peržiūros ilgai neapleidžia jausmas, jog ar tikrai, mes padarome viską ką galime dėl mūsų artimųjų, ar tikrai mes esame Žmonės?..


Dėkojame www.kinokadras.lt skaitytojai Neringai už puikaus filmo rekomendaciją ir aprašą :)
Ramūnas
27/2/2011 08:36:04 pm

O tai ir skaitytojai gali rašyti?

Reply
28/2/2011 07:26:58 pm

Ramūnai, jei tik yra noro ir talento, turi ką aprašyti - siųsk, patalpinsiu :)

Reply
Ramūnas
1/3/2011 09:42:33 pm

Turiu ir ką aprašyti ir noro, bet mano talentas šitoj vietoj lygus nuliui :D Net lietuvių kalbos mokytoja mokykloje nuolat sakydavo, kad moku padoriai parašyti kažką, kieno ilgis max 5 sakiniai :)))

Reply
3/3/2011 04:25:17 am

Ką gi, pasižiūrėjau ir aš "Senelytę".
Iš tiesų skaudžios tematikos filmas, priverčiantis tūkstantį kartų susimąstyti apie save, savo elgesį ir gyvenimą. Juk močiutės rankos sūpavo mus vaikystėje, močiučių lopšinių klausėmės prieš miegą ir jas šaukėmės ištikus bėdai. Tokia ir senelytė Tosia - mylinti artimą labiau nei save ar savo gyvenimą, o prispyrus bėdai paliekama likimo valiai kaip niekam nereikalingas daiktas, kurį filmo eigoje netgi pasiūloma išvežti į sąvartyną.
Kaip skaudu nugyventi visą gyvenimą tam, kad jo saulėlydyje sužinotum koks nereikalingas esi... Tačiau senelytė Tosia nieko nekaltina ir vis nuoširdžiai šypsosi bei džiaugiasi gyvenime randamomis smulkmenomis, o jos akys alsuoja šiluma ir meile. Net filmo pabaigoje ji išeina tarsi tam, kad mažajai proanūkei Olenkai padovanotų kalbos dovaną, nes apie save babusia vėlgi negalvoja.
"Senelytėje" patiko viskas - tematika, aktoriai, aplinka, detalės, siužetas ir, žinoma, muzika bei dainos, nunešančios į vaikystės prisiminimus pas mylimą močiutę, kurios, deja, nebėra...

Reply
To Jama To Kanava
7/3/2011 03:53:11 am

Man nuo šio filmo tai kažkoks visiškas liūdesys. Nors imk ir padalink visiems "babusios" babausiams anūkams po virve su kilpa ir taburetę(prašant dovanas tuoj pat "išvynioti"). O "babusia" reik pasodinti už vairo tos mašinytės, kurioje ją pas anūkus vežiojo, su tona sprogmenų badažinėje. Tada "babusia" filmo pabaigoje išvažiuotų gyvenimo tikslo ieškoti... Gal ir Olenka po to prakalbėtų, nes "babusia" apie save negalvoja...

ReplyLeave a Reply.


UA-35502470-1