Picture
www.ruskino.ru
Komedija

Režisierius: Sarik Andreasian (Сарик Андреасян)

Šalis: Rusija

Trukmė: 90 min

   
Liudmila Kalugina (vaidina akt. Светлана Ходченкова) – verslo pasaulio ryklė, akmeninė moteris iš pirmo žvilgsnio geležine širdimi. Ji griežta, reikli sau ir kitiems. Pavaldiniai ją vadina mymra ir bijo su vadove turėti bet kokių reikalų.

Anatolijus Novoselcevas (vaidina akt. Владимир Зеленский) – vienišas dviejų šaunių mergaičių (vaidina akt. Софья Хилькова ir akt. Вероника Вакулинская) tėvas, finansų analitikas, dirbantis Liudmilos Kaluginos vadovaujamoje kompanijoje. Jos akyse jis nieko vertas skuduras, negebantis suregzti rišlaus sakinio.

Picture
www.ruskino.ru
Ir štai artėja įmonės rengiama prezentacija, skirta investuotojams. Kolektyvas išvyksta atostogų į Turkiją, kur girtas biuro planktonas Novoselcevas vadovei drėbia į akis visą tiesą apie ją. Štai taip ir prasideda jų draugystė, o gal tiksliau tarnybinis romanas?

„Tarnybinis romanas. Dabartiniai laikai“ – tai kultinės 1977 – ųjų Eldaro Riazanovo (orig. Эльдар Рязанов) juostos „Tarnybinis romanas“ perdirbinys, arba tiksliau perkėlimas į dabartinius laikus, turintis ambicijų tapti ne mažiau žinomu už savo pirmtaką. Tas pats scenarijus, tie patys herojai su kai kuriais pakeitimais (1977- aisiais sekretorę įkūnijusi Lija Achedžakova (orig. Лия Ахеджакова) 2011 – aisiais buvo pakeista neaiškios orientacijos sekretoriumi Vadiku (vaidina akt. Павел Воля)) ir štai prieš akis turime kitomis spalvomis sužibusį ir atgimusį Sovietinį šedevrą.

Picture
www.ruskino.ru
Iš karto turiu perspėti - jeigu jaučiate ypatingus sentimentus 1977 – ųjų „Tarnybiniam romanui“ ir esate užkietėjęs šio filmo gerbėjas, siūlau negadinti sau nuotaikos ir nežiūrėti šio perdirbinio. Na, o jeigu tik ieškote smagaus reginio vakarui, „Tarnybinis romanas. Dabartiniai laikai“ tam puikiai tiks.

O dabar trumpai apie kai kurias detales. Jeigu „Tarnybiniame romane“ visos detalės buvo vietoje ir laiku, naujojoje dalyje viskas priešingai – vietomis filmas išsibarsto, nutrūksta siužetinė linija, atsiranda pašalinės nereikalingos detalės. Kuklus, Sovietine dvasia alsuojantis bei be galo tikras pirmasis „Tarnybinis romanas“ visiška priešingybė 2011 – ųjų kolegai. Čia visi dirba milžiniškame ir prabangiame biure, kurio vadovybė darbuotojams gali apmokėti savaitgalinę išvyką į prabangų Turkijos kurortą, o naujasis Novoselcevas skolinasi 5000 rublių (apie 500 litų) ne tam, kad pragyventų iki kito atlyginimo, o dukterų mokyklos remontui (!). Būtent šioje vietoje ir išsiskiria filmų keliai – 1977 – ųjų verija buvo artima kukliam Sovietinio režimo žmogui, atspindėjo daugumos gyvenimo realybę ir nupasakojo kasdienybę, kai tuo tarpu antrasis filmas – tik vadinamojo elito, gyvenančio prabangiuose Maskvos daugiaaukščiuose, gyvenimo atspindys.

Picture
www.ruskino.ru
Kiek nustebino naujojo „Tarnybinio romano“ garso takelis, kuriame skamba nemažai užsienio kūrėjų dainų, tokių kaip James Blunt „You're beautiful“. Tačiau visų keisčiausias buvo Rea Garvey dainos „Hallelujah“ pasirinkimas, skambėjęs tą akimirką, kai herojai išgyveno, regis, laimingiausias jų gyvenimo akimirkas. Tuomet „Hallelujah“ man skambėjo labiau kaip atsisveikinimui skirta daina... Nepaisant šios detalės, likęs garso takelis išties neblogas ir jame išgirsime Tito & Tarantula, garsiąją Nancy Sinatra „Bang Bang“ ar man labai įsiminusią ir tobulai ekrane matomam veiksmui parinktą ukrainiečių Океан Эльзы dainą - "(Я не сдамся) Без бою". Žinoma, nepamirškime ir senųjų, Sovietinių laikų dainų, puikiai skambėjusių 2011 – ųjų Maksvoje.

Picture
www.vkirove.ru
Galima suprasti kodėl filmo kūrėjai ryžosi kurti šią juostą – tokios istorijos amžinos, o tarnybiniai romanai buvo ir bus. Tačiau imantis kurti TOKIO filmo, vadinamo šedevru, perdirbinį, ant kūrėjų pečių gula didelė atsakomybė – sukurti pirmosios dalies vertą reginį, pateisinti žiūrovų lūkesčius ir nesumenkinti pirmosios dalies vardo. Jeigu filmą „Tarnybinis romanas. Dabartiniai laikai“ vertinsime kaip paprastą komediją, manau tai tikrai nebloga juosta, kurioje apstu juokingų situacijų, gardaus humoro ir smagių peržiūros akimirkų. Tačiau jeigu šią juostą vertinsime kaip garsiojo „Tarnybinio romano“ perdirbinį, naujasis filmas ne tik kad nublanksta prie senbuvį, tačiau ir paskęsta 1977 – ųjų filmo šlovės spinduliuose. Sakykite ką norite, tačiau žmonių širdyse amžiams liks tik pirmoji filmo versija, kurią daugelis myli ir mėgaujasi iki šiol.

Renata
23/8/2011 08:06:51 pm

smagi romantine komedija=)

ReplyLeave a Reply.


UA-35502470-1