Picture
www.kinopoisk.ru
Fantastinė drama

Režisierius: Filip Jankovskij (Филипп Янковский)

Šalis: Rusija

Trukmė: 108 min
 

Rusijos kine egzistuoja kelios itin stiprios atšakos – stiprios gyvenimiškos dramos, įspūdingi kariniai filmai ir, žinoma, nesibaigiantys serialai apie visus ir viską. Išvysti stiprų fantastinį filmą, kurio kilmės šalis – Rusija, tikrų tikriausia retenybė, tad šalies kūrėjų laukia dar ilgas kelias link kokybiškos fantastikos, kadangi „Ginklanešys“, turėjęs būti būtent tokiu filmu, patyrė visišką fiasko.

Saša (akt. Artiomas Tkačenko (Артем Ткаченко)) – draugų atstumtas vaikis, turintis sveiku protu nesuvokiamą galią žudyti ir naikinti viską savo kelyje. Negalėdamas suvaldyti savo prakeiksmo Saša jaučiasi išsigimėliu, visuomenės atstumtuoju ir išgyvena kaltės jausmą. Būdamas pernelyg pavojingu gyvenimui tarp žmonių, užaugęs vaikinas tampa atsiskyrėliu. Nors ir pripratęs prie kitokių gyvenimo sąlygų, jis vis dar bando pakeisti savo likimą. Deja, nesėkmingai. Laikui bėgant Saša tampa žudynių įrankiu, vykdančiu tik savo paties suvokiamą teisingumą ir oponentus kapojantį į sriubai tinkamus gabalėlius. Tačiau vieną dieną krauju paženklintas vaikinas sutinka Katią (akt. Čiulpan Chamatova (Чулпан Хаматова)) – gražuolę merginą pavargusiu žvilgsniu, kuri, nieko nežinodama apie jo praeitį, beatodairiškai įsimyli Sašą ir priverčia jį keistis. Tačiau ar žudymo mašina gali mylėti ir išsaugoti meilę? Juk Saša – žmogus, kuriam vis sunkiau likti žmogumi.


 
Picture
Romantinė komedija

Režisierius: Dmitrij Gračev (Дмитрий Грачев)

Šalis: Rusija

Trukmė: 90 min
 

Sonia (akt. Екатерина Вилкова) – Rusijos pažiba. Ji – sėkmingiausias šalies supermodelis, svajojantis apie ramų šeimyninį gyvenimą su savo vaikinu. Deja, Sonios mylimasis Ruslanas (akt. Федор Бондарчук) – savimyla narcizas, populiarios kulinarinės laidos vedėjas, save laikantis žvaigžde ir nuolat patenkantis į pirmus bulvarinės spaudos puslapius. Savo piršlybas pardavęs paparaciams, Ruslanas galutinai įsiutina Sonią, svajojančią apie ramų gyvenimą ir neketinančią taikstytis su sužadėtinio užgaidomis.


 
Picture
www.kinoifilm.ru
Drama

Režisierius: Jegor Anaškin (Егор Анашкин)

Šalis: Rusija

Trukmė: 176 min (4 x 44 min)
 

Lengvabūdė medicinos studentė Veronika (akt. Светлана Антонова) iki ausų įsimylėjusi Igorį (akt. Станислав Бондаренко) – aukštesniojo kurso studentą, dėl kurio virpa ne vienos būsimos medikės širdis. Džiūdama iš meilės be atsako Veronika atstumia savo gerbėją – beprotiškai merginą mylintį Levą (akt. Алексей Бардуков). Jis kuklus, dideles viltis teikiantis studentas, tačiau nei iš tolo neprimena merginų dėmesio spinduliuose besimaudančio Igorio, kuris visais būdais bando išvengti simpatijų jam nekeliančios Veronikos.


 
Picture
www.filmcccp.ru
Romantinė drama

Režisierius: Ilja Frez (Илья Фрэз)

Šalis: Rusija

Trukmė: 86 min
 

1977 metais Galina Ščerbakova (Галинa Щербаковa) parašė apsakymą „Jums net nesisapnavo“. Po trejų metų, remiantis rašytojos kūriniu buvo sukurta to paties pavadinimo romantinė drama apie dviejų jaunuolių meilę. Sovietinė Romeo ir Džiuljetos istorija pavergė visą Sovietų Sąjungą ir iki šiol yra prisimenama kaip šilčiausias, švelniausias ir šviesiausias meilės vaizdavimas kine.

Sovietinio žurnalo „Sovietinis ekranas“ („Советский экран“) apklausos duomenimis filmas buvo pripažintas geriausia 1980 – ųjų juosta ir pelnė apdovanojimą Vilniaus kino festivalyje.


 
Picture
www.ruskino.ru
Veiksmo drama

Režisierius: Andrej Kavun (Андрей Кавун)

Šalis: Rusija

Trukmė: 100 min
 

1995 – ieji, Afganistanas. Rusijos krovininis lėktuvas priverstinai tūpia islamiškojo terorizmo sostinėje Kadnagare. Penki lėktuvo pilotai (vaidina akt. Александр Балуев, Владимир Машков, Андрей Панин, Александр Голубев, Богдан Бенюк) talibų įkalinami nelaisvėje, tačiau penkeriukė, įvykį laikydama per klaidą įvykusiu incidentu net neįsivaizduoja, kad pragare praleis net 378 dienas.


 
Picture
www.ruskino.ru
Komedija

Režisierius: Sarik Andreasian (Сарик Андреасян)

Šalis: Rusija

Trukmė: 90 min

   
Liudmila Kalugina (vaidina akt. Светлана Ходченкова) – verslo pasaulio ryklė, akmeninė moteris iš pirmo žvilgsnio geležine širdimi. Ji griežta, reikli sau ir kitiems. Pavaldiniai ją vadina mymra ir bijo su vadove turėti bet kokių reikalų.

Anatolijus Novoselcevas (vaidina akt. Владимир Зеленский) – vienišas dviejų šaunių mergaičių (vaidina akt. Софья Хилькова ir akt. Вероника Вакулинская) tėvas, finansų analitikas, dirbantis Liudmilos Kaluginos vadovaujamoje kompanijoje. Jos akyse jis nieko vertas skuduras, negebantis suregzti rišlaus sakinio.


 
Picture
www.ruskino.ru
Komedija

Režisierius: Sergej Ginzburg (Сергей Гинзбург)

Šalis: Rusija

Trukmė: 100 min
 

Golubevų šeimoje vėl bręsta stichinė nelaimė. Jų namuose apsilanko Marinos (vaidina akt. Kristina Orbakaite) mama Elžbieta (vaidina akt. Lija Achedžakova), vis dar nemėgstanti dukters vyro Andrejaus (vaidina akt. Goša Kucenko) ir vadinanti jį  „tuo žmogumi“. Andrejus, nebegalėdamas pakęsti uošvienės, netrukus sulaukia pastiprinimo – pasisvečiuoti užsuka jo tėvas Vladimiras (vaidina akt. Vladimir Menšov), nepuoselėjantis ypatingų jausmų marčiai, ką jau kalbėti apie jos mamą, klasikinės muzikos ir poezijos gerbėją. Namuose bręsta karinės parengties būsena – Andrejus pykstasi su uošviene, Marina veliasi į konfliktus su šešuru, o konfliktų kaltininkai Elžbieta ir Vladimiras pjaunasi kaip šuo su kate.


 
Picture
www.ruskino.ru
Kriminalinis trileris

Režisierius: Sergej Šebrin (Сергей Щербин)

Šalis: Rusija

Trukmė: 101 min

Andrejus Gromovas (vaidina akt. Danila Kozlovskij) – specialiųjų tarnybų kariūnas, viso padalinio pasididžiavimas, pasiryžęs vardan tėvynės atlikti bet kokią užduotį. Iki ausų įsimylėjęs vyras ketina vesti, tačiau prieš vedybas jis turįs atlikti paskutinę savo misiją.

Ir štai vieną dieną apiplėšiama taupomoji kasa. Kaukėtas banditas, išgąsdintas pavojaus signalo peršauna policininko Frolovo (vaidina akt. Andrej Kuznecov) žmoną, kuri, laukdamasi kūdikio, miršta. Rasti banditą nepaprastai lengva – neapdairusis plėšikas ant ginklo paliko savo pirštų antspaudus ir, kaip paaiškėja, jis yra specialusis agentas Andrejus Gromovas. Tik viena smulkmena – Andrejus nekaltas, o kaltę prisiimti sutiko tik todėl, kad tai yra jo misijos dalis.


 
Picture
www.ruskino.ru
Drama

Režisierius: Jaroslav Čevaževskij (Ярослав Чеважевский)

Šalis: Rusija

Trukmė: 100 min

   
Lena (vaidina akt. Dina Korzun) turtinga maskvietė, kurios gyvenimas pasikeičia vos per vieną dieną. Sužinojusi, kad vyras, su kuriuo kūrė gyvenimą net dešimt metų, yra visiškas šunsnukis ir supratusi, kad atsidūrė aklavietėje moteris ryžtasi iš pagrindų keisti savo gyvenimą. Su mintimi apie savęs pačios ir gyvenimo tikslo paieškas, vedina svajonės susitvarkyti gyvenimą Lena išvyksta į Peterburgą, kur įsidarbina pačioje pirmoje įstaigoje, siūlančioje darbą. Tapusi socialine darbuotoja moteris jaučiasi reikalinga, tačiau jos širdis vis vien nerimsta...


 
Picture
www.ruskino.ru
Muzikinė komedija, drama

Režisierius: Valerij Todorovskij (Валерий Тодоровский)

Šalis: Rusija

Trukmė: 136 min

 
1955 – ieji, sovietinė Maskva. Mels (vaidina akt. Anton Šagin) – pavyzdingas sovietinis komjaunuolis, puikus sportininkas, visa dvasia atsidavęs sistemai. Bet štai vieną dieną jis, save laikantis laimingu žmogumi, kaktomuša atsitrenkia į kitokį pasaulį, kuriame nėra taisyklių ir kuriame esi toks, kokiu nori būti. Tai – stiliagų pasaulis. Gatvėje juos bado pirštais, persekioja, jiems kerpa plaukus ir plėšo rūbus. Jie – kitokie: rengiasi ryškiau už papūgas, nešioja siauras kelnes, margintas sukneles ir dryžuotus kaklaraiščius. Jų šukuosenos įmantrios ir stilingos. Jie klausosi džiazo ir šoka bugį vugį. Jie kovoja už teisę gyventi kitaip. Melsas užsibrėžia tikslą tapti vienu jų. Deja, pradėjus kelionę svajonės link vaikinas suvokia, kad kelio atgal nebėra.UA-35502470-1