Picture
www.ruskino.ru
Muzikinė komedija, drama

Režisierius: Valerij Todorovskij (Валерий Тодоровский)

Šalis: Rusija

Trukmė: 136 min

 
1955 – ieji, sovietinė Maskva. Mels (vaidina akt. Anton Šagin) – pavyzdingas sovietinis komjaunuolis, puikus sportininkas, visa dvasia atsidavęs sistemai. Bet štai vieną dieną jis, save laikantis laimingu žmogumi, kaktomuša atsitrenkia į kitokį pasaulį, kuriame nėra taisyklių ir kuriame esi toks, kokiu nori būti. Tai – stiliagų pasaulis. Gatvėje juos bado pirštais, persekioja, jiems kerpa plaukus ir plėšo rūbus. Jie – kitokie: rengiasi ryškiau už papūgas, nešioja siauras kelnes, margintas sukneles ir dryžuotus kaklaraiščius. Jų šukuosenos įmantrios ir stilingos. Jie klausosi džiazo ir šoka bugį vugį. Jie kovoja už teisę gyventi kitaip. Melsas užsibrėžia tikslą tapti vienu jų. Deja, pradėjus kelionę svajonės link vaikinas suvokia, kad kelio atgal nebėra.

Picture
www.ruskino.ru
„Stilingieji“ – tai energinga, dramatiška ir spalvinga muzikinė komedija, kurioje žanrų ir įvairovių gausa juostai suteikia šarmo, unikalumo, o žiūrovui suteikia malonumą visa tai stebint. Juostoje gausu muzikinių intarpų – kuriuose šokama ir dainuojama. Nors, prisipažinsiu, miuziklas yra absoliučiai ne mano žanras, tačiau „Stilinguosius“ pasižiūrėjau su didžiausiu malonumu, nes tai nėra tipiškas miuziklas. Tai – muzikinė juosta apie patį gyvenimą, kurioje viskas puikiai suderinta ir net nekyla mintis prasukti kažkurį epizodą. Juostoje žavi viskas – spalvingi ir ryškūs aktorių kostiumai, kūną šokdinanti muzika, stiprūs dialogai ir sovietinės dvasios perteikimas.

Picture
www.ruskino.ru
Patiko režisieriaus sprendimas filmavimui pasirinkti nežinomus arba mažai žinomus jaunus aktorius,  kurie ne tik puikiai vaidina, tačiau ir neblogai dainuoja. Manau daugelio širdis pavergs Antonas Šaginas, Oksana Akinšina, Maksimas Matvejevas, Evgenija Brik, Igoris Voinarovskis ir kiti.

„Stilingieji“ – nuostabus filmas, priverčiantis branginti mūsų turimą laisvę. O filmo misija, mano nuomone, itin paprasta – suteikti žiūrovui peržiūros malonumą, kas, man regis, kūrėjams pavyko su kaupu. Režisierius savo kino filmu žiūrovui perduoda kodinę žinutę – stilius tai energija, kuri slypi tavo viduje ir visai nesvarbu kaip tu rengiesi. Iš tiesų sutinku ir su filme pasakyta fraze, jog „kuo stipresnis žmogus, tuo paprasčiau jis rengiasi“, deja, stiliagoms  tai suvokti reikės ne tik laiko, tačiau ir drąsos.

Picture
www.ruskino.ru
Po juostos peržiūros daug kas teigė, kad tuo laikmečiu vyravo kitoks aprangos stilius, priekaištavo, jog filme apie 50 – uosius metus skamba 80 – ųjų dainos. Tačiau ar tai svarbu? Juk ne istorinis filmas manau ir neturėjo tikslo tiksliai atkartoti to laikmečio detales, aprangą ir muziką. Pagrindinis šio filmo tikslas – parodyti žiūrovui stiliagas, perteikti jų dvasią ir filosofiją, gyvenimo būdą, o tai, man regis, pavyko nuostabiai. Tad ar verta gilintis į detales, kurios nei kiek nemenkina peržiūros malonumo?

Picture
www.ruskino.ru
Drąsiai rekomenduoju visiems, bent minimaliai prijaučiantiems džiazui, branginantiems sielos laisvę ir einantiems prieš bangas.

P.S. Beje, scena „surakinti viena grandine“ – įspūdinga ir tiesiog geniali, o savo atlikimu stiliumi ir muzika labai primena Pink Floyd „The Wall“.


O štai ir garsioji "surakinti viena grandine" (Скованные одной цепью) scena:
Kaukas
20/3/2011 04:40:40 pm

Super! Muzika,rūbai,dainų tekstai,šokiai,viskas patiko.Žiūrėjau nenoriai tikėdamasis greitai išjungti bet prikaustė taip kad norėjosi šokti,dainuoti kartu ir stebėjau su malonumu

Reply
Nerce
2/5/2011 04:30:06 pm

Patiko. Tikrai geros nuotaikos užtaisas.Puikiai ir nuotaikingai parodytas laisvės ir saviraiškos proveržis.

ReplyLeave a Reply.


UA-35502470-1