Picture
www.ruskino.ru
Kriminalinis trileris

Režisierius: Sergej Šebrin (Сергей Щербин)

Šalis: Rusija

Trukmė: 101 min

Andrejus Gromovas (vaidina akt. Danila Kozlovskij) – specialiųjų tarnybų kariūnas, viso padalinio pasididžiavimas, pasiryžęs vardan tėvynės atlikti bet kokią užduotį. Iki ausų įsimylėjęs vyras ketina vesti, tačiau prieš vedybas jis turįs atlikti paskutinę savo misiją.

Ir štai vieną dieną apiplėšiama taupomoji kasa. Kaukėtas banditas, išgąsdintas pavojaus signalo peršauna policininko Frolovo (vaidina akt. Andrej Kuznecov) žmoną, kuri, laukdamasi kūdikio, miršta. Rasti banditą nepaprastai lengva – neapdairusis plėšikas ant ginklo paliko savo pirštų antspaudus ir, kaip paaiškėja, jis yra specialusis agentas Andrejus Gromovas. Tik viena smulkmena – Andrejus nekaltas, o kaltę prisiimti sutiko tik todėl, kad tai yra jo misijos dalis.

Picture
www.ruskino.ru
Įrodžius tariamą vyro kaltę jis nuteisiamas dvylikai metų kalėti už nusikaltimą, kurio nepadarė. Pagal planą turėjęs būti informatoriumi, specialiosioms tarnyboms pranešančiu apie įvykius kalėjime ir vadovų įtikintas, kad kalėjime praleis viso labo du – tris metus, vyras susitaiko su esama padėtimi. Tačiau vadovybė tiesiog pamiršta jį už grotų ir niekuo dėtas žmogus privalo atlikti ilgą ir kankinančią bausmę, kai kaukėtas žudikas ir toliau ramiai vaikšto miesto gatvėmis.

Praėjo dvylika metų ir štai Andrejus išeina į laisvę, o jo širdyje kirba keršto troškimas. Atkeršyti tiems, kas atėmė iš jo ištisus dvylika gyvenimo metų ir pasmerkė kalinio daliai. Vadovybė, sužinojusi, kad vyras laisvėje, ketina užbėgti įvykiams už akių ir bando nužudyti Andrejų kol jis neprabilo, tačiau jį pagauti sunku. Juk Gromovas – buvęs specialusis agentas, o ir kalėjime praleisti metai nepraėjo veltui. Kaip vėliau paaiškėja, ir vienas lauke yra karys...

Picture
www.ruskino.ru
Prisipažinsiu, kad žiūrėti šį filmą buvo vienas malonumas – veiksmas, įtampa, nuostabus garso takelis papildo vienas kitą ir „Vienatvę“ paverčia vienu geresnių kriminalinių trilerių.

Danila Kozlovskij, įsiminęs man 2008 – ųjų fantastine drama „Mes iš ateities“ (Мы из будущего) čia iš tiesų puikus. Jo įkūnytas Andrejus Gromovas – tylenis, kerinčiomis ir giliomis akimis, žiūrovui perduodančiomis visą jo sielos skausmą ir kiekvieną kadrą paverčiančiomis itin giliu ir skaudžiu išgyvenimu. 

Negaliu nepaminėti ir įspūdingo garso takelio, idealiai pritaikyto kai kurioms scenoms, kuomet atrodo, kad herojaus skausmą išgyveni kartu su juo skambant muzikai ir matant kenčiančias jo akis.

Filme nėra šalutinio veiksmo, nereikalingų dialogų, o jautriausios sielos stygos liečiamos ne kovų scenomis ir specialiais efektais, o filmo idėja.

Rekomenduoju!

Nercė
4/4/2011 04:12:37 am

Labai puikus filmas. Laikas bežiūrint šį filmą pralėkė labai greitai. Vienareikšmiškai prisijungiu prie rekomendacijos :)

Reply
Rytis
9/4/2011 03:53:56 am

Ir aš, ir aš :)

Reply
Ramūnas
11/4/2011 08:22:23 pm

Puikus filmas,kuriame visi ras visko-meilės,veiksmo,specefektų

Reply
vytas
13/5/2011 04:11:17 am

ReplyLeave a Reply.


UA-35502470-1