Picture
www.ning.com
Biografinis muzikinis dokumentinis filmas

Režisierius: Malik Bendjelloul

Šalis: Švedija, Jungtinė Karalystė

Trukmė: 86 min

Netikėtai atrastas 8-ajame dešimtmetyje Sixto Rodriguezas buvo laikomas viena perspektyviausių JAV muzikos žvaigždžių, aukštyn kojomis galinčiu apversti muzikos pramonę. Deja, JAV išleisti du muzikiniai vyro albumai, nepaisant teigiamų muzikos kritikų atsiliepimų, nesulaukė klausytojų dėmesio ir nebuvo perkami, o  Rodriguezas taip ir netapo žvaigžde. Kalbama, jog patyręs tokį nesėkmių ruožą, vieno koncerto bare metu vyras susidegino. Ne, ne, ne – visgi jis nusišovė tiesiai į smilkinį! Štai taip, regis, baigėsi net neprasidėjusi muzikinė vyro, kurio niekas taip ir nežinojo, karjera...


 
Picture
www.nytimes.com
Istorinė drama

Režisierius: Pablo Larraín

Šalis: Čilė, Prancūzija, JAV

Trukmė: 118 min
 

1973-aisiais perversmo būdu nuvertęs demokratinę valdžią Augustas Pinočetas tampa Čilės prezidentu, šalyje įvesdamas diktatūrą ir savo rankose sutelkdamas visą šalies valdžią. 1988-aisiais, šalyje kylant neramumams, buvo surengtas visuotinis referendumas, kurio metu, Čilės piliečiai, balsuodami „taip“ arba „ne“ galėjo nuspręsti ar A. Pinočeto diktatūrą pratęsti dar aštuoneriems metams. Čilės valdžią spaudžiant Vakarų Europos ir Šiaurės Amerikos šalims buvo nuspręsta pavaizduoti skaidrius rinkimus ir opozicinėms jėgoms kasdien suteikti necenzūruotą 15 minučių eterį nacionalinėje televizijoje, gyventojams padėsiantį priimti teisingą sprendimą. Taip į šią istoriją įsitraukė jaunas reklamos kūrėjas Rene (akt. Gael García Bernal), gavęs pasiūlymą surengti „Ne“ reklaminę kampaniją, nukreiptą prieš A. Pinočeto valdymo režimą. Nepaisant daugelio teiginių apie amžiną diktatoriaus valdymą ir laiko švaistymą kišant rankas į politinius žaidimus jaunas vyras ryžtasi veikti, imdamasis reklamuoti demokratiją. 


 
Picture
www.mattsmoviereviews.net
Dokumentika

Režisierius: David Gelb

Šalis: JAV

Trukmė: 81 min

Šiemet Tarptautinis kino festivalis „Kino Pavasaris“ žiūrovams pateikė staigmeną – kulinarinių filmų programą, viena kurios pažibų tapo Davido Gelbo dokumentinis filmas „Jiro sapnai apie suši“.

Filmo centre atsiduria 85-erių pasaulinio garso suši meistras Jiro Ono – trijų Michelin žvaigždučių savininkas, patekęs į Gineso rekordų knygą kaip seniausias trimis žvaigždėmis apdovanotas suši meistras pasaulyje.


 
Picture
www.movies.com
Nuotykių drama, vesternas

Režisierius: Quentin Tarantino

Šalis: JAV, Taivanas

Trukmė: 165 min
 

Vienas mėgstamiausių mano kino žanrų, vesternas, į kino ekranus sugrįžta vis rečiau ir nenumaldomai grimzta praeitin. Tačiau panašu, jog žanrais eksperimentuoti mėgstantis režisierius Quentinas Tarantino nusprendė restauruoti jį, ne tik savaip sukonstravęs klasikinio spageti vesterno rėmus, tačiau ir apipynęs juos mitologija, lašeliu melodramos, žiauriu realizmu ir trupučiu teatrališkumo, hiperbolizavimo ir netgi karikatūriškumo.

Q. Tarantino įkvėpimo šaltiniu pasirodė esąs kultinis Sergio Corbucci 1966-ųjų spageti vesternas „Džango“ (orig. „Django“), savo laiku dėl žiaurių scenų buvęs uždraustu kai kuriose šalyse. „Ištrūkusiam Džango“ juosta padovanojo ne tik abiejuose filmuose suvaidinusi aktorių Franco Nero (1966-ųjų filme jis atliko pagrindinį vaidmenį, o Q. Tarantino juostoje pasirodė tik epizodiškai), tačiau ir iš 1966-ųjų „Džango“ pasiskolintą pagrindinę filmo dainą. Maždaug 40 tęsinių sulaukęs filmas tapo ne vieno filmo įkvėpimo šaltiniu, neaplenkdamas ir kino chuliganu vadinamo Q. Tarantino.


 
Picture
Karinė sportinė drama

Režisierius: Dennis Gansel

Šalis: Vokietija

Trukmė: 117 min
 

Visuomet jaučiau silpnybę istorijai ir ypatingai aktyviai domėjausi Antruoju Pasauliniu karu, apie kurį sukurta tiek daug įvairių filmų, jog vargu ar net ypatingai išprusęs kino žinovas galėtų suskaičiuoti nors daugumą jų. Kiekviena tauta, kurdama filmus apie karą, istoriją dažniausiai apdainuoja iš savo varpinės, neretai nevengdama moralizavimo. Kartkartėmis sunkiai neišvengiama tokių filmo palydove tampa ir propaganda, naudojama bandant pagražinti istorinius faktus, romantizuoti istoriją arba nuspalvinti ją asmeniniu režisieriaus požiūriu. Kaip žinia, rasti gerą ir, regis, „teisingą“ filmą, vaizduojantį karo įvykius, pasirodo ne taip jau lengva. Kaip taisyklė vienus įdomiausių filmų apie karą kuria aktyviausiai jame dalyvavusios valstybės, šiuo atveju Vokietija, kurios filmas „Mirties akademija“ į mano akiratį pateko visiškai atsitiktinai.


 
Picture
www.whatsupsthlm.se
Drama

Režisierius: Ella Lemhagen

Šalis: Švedija

Trukmė: 120 min
 

Būna filmų, kuriuos, nepaisant kartkartėmis akis badančio logikos nebuvimo ir klaidų, vertiname teigiamai ir kuriais norime tikėti. Vaidinkite tai naivumu, infantilumu ar bet kuo kitu, bet taip yra. „Karūnos brangakmeniai“ – ryškus tokio pobūdžio filmo pavyzdys. Svajingas, paremtas pasakų, svajų ir fantazijų elementais. Papuoštas žavingai ore plevenančia muzika, kompiuterine grafika ir nufilmuotas taip, jog tarsi maži paveikslėliai komponuotus kadrus norėčiau pamatyti dar sykį.


 
Picture
www.europeanfilmacademy.org
Drama

Režisierius: Mads Matthiesen

Šalis: Danija

Trukmė: 92 min
 

„10 valandų iki rojaus“ – pirmasis režisieriaus Madso Matthieseno pilno metro filmas, sukurtas vystant 2007-aisiais pristatyto trumpo metro filmo „Denisas“ (orig. „Dennis“) istoriją. Abiejuose filmuose pagrindiniu veikėju tapęs profesionalus kultūristas Kimas Koldas - mažų mažiausiai įspūdingas. 193 cm ūgio, 140 kilogramų svorio raumeningas milžinas, prabylantis giliu ir ramiu balsu griauna visuomenėje vyraujančius mitus apie kultūristus ir parodo, jog net ir milžinais vadinamuose vyruose kartais slepiasi maži ir baikštūs berniukai. Puikiai savo vaidmenį atlikęs ir vidinius savo herojaus išgyvenimus perteikęs vyras, matyt, šiandien galėtų vadintis ne tik eks futbolininku ir kultūristu, tačiau ir ganėtinai neblogu aktoriumi, šiuo metu besifilmuojančiame 6-ąjame „Greiti ir įsiutę“ (orig. „The Fast ant the Furious 6“) epizode.


 
Picture
www.nordiskfilm.dk
Istorinė romantinė drama

Režisierius: Nikolaj Arcel

Šalis: Danija, Švedija, Čekija

Trukmė: 137 min
 

Berlynalėje dviem Sidabriniais lokiais apdovanota (už geriausią vyrišką vaidmenį ir geriausią scenarijų) bei palydėta 30 minučių trunkančiais aplodismentais istorinė romantinė drama „Karališkas romanas“ gimtojoje Danijoje sulaukė neįtikėtino populiarumo ir buvo pristatyta Oskarams.

Gydytojo Johano Strunzės ir karolienės Karolinos Matildos meilės istorija pasirodo esanti vienu populiariausiu pasakojimu Danijoje, girdimu dar pradinės mokyklos suole. Nepaisant to, kino ekrane istorija atgijo pirmąkart, o už jos vairo sėdo jaunas režisierius Nikolajus Arcelas, pristatęs ketvirtąjį savo filmą. 


 
Picture
www.movies.com
Drama

Režisierius: Jacques Audiard

Šalis: Prancūzija, Belgija

Trukmė: 120 min

Į Kanų kino festivalį režisierius Jacques Audiard grįžo po 2009-aisiais žiuri prizu apdovanoto filmo „Pranašas“ (orig. „Un prophète“, 2009), pelniusio Oskaro nominaciją. Kanuose filmuota naujoji režisieriaus juosta „Kaulai ir rūdys“ jo teigimu, festivalyje buvo pristatyta atsitiktinai. „Filmavome Kanuose, tad pakeliui užsukome ir į festivalį“, - teigė vyras, spaudos konferencijos metu juokavęs, jog Marion Cotillard nupjovus kojas jos labai greitai ataugo.

Konkursinėje Kanų kino festivalio programoje žmogaus stiprybės temą nagrinėjantis filmas išsiskyrė specialiųjų efektų gausa ir pažymėjo aktorės Marion Cotillard sugrįžimą į prancūzų kiną po kelių itin sėkmingų Holivudo kino projektų.


 
Picture
www.indiewire.com
Drama

Režisierius: Michael Haneke

Šalis: Austrija, Prancūzija, Vokietija

Trukmė: 127 min

Gyva kino legenda, austrų režisierius Michaelas Haneke 65-ajame Kanų kino festivalyje pristatė beprotiškai jaudinantį filmą apie meilę, priverstą išgyventi ligos ir senatvės išbandymą. Kanuose apdovanotas Auksine palmės šakele režisierius tapo šeštuoju režisieriumi, dukart pagerbtu šiuo apdovanojimu bei pirmuoju kūrėju, kurio Auksines palmės šakeles skiria vos treji metai. Atsiimdamas Auksinę palmės šakelę režisierius dėkojo ilgus metus jį palaikiusiai žmonai ir teigė, jog filmo siužetas remiasi jųdviejų vienas kitam duotu pažadu nepalikti vienas kito tokioje situacijoje, kurią išgyveno pagrindiniai filmo herojai.

Į kino ekraną grąžinęs prancūzų kino legendas ir Naujosios bangos simbolius Jean-Louisą Trintignantą ir Emmanuelle Rivą, M. Haneke kino salėje esantiems žiūrovams pateikė provokuojantį išbandymą. Režisieriaus teigimu, filmo scenarijus sukurtas būtent J. L. Trintignantui, kuris, pasitraukęs iš didžiojo kino, M. Hanekei padarė išimtį ir po devynerių metų pertraukos sugrįžo į filmavimo aikštelę.UA-35502470-1