Picture
www.movies.com
Drama, trileris

Režisierius: Lynne Ramsay

Šalis: Didžioji Britanija, JAV

Trukmė: 110 min
 

2011-aisiais Kanų kino festivalyje Auksinei palmės šakelei nominuotas filmas – vienas stipriausių šiųmetinio Kino Pavasario filmų. Įdomiai komponuojamas ir sukrečiantis, gana lėtas ir tingus filmas eigoje užduoda aibę klausimų, tačiau nesivargina pateikti atsakymų. Žiūrovas junta, jog kadre besiblaškančios ir išgąsdintos Evos (akt. Tilda Swinton) gyvenimą sukrėtė įvykis, apie kurį tegalime spėlioti, o tuo tarpu režisierė Lynne Ramsay palengva vis didina įtampą, tarsi pareikšdama, jog atsakymų dar teks palūkėti.

Picture
www.movies.com
Nepaisant kartais chaotiškų kadrų, filmas sukomponuotas itin plastiškai ir netgi elegantiškai, jeigu tai galima taip pavadinti. Juostoje grakščiai, tarsi vytelės pinamas pagrindinės herojės Evos gyvenimas, padalintas į du etapus – pirmąjį, iki sūnaus Kevino gimimo ir antrąjį, vykstantį dabar.

Painioje filmo schemoje kartkartėmis sunku pamatyti ribą tarp praeities ir dabarties, tačiau ir čia režisierė viską kruopščiai apgalvojo – kartkartėmis, regis, tarpusavyje nesusiję kadrai, sujungiami savo spalvine gama ir muzikos akordais, padedančiais susiorientuoti filmo visumoje.

Picture
www.movies.com
Režisierė Lynne Ramsay pasiekia stadiją, kuomet į filmo peržiūrą atėjęs žiūrovas jaučiasi tarsi sėdėdamas ant karštų adatų, o juostos peržiūrą lydi bloga nuojauta ir jausmas, jog dar akimirka ir nutiks kažkas baisaus. Sumani režisierė nepateikia atsakymo „kodėl“ ir nuolat verčia dvejoti pagrindinių personažų jausmais bei ieškoti kaltų. Moteris žiūrovui pateikia aibę užuominų bei parodo situaciją pagrindinių herojų akimis, pateikdama abi barikadų puses. Tad filmo peržiūroje esi verčiamas abejoti „kas tai?“ ir koks jausmas gena pagrindinius veikėjus – neapykanta, gailestis, nuoskauda, o gal ypatinga meilės forma?

Picture
www.movies.com
Vienas filmo sėkmės raktų – neapsakomai puiki Tilda Swinton, kurios šalti, kiek elfiški ir net ateiviški bruožai leidžia atskleisti jai savo personažą ir daro jį dar atšiauresniu. Itin stiprų vaidmenį sukūrė ir devyniolikametis jaunosios kartos aktorius Ezra Milleris bei jam talkinęs Rockas Dueris, vaidinę Keviną. Išraiškingos kūno kalbos dėka mažasis Rockas kartkartėmis atrodė taip, tarsi jo akyse matoma begalinė neapykanta – įgimtas aktoriaus bruožas. Na, o E. Milleris tik dar sykį patvirtino daugelio kino kritikų nuomonę apie save kaip apie vieną ryškiausių būsimųjų aktorių, o „Pasikalbėkime apie Keviną“ tėra mažytė stotelė įstabioje jo karjeroje.

Picture
Kaip ir minėjau, „Pasikalbėkime apie Keviną“ - vienas stipriausių šiųmetinių Kino Pavasario filmų, neabejotinai patiksiantis kino gurmanams. Nepaisant to, jog girdėjau nuomonių ir prastų atsiliepimų, peikiančių gana sunkią tematiką, filmo skleidžiamą įtampą ir lėtoką tempą, galiu patikinti, jog geri ir stiprūs filmai visuomet randa savo žiūrovą.


Bono
4/6/2012 08:04:40 pm

Išties geras filmas, bei puikus pamatas priežasčių ir pasekmių simbiozės analizavimui.

Reply
Mačiusi
28/3/2015 06:51:00 am

Stiprus filmas, verta pamatyti.

ReplyLeave a Reply.


UA-35502470-1