Picture
www.movies.com
Kriminalinė drama, trileris

Režisierius: Brad Furman

Šalis: JAV

Trukmė: 118 min
 

Mikis Holeris (akt. Matthew McConaughey) – talentingas advokatas, susikūręs puikų įvaizdį ir garsėjantis profesionalumu. Gatvėmis riedėdamas stilingu linkolnu, vyras čia pat, automobilyje, įsikūrė darbo kabinetą. Kartą kolega Valas Valenzuala (akt. John Leguizamo) Mikiui mesteli įdomią bylą – turtingas vyrukas Luisas Rule (akt. Ryan Phillippe) kaltinamas prostitutės užpuolimu ir sužalojimu. Atkakliai neigdamas kaltę, Luisas įtikina Mikį savo nekaltumu, o pastarasis sutinka teisme ginti klientą. Tačiau vis giliau kapstant bylą Mikis suvokia, jog Rule kažką slepia ir byla nebus tik lengvas būdas papildyti piniginę apvalia sumele, o jau netrukus pats Mikis atsiduria tarp pagrindinių įtariamųjų nužudymo byloje.

Picture
www.movies.com
„Advokatas iš Linkolno“ sukurtas pagal Michaelo Connelly to paties pavadinimo romaną ir turiu pripažinti, kad scenarijus – puikiai perteikta knygos adaptacija. Juostos režisierius Bradas Furmanas – didžiojo kino debiutantas - „Advokatas iš Linkolno“ vos antrasis pilnametražis vyro darbas, kuris, mano nuomone, daugiau negu vykęs.

Picture
www.movies.com
Tiesą sakant iš filmo, kuriame pagrindinį vaidmenį atlieka Matthew McConaughey, nesitikėjau kažko įspūdingo, tad sąmoningai vis atidėliodavau juostos peržiūrą. O veltui, nes filmas man iš tiesų patiko. Painus, dinamiškas, įtraukiantis, protingas ir nenuspėjamas. Toks, kurį peržiūrėjau vienu įkvėpimu ir iki pat pabaigos spėliojau kuo gi visa tai baigsis. Nors McConaughey nelaikau ypatingais gebėjimais išsiskiriančiu aktoriumi, vyras paperka savo charizma ir savotišku talentu. „Advokate iš Linkolno“ jis gudrus, kiek akiplėšiškas, savimi pasitikintis advokatas, palaipsniui virstantis nusivylusiu ir išeities nerandančiu vyru, kuriam iš po kojų slysta gyvenimas. Manyčiau, kad tai – vienas geriausių McConaughey sukurtų vaidmenų.

Picture
www.movies.com
Malonų įspūdį paliko Marisa Tomei, įkūnijusi buvusią Mikio žmoną bei Michael Peña, kadaise matytas „Avarijoje“ (orig. „Crash“, 2004). Visai kas kita Ryanas Phillippe, šiame filme sėdęs į teisiamųjų suolą. Jis blankus, neįdomus, pilkas ir neįtikinantis. Kuomet jo herojus įkūnija paklusnų mamos sūnelį, gal ir įmanoma patikėti jo teiginiais, tačiau kuomet byla pasisuka kitu kampu, jis labiau primena ką tik iš smėlio dėžės ištrauktą vaiką, bandantį tapti gangsteriu. Šis personažas „Advokate iš Linkolno“ – emociškai silpniausias, blankiausias ir labiausiai neįtikinantis.

Picture
www.movies.com
Filmas susuktas įdomiai, įtraukia teismo posėdžiai, bylos kapstymas ir kaltų ieškojimas. Juosta pasiekia kulminaciją ir labai įdomu stebėti jos atomazgą. Vienas labiausiai ekrane mane dominusių momentų – Mikį kamuojanti dilema. Pamatęs tikrąjį savo kliento veidą vyras suvokia, jog atsidūrė sunkioje padėtyje, tačiau dėl grėsmės netekti advokato lincencijos negali įduoti Luiso pareigūnams, tačiau tuo pačiu negali susitaikyti su tuo, jog privalo ginti ne tą žmogų. Ekrane sukuriama įtampa, kurią įdomu stebėti ir spėlioti galimus Mikio ėjimus bei poelgius.

Picture
www.movies.com
Juostoje nėra gaudynių, susišaudymų, specialiųjų efektų ir panašios trileriui būdingos atributikos. „Advokate iš Linkolno“ žaidžiama psichologiniais aspektais ir bandoma ne rasti žudiką, o atrasti būdą kaip jį nubausti. Galų gale, šis filmas ir nėra tipiškas kriminalinis trileris. Ir nors pabaigoje filmas tampa įprastu teismo procesu, kupinu suktų klausimų, pasimetusių liudininkų, grasinimų ir šantažo, paskutiniai juostos štrichai nesugadina bendro filmo vaizdo.

Picture
www.movies.com
Ir nors daugelis kaltina neįdomią filmo pradžią, aš pati jau nuo pat pirmųjų kadrų susidomėjau „Advokatu iš Linkolno“, o vėliau įklimpau kaip musė į barščius ir nenorėjau praleisti nei vienos minutės. Puikūs muzikiniai intarpai, geras humoras, pašalinių veikėjų nebuvimas, išlaikyta siužetinė linija ir nesibaigiantis stilingumas vyravo viso filmo metu ir ne tik praskaidrino mano vakarą, tačiau ir maloniai nustebino, kadangi, kaip ir minėjau, iš filmo nesitikėjau net pusės gerų emocijų, kurias gavau stebėdama juostą.

Taigi, nors „Advokatas iš Linkolno“ ne pats geriausias savo žanro atstovas, tačiau filmas iš tiesų neblogas, stilingas ir įtraukiantis.

8/6/2014 04:48:55 pm

„Advokatas iš Linkolno“ vos antrasis pilnametražis vyro darbas, kuris, mano nuomone, daugiau negu vykęs.

Reply
11/2/2017 12:12:15 am

You completely match our expectation and the variety of our information.

Reply
5/11/2017 11:39:54 pm


howdy, your websites are really good. I appreciate your work.

ReplyLeave a Reply.


UA-35502470-1