Picture
Biografinė muzikinė drama

Režisierius: Michael Apted

Šalis: JAV

Trukmė: 125 min                                                                               
 

„Angliakasio dukra“ – tai biografinė drama, sukurta remiantis žymios kantri dainininkės Loretos Lyn gyvenimo istorija. Tai pasakojimas apie svajoklę mergaičiukę, užaugusią daugiavaikėje ir neturtingoje Kentukio šeimoje. Nepaisant to, Loretą (akt. Sissy Spacek) mylėjo tėtis, o vėliau ir ūmaus charakterio vyras, už kurio mergina ištekėjo būdama tik trylikos.

Picture
www.mostlyfilm.files.wordpress.com
Metai bėgo, ir vos dvidešimties sulaukusi Loreta sūpavo net keturis kūdikius, o jos vyras Dulitlas (akt. Tommy Lee Jones), mylintis, tačiau nuolat klaidžiojantis klystkeliais, padovanojo žmonai gitarą ir šeimos gyvenime įvyko lūžis. Kūrybinga, jautri svajoklė Loreta ėmė brazginti gitara ir šeimos namuose viena po kitos ėmė gimti dainos. Lyriškos, jaudinančios, einančios iš širdies, kurtos su didžiausia meile ir pasakojančios merginos jausmus. 

Picture
www.media.jinni.com
Skatinama mylimo ir mylinčio vyro, Loreta pirmąkart nedrąsiai užlipo į sceną ir jau netrukus po jaunos merginos kojomis krito visas pasaulis. Štai taip mergaičiukė iš vargingos Kentukio šeimos tapo pasaulinio lygio kantri muzikos žvaigžde.

Nesutarimai su alkoholį ir kitų moterų sijonus mėgstančiu vyru, narkotikai, nervinis išsekimas ir draugų žūtis – štai toks chaotiškas buvo Loretos gyvenimas. Tačiau net ir patirdama gyvenimo smūgius bei nuopolius ji visuomet išliko ta, kam buvo gimusi – žvaigžde, tapusia šviesuliu daugeliui žmonių.

Picture
www.availableimages.com
Juostoje puikiai susigrojo Sissy Spacek ir Tommy Lee Jones. Du lygiaverčiai partneriai vienas kito nenuskandino savo žavesio fone ir žiūrovui pademonstravo gyvenimišką dramą. Tokią, jog nejučiomis imi tikėti, jog būtent Sissy yra Loreta Lyn, o Tommy yra Dulitlas ir niekas kitas. 

Savo laiku filmas pelnė nemažai žiūrovų simpatijų ir apdovanojimų – Oskarą už geriausią pagrindinį moters vaidmenį, buvo nominuotas dar šešiems (geriausias filmas, montažas, operatorius, garsas, scenarijus, dekoracijos), Auksinį Gaublį už geriausią muzikinį filmą ir geriausią muzikinio filmo aktorę bei aibę kitų apdovanojimų.

Na, o kadangi tai muzikinė biografinė drama, savaime aišku, jog čia netrūksta muzikos. Nors nesu kantri stiliaus muzikos gerbėja, tačiau filme skambančios dainos susiklausė labai maloniai. Patiko tai, jog buvo parodytas dainų kūrimo procesas, pirmieji Loretos žingsniai scenoje bei jos kelias į šlovę ir visuotinį pripažinimą. JAV, kantri muzikos gimtinėje, šis muzikos žanras be galo populiarus. Šis žanras, arba tiesiog „liaudies muzika“ turi gilias istorines šaknis, kuomet savamoksliai, dažnai beraščiai ar mažaraščiai dainininkai, gyvenime matę ir šilto, ir šalto, apdainuodavo gyvenimą ir juos supantį pasaulį.

Picture
www.availableimages.com
Juostoje nemažai dėmesio skiriama dramatiškam Loretos asmeniniam gyvenimui, nuolatiniams barniams su vyru, nesutarimams ir konfliktams šeimoje. Tai ne šiaip sau vyro ir žmonos „pasidraskymai“, o veiksniai, darę įtaką Loretos kūrybai, karjerai ir emocinei būsenai. Įdomu stebėti tvirtą moterį gležname mergaičiukės kūne, matyti neblėstančią jos meilę vyrui ir šilumos, gėrio ir laimės spinduliavimą, nepaisant visų gyvenimo negandų.

Picture
Puiki vaidyba, muzika, jausminga ir tikra istorija bei žiūrovų pripažinimas „Angliakasio dukterį“ pavertė puikiu savo žanro pavyzdžiu ir įrašė į klasikinių kino juostų sąrašą.
Leave a Reply.


UA-35502470-1