Picture
www.movies.com
Muzikinė nuotykių drama

Režisierius: Julie Taymor

Šalis: JAV, Didžioji Britanija

Trukmė: 133 min
 

1968 – ieji. Džudas (akt. Jim Sturgess) – neturtingas Liverpulio vaikis, emigrantas – nelegalas, atvykęs į JAV ieškoti savo tėvo. Vos išlipęs į krantą jis randa tai, ko mažiausiai tikėjosi – tikrus draugus, nuotykius ir, žinoma, meilę. Sutikęs pašėlusį vyruką vyruką Maksą (akt. Joe Anderson) Džudas randa jame geriausią draugą. Jau pirmo apsilankymo Makso namuose metu Džudas pastebi nuostabią draugo seserį Liusi (akt. Evan Rachel Wood), o po kiek laiko įsitraukia į aistringą ir permainingą meilės nuotykį su mergina, gedinčia Vietnamo kare žuvusio mylimojo.

Picture
www.movies.com
Juostoje „Aplink visatą“ persipina daugybė žanrų – tai ir nuotykių filmas, komedija, miuziklas, drama, fantastika. Šio filmo priskyrimas kažkuriam vienam žanrui būtų pernelyg neteisingas žingsnis. Filme gausu detalių ir užuominų, atspindinčių septintojo dešimtmečio jaunimui rūpimas problemas. Juosta atspindi to meto pasaulio santvarką, politinius įvykius, įvairius judėjimus, ir visuomenėje vyravusias nuotaikas. Filmą lydi legendinės Liverpulio ketveriukės „The Beatles“ dainos, kurios, vienaip ar kitaip, atspindi ekrane vykstantį veiksmą. O juk visi žinome, jog neįmanoma likti abejingu, kuomet girdi pažįstamas bitlų melodijas. Scenaristai ir kompozitoriai puikiai ties muzikiniais intarpais – dainose gausu užuominų į bitlų kūrybą, o kartais jautiesi taip, lyg legendinė grupė būtų prisikėlusi ir parašiusi garso takelį juostai „Aplink visatą“.

Picture
www.movies.com
Filmas gana ištęstas (133 min) dėl ilgų muzikinių intarpų, tačiau peržiūra visai neprailgsta. Veiksmas, iš pradžių buvęs lėtu ir kiek nostalgišku, melancholišku, po truputį įgauna pagreitį ir tampa dinamišku reginiu. Veiksmas veja veiksmą, į pasakojimą palaipsniui įvedami nauji personažai, daugėja muzikinių intarpų ir įvykių, didėja peržiūros malonumas ir vis labiau įsijauti į filmą.

Picture
www.movies.com
Labai patiko grafinis juostos išpildymas. Čia persipina vaizdai, spalvos, formos. Kartais jautiesi lyg būtum šiuolaikinio meno galerijoje, kurioje apie tave sukasi ir pakvaišusiai šoka paveikslai. „Aplink visatą“ nėra jokiu tabu – šioje justoje visi neįmanomi dalykai tampa įmanomais, ekrane žaidžiama formomis, taškomasi spalvomis ir vaizdais. Kartkartėmis vis prisimindavau „Daktaro Parnaso fantazariumą“ (orig. „The Imaginarium of Doctor Parnassus“, 2009) ir „Stilinguosius“ (orig. „Стиляги“, 2008), kurie, grafinio išpildymo formomis ir muzikos gausa bei stilistika panašėja į „Aplink visatą“.

Picture
www.movies.com
Filmo kūrėjai neprašovė aktorių komandą surinkę iš mažai žinomų arba visai nežinomų aktorių, o Holivudo žvaigždėms teskyrė epizodinius vaidmenis. Buvau nustebinta aktorių vokaliniais sugebėjimais. Visi jie savo dainas įdainavo patys tiesiog filmavimo aikštelėje! Tad visi jie ne tik puikiai įsijautė į vaidmenis ir juos atliko, tačiau ir puikiai perteikė bitlų dainas, suteikę joms kiek kitokio skambesio. Nors noriu pagirti visus besifilmavusius aktorius, labiausiai man įsiminė Dana Fuchs – Janis Joplin prototipas. Ugninga, temperamentinga garbanė sienas drebinančiu balsu, kurios tiesiog neįmanoma nepastebėti.

Picture
www.movies.com
„Aplink visatą“ – tai filmas, alsuojantis laisve, meile, pacifizmu, hipiška dvasia, muzika ir parodantis gyvenimo pokyčius karo ir laikmečių akistatoje. Nors laikmečiu, kurį vaizduoja filmas, aš dar net neegzistavau, tačiau juosta tiesiog tobulai perteikia mano asmeninį septintojo dešimtmečio dvasios įsivaizdavimą.

Picture
www.movies.com
Kaip teigia vienas mano kolega, „Aplink visatą“ - nepadoriai geras filmas, po kurio norisi mylėti viską aplinkui. Būtina pamatyti visiems Liverpulio ketveriukės „The Beatles“ gerbėjams ir visiems, neabejingiems muzikai ir pasaulio įvykiams!

KeyKey
29/9/2011 06:28:02 pm

Stipriausios filmo vietos yra muzika ir vizualus apipavidalinimas :)
Silpniausia vieta - pats filmas, t.y. kai niekas nedainuoja, kai vyksta paprastas buitinis gyvenimas, tai tiesiog nėra į ką žiūrėti.
Siūlau filmą sukarpyti į muzikos klipus, išmesti lauk visą nereikalingą siužetinę liniją ir mėgautis :)

Reply
imho
19/10/2011 07:38:16 pm

Man ir siužetinė linija patiko. Ir tai ne toks jau ir paprastas, ir ne toks jau ir buitinis gyvenimas. Gyvenimas niekada nebūna paprastas.

ReplyLeave a Reply.


UA-35502470-1