Picture
Kriminalinė drama, trileris

Režisierius: Guy Ferland

Šalis: JAV, Kanada

Trukmė: 87 min

 

Patyčios mokykloje ir bendraamžių žiaurumas Trevorą (vaidina akt. Ben Foster) pavertė atstumtuoju, kurio prisibijo tiek bendramoksliai, tiek mokyklos darbuotojai ir jo paties tėvai. Aplinkinių laikomas agresyviu pamišėliu dėl bandymo susprogdinti mokyklą, vaikinas savyje slepia jautrią sielą ir gerumą, kurie ir neleido padaryti žiauraus nusikaltimo. 
Picture
www.movies.com
Muzikinė komedija

Režisierius: Richard Curtis

Šalis: Didžioji Britanija, Vokietija, JAV, Prancūzija

Trukmė: 116 min

 

60 – ieji. Jaunų, drąsių ir talentingų žmonių metai, kuomet gimė rokenrolas, sulaužęs visus iki šiol vyravusius standartus.

  Piratinių radijo stočių Didžiojoje Britanijoje klestėjimo metai. Šaltuose Šiaurės jūros vandenyse plaukioja piratų laivas, kuriame būrys linksmų plaučių vyrukų, negalinčių gyventi be moterų, sekso ir, žinoma, muzikos, įkuria „Radio Rock“ radijo stotį, transliuojančią Jungtinėje Karalystėje uždraustą rokenrolą. Daugiau kaip 25 milijonai žmonių yra ištikimi piratų radijo gerbėjai, laukiantys kiekvienos eterio laidos ir neįsivaizduojatys savo gyvenimo be „Radio Rock“.


 
Picture
www.movies.com
Biografinė sportinė drama

Režisierius: David O. Russell

Šalis: JAV

Trukmė: 115 min

   
Filmas, paremtas tikrais įvykiais, pasakoja neįtikėtiną kelionę į bokso šlovės olimpą. Micky (vaidina akt. Mark Wahlberg) į didįjį boksą įžengė įkvėptas miestelio legendos, buvusio boksininko, o dabar savo trenerio ir vyresniojo brolio Dicky (vaidina akt. Christian Bale) dėka. Deja, pasibaigus pastarojo karjerai, vyras pasiekė gyvenimo dugną - įniko į narkotikus ir turi rimtų problemų su teisėsauga, tad yra rimtas kliuvinys jaunėliui Micky kopti karjeros laiptais. Nepadeda ir problematiška vyro šeima – isteriška ir despotiška motina  Alice (vaidina akt. Melissa Leo) bei septynios aršios seserys, siunčianti Micky į kovas, kuriose jis beviltiškai pralaimi nelygiaverčiams varžovams ir nusprendžia mesti boksą.


 
Picture
www.cinematropolis.com
Turiu pripažinti, kad Azijos kinas Lietuvoje nėra itin populiarus ir į kino sales nesurenka tokios galybės žmonių kaip Holivudiniai jo draugai. Priežaščių yra daugybė – vieni žiūrovai sako nesuprantą azijietiško kino, kiti jo nežiūri, nes bijo nesuprasti ar tiesiog laiko jį beverčiu, o treti tiesiog mėgaujasi Holivudo kepamais blokbasteriais ir dėl nieko nesuka sau galvos. Žinoma, yra ir kino gurmanų arba žmonių, jaučiančių didelę meilę ir pagarbą tokiems filmams, tad Azijos kinas visada ras savo žiūrovą.

Šiandien noriu jums pristatyti kelias atsitiktinai atrinktas Japonijos, Kinijos ir Pietų Korėjos kino juostas, kurios, tikiuosi, ras kelią į jūsų širdį ir privers laukti antrosios straipsnio dalies, kurioje apžvelgsiu kiek kitokio žanro ir kitokios tematikos kino juostas, įtraukiant kelis Artimųjų Rytų kūrinius. 
Picture
Romantinė drama

Režisierius: Kar Wai Wong

Šalis: Kinija, Prancūzija

Trukmė: 98 min 

1962 – ieji, Hong Kongas. Laikraščio direktorius Chow Mo-wan (vaidina akt. Tony Leung Chiu Wai) su žmona bei gražuolė sekretorė Su Li-zhen (vaidina akt. Maggie Cheung) su vyru vieną ir tą pačią dieną kraustosi į namą, kuriame tampa kaimynais. Abiejų gyventojų antrosios pusės – užkietėję darboholikai, didžiąją laiko dalį praleidžiantys komandiruotėse. Vienumoje laiką leidžiantys Chow Mo-wan ir Su Li-zhen vis dažniau susitinka miesto gatvėse, namuose ir vieną dieną išsiruošia kartu pavakarieniauti, o draugystės pradžią žyminčios vakarienės metu išsiaiškina skaudžią tiesą – jų sutuoktiniai leidosi į meilės nuotykį ir tapo meilužiais. Norėdami geriau suprasti neištikimuosius sutuoktinius, tarpusavyje daug bendro turintys Chow Mo-wan ir Su Li-zhen ima vis daugiau laiko leisti kartu. Ne dėl nuotykių troškimo ir net ne iš keršto, o todėl, kad ore tvyro meilės nuotaika.


 
Tęsiame filmų, skirtų ilgiems vakarams ir gražiems savaitgaliams seriją!
Picture
www.thecia.com
Kažkur Afrikoje (2001) / Nirgendwo in Afrika/ Nowhere in Africa

Biografinė drama

Režisierius: Caroline Link

Šalis: Vokietija

Trukmė: 141 min

1938 – aisiais, bėgant nuo Antrojo pasaulinio karo ir žydų persekiojimų Vokietijoje, Redlichų šeima leidžiasi į tolimąją Keniją. Svetima šalis, pasitikusi kiaurus metus plieskiančia saule naujakuriams tampa savęs ir tarpusavio santykių išbandymų vieta.

Šeimos galva Valteris Redlichas (vaidina akt. Merab Ninidze), buvęs sėkmingas ir klestintis advokatas, Breslau vietovėje atranda savo vietą darbuodamasis fermoje. Valterio žmona Jetel (vaidina akt. Juliane Köhler) į Keniją atvykusi su kalnu prabangių vakarinių suknelių ir porcelianiniais servizais, niekaip neapsipranta svetimoje šalyje, jaučiasi svetima ir ilgisi namų bei Vokietijoje likusios šeimos. Moteris kaltina vyrą, išvežusį jas į kitą žemyną ir nesuvokia, kad šis išvykimas greičiausiai išgelbėjo jų šeimos gyvybes. Regina (vaidina akt. Lea Kurka ir akt. Karoline Eckertz), Redlichų duktė, lengviausiai adaptuojasi Kenijoje, džiaugiasi nuostabia gamta, susidraugauja su šeimos virėju Ovuoru ir vietiniu berniuku,nepastebi šeimą kankinančio nepritekliaus ir jaučiasi laiminga šalyje, kurioje taip sunku pritapti Jetelei.UA-35502470-1