Picture
www.movies.com
Kriminalinis veiksmo trileris, fantastika

Režisierius: Christopher Nolan

Šalis: JAV, Didžioji Britanija

Trukmė: 152 min

   
Tiesą sakant esu labai didelė fantastikos (ne sci- fi) gerbėja. Tačiau rasti iš tiesų gerą filmą, kuriame būtų išlaikyta plonytė riba tarp realybės ir tikrovės arba pateikiamas fantastinis pasaulis nebūtų persūdytas iki šleikštulio, yra gana sunku. „Tamsos riteris“ yra vienas nedaugelio kokybiškos ir geros fantastikos pavyzdžių, o paties filmo sėkmę lėmė ne tik amžinojo didvyrio Betmeno tematika, tačiau ir profesionali komanda bei puikus garsių aktorių būrys, filmą gludinę tarsi juvelyrai brangakmenį.

Iš Timo Burtono (Warner Bros studija jo režisuotus filmus apie superherojų pripažino pernelyg niūriais, tamsiais ir slogiais, tad atsisakė režisieriaus paslaugų. Plačiau skaitykite čia) perėmęs Betmeno vadeles, Chistopheris Nolanas pasirodo esąs savo srities meistras, kuriam pavaldus bet koks filmo žanras.


 
Picture
www.movies.com
Drama

Režisierius: Cyrus Nowrasteh

Šalis: JAV

Trukmė: 114 min
   
Ali (vaidina akt. Navid Negahban) svajoja apie skyrybas su savo keturių vaikų motina Soraja (vaidina akt. Mozhan Marnò), kadangi be galo trokšta vesti turtingo vyro keturiolikmetę dukterį. Soraja, bijodama likti gatvėje be pajamų šaltinio, griežtai atsisako skirtis, tad Ali nelieka nieko kito kaip bandyti pašalinti žmoną iš savo gyvenimo. Sugalvojęs žmoną apkaltinti neištikimybe, už ką Irane moterys užmėtomos akmenimis, vyras randa niekšingų bendraminčių ir užtarėjų, tad nekalta ir geraširdė moteris apkaltinama baisiausiu nusikaltimu, o štai čia įsigalioja Šariato teisė, kelianti šiurpą daugeliui ne islamą išpažįstančių žmonių. Giminaitės ginti stoja jos teta Zahra (vaidina akt. Shohreh Aghdashloo), bandydama užkirsti kelią baisiam įvykiui, deja, moterys šioje šalyje bejėgės, o vyrų keršto troškimas – beribis.


 
Picture
www.photos-films.com
Biografinė sportinė drama

Režisierius: Martin Scorsese

Šalis: JAV

Trukmė: 129 min

 
Džeikas LaMotta (vaidina akt. Robert De Niro) – profesionalus boksininkas, ketvirtajame dešimtmetyje kovojęs vidutinio svorio kategorijoje. Nepažabojamas ir skandalingas charakteris visą gyvenimą buvo didžiausias boksininko priešas, padaręs jam nemažai rūpesčių tiek asmeniniame gyvenime, tiek bokso ringe. Didelį potencialą turintis LaMotta, pramintas Bonkso Buliumi, barstė save muštynėse, lėbavimuose, nuolat įsiveldavo į skandalus dėl nieko, fanatiškai pavydėjo savo gražuolės žmonos ir vieną po kito keldavo pavydavo scenas, į darbą paleisdamas kumščius.


 
Picture
www.i.dailymail.co.uk
Tūkstantį kartų matėte „Titaniką“ ir „Armagedoną“? Nebegalite net pagalvoti apie filmą „Valentino dieną“? O „Romeo ir Džiuljetą“ norėtumėte ištrinti iš atminties? Artėjant meilės dienai pristatau jums istorijas, kupinas meilės. Vienos jų privers juoktis, kitos išspaus ašaras, tačiau visas jas vienija tas stebuklingas jausmas, apdainuotas tūkstančiuose dainų. Mylėkite visus metus, ne tik per Valentino dieną... 
Picture
Kadras iš filmo 'Osama'
Pirmojoje „Žvilgsnis į Rytus“ dalyje siūliau pasižiūrėti Pietų Korėjos, Japonijos ir Kinijos juostas, kuriose dominavo kovos menų ir veiksmo filmai. Antroji dalis nuo savo pirmtakės skiriasi ne tik tematika, tačiau ir juostų kilmės šalimi, tad antrojoje dalyje susipažinsite ne tik su jau žinomų šalių kino produkcija, tačiau ir Irano bei Afganistano filmais, pasirodžiusiais tuo metu, kai šalį drebino permainos ir neramumai. „Osama“ buvo pirmasis po talibano režimo griūties sukurtas Afganistano filmas, o jo kaimynas „Dangaus vaikai“ atvėrė naują šiuolaikinio Irano kino puslapį. Turiu pabrėžti, kad antrojoje dalyje pristatomi kino filmai aplankė daugybę festivalių įvairiuose pasaulio žemynuose, visuose buvo ypatingai šiltai sutikti ir pelnė ne vieną svarbų apdovanojimą. Žiūrim?

   


UA-35502470-1