Picture
Romantinė drama

Režisierius: Xavier Dolan

Šalis: Kanada

Trukmė: 95 min
 

„Įsivaizduojamos meilės“ – tai tikrų tikriausia staigmena ir velniškai skanus saldainis, suvyniotas į šiugždantį popierių. Jau patys pirmieji filmo kadrai priverčia suklusti, išsišiepti iki ausų ir aukštai pakėlus antakius nekantriai laukti tęsinio. Nepaisant įdomios pradžios, filmo užuomazgą galima pavadinti gana lengvai nuspėjama, tačiau tai kompensuoja netikėtas juostos finalas.

Šios daugeliu atžvilgiu netikėtos juostos autorius – vos 22-ejų režisierius Xavieras Dolanas, neslepiantis savo netradicinės lytinės orientacijos ir pristatęs vos antrą savo režisuotą filmą. Jaunuolis ne tik sukūrė visapusiškai įdomią ir daugiasluoksnę juostą, tačiau ir dar kartą patvirtino savo, kaip itin perspektyvaus kūrėjo statusą.


 
Picture
www.movies.com
Sportinė drama

Režisierius: Gavin O'Connor

Šalis: JAV

Trukmė: 140 min
 

„Kovotojai“ – tai vienos šeimos istorija, kurios centre - dviejų brolių ir tėvo konfliktas. Trijulė mano esą išduoti vienas kito, todėl griežia dantį ir užkerta kelią bet kokiam galimam bendravimui. Brendanas (akt. Joel Edgerton) – fizikos mokytojas, dviejų dukterų tėvas ir rūpestingas šeimos vyras. Tomis (akt. Tom Hardy) – savyje užsisklendęs karys, bandantys sugydyti sužeistą sielą. Bandydamas prasimanyti pinigų vaikinas ketina grįžti į kovų be taisyklių ringą ir kreipiasi pagalbos į tėvą (akt. Nick Nolte) – kadaise garsiu buvusį trenerį. Pastarasis – buvęs alkoholikas, sugriovęs šeimą ir atgailaujantis už praeities klaidas, kurių sūnus negali jam atleisti.

Gresiant prarasti gyvenamąjį būstą, Brendanui taip pat gimsta idėja grįžti į ringą ir tokiu būdu ištraukti šeimą iš duobės. Ruošdamasis dalyvauti kovų be taisyklių turnyre vyras pasiekia finalą, kuriame jo laukia sunkiausiai įveikiamas priešininkas – brolis...


 
Picture
www.moviemusereviews.com
Drama

Režisierius: Martin Brest

Šalis: JAV

Trukmė: 157 min
 

Čarlis Simsas (akt. Chris O'Donnell) – talentingas, tačiau iš nepasiturinčios šeimos kilęs koledžo studentas, bandantis sutaupyti pinigų kelionei namo. Koledže radęs skelbimą vaikinas susigundo lengvu uždarbiu – 300 JAV dolerių už savaitgalį, praleistą prižiūrint aklą karo veteraną, leitenantą Frenką (akt. Al Pacino). 

Pagyvenęs niurzga stojasi piestu prieš visą pasaulį ir nei akimirkai nenustoja piktintis. Neblėstančia meile moterims ir gyvenimo alkiu išsiskiriantis vyras, čiupęs savo naująją auklę Čarlį, suorganizuoja išvyką į Niujorką, kur ketina surengti paskutinį pasispardymą ir išdidžiai nusišauti. Prabangus viešbutis, ištaigingas restoranas, kuklumu nekvepiantis limuzinas ir paskutinė moteris jo gyvenime – Frenkas nutarė kaip reikiant pasilinksminti!


 
Picture
www.hamptonsfilmfest.org
Dokumentika

Režisierius: Pierre Thoretton

Šalis: Prancūzija

Trukmė: 98 min


Prisipažinsiu, kad apie madą išmanau ne kažin ką. Prieš filmo peržiūrą jaudinausi, kad galiu kažko nesuprasti ar nepamatyti, tačiau visos mano baimės išsisklaidė vos „Skalvijos“ kino salėje užgeso šviesos, o kino ekranas nustojo tylėti...

„Yves Saint Laurent. Beprotiška meilė” – dokumentinė juosta apie Yves Saint Laurentą - vieną iškiliausių mados dizainerių, nugyvenusį spalvingą ir kupiną aistrų gyvenimą. Y. Saint Laurentas – tai ne tik mados genijus, tačiau ir vyras, mados pasaulyje padaręs savotišką perversmą ir privertęs upę tekėti nauja vaga. Juk būtent jis sukūrė šiuolaikinės moters kostiumą – įspraudė ją į karinį švarką, pasiūlė trapecijos formos drabužius, pristatė garsiąsias Mondriano sukneles, padabino moterį smokingu ir suformavo žmonių suvokimą apie prancūzišką madą. Kaip filme teigė pats dizaineris, jo užduotis ne tik grąžinti moterį, tačiau ir įvėpti ją, suteikti jai pasitikėjimo savimi ir laimės. Regis, jam tai puikiai pavyko.


 
Picture
www.movies.com
Karinė drama

Režisierius: Denis Villeneuve

Šalis: Kanada, Prancūzija

Trukmė: 130 min
 

Dvyniai Simonas (akt. Maxim Gaudette) ir Žana (akt. Mélissa Désormeaux-Poulin) priversti įvykdyti paskutinį mirusios motinos (akt. Lubna Azabal) norą – rasti mirusiu laikytą jų tėvą ir brolį, apie kurio egzistavimą vaikai net nenutuokė. Grįžę į gimtąjį Libaną, keliaudami mamos praeities pėdsakais vaikai po trupinėlį renka jos gyvenimo nuotrupas, klausydamiesi vietinių pasakojimų apie ją. Prieš Simono ir Žanos akis ima skleistis kraupi šeimos drama, tragiška motinos praeitis Libano pilietinio karo sūkuryje ir paslaptis, kurią ji nusinešė į kapus.UA-35502470-1