Picture
www.nytimes.com
Istorinė drama

Režisierius: Pablo Larraín

Šalis: Čilė, Prancūzija, JAV

Trukmė: 118 min
 

1973-aisiais perversmo būdu nuvertęs demokratinę valdžią Augustas Pinočetas tampa Čilės prezidentu, šalyje įvesdamas diktatūrą ir savo rankose sutelkdamas visą šalies valdžią. 1988-aisiais, šalyje kylant neramumams, buvo surengtas visuotinis referendumas, kurio metu, Čilės piliečiai, balsuodami „taip“ arba „ne“ galėjo nuspręsti ar A. Pinočeto diktatūrą pratęsti dar aštuoneriems metams. Čilės valdžią spaudžiant Vakarų Europos ir Šiaurės Amerikos šalims buvo nuspręsta pavaizduoti skaidrius rinkimus ir opozicinėms jėgoms kasdien suteikti necenzūruotą 15 minučių eterį nacionalinėje televizijoje, gyventojams padėsiantį priimti teisingą sprendimą. Taip į šią istoriją įsitraukė jaunas reklamos kūrėjas Rene (akt. Gael García Bernal), gavęs pasiūlymą surengti „Ne“ reklaminę kampaniją, nukreiptą prieš A. Pinočeto valdymo režimą. Nepaisant daugelio teiginių apie amžiną diktatoriaus valdymą ir laiko švaistymą kišant rankas į politinius žaidimus jaunas vyras ryžtasi veikti, imdamasis reklamuoti demokratiją. 


 
Picture
www.mattsmoviereviews.net
Dokumentika

Režisierius: David Gelb

Šalis: JAV

Trukmė: 81 min

Šiemet Tarptautinis kino festivalis „Kino Pavasaris“ žiūrovams pateikė staigmeną – kulinarinių filmų programą, viena kurios pažibų tapo Davido Gelbo dokumentinis filmas „Jiro sapnai apie suši“.

Filmo centre atsiduria 85-erių pasaulinio garso suši meistras Jiro Ono – trijų Michelin žvaigždučių savininkas, patekęs į Gineso rekordų knygą kaip seniausias trimis žvaigždėmis apdovanotas suši meistras pasaulyje.UA-35502470-1