Picture
Komedija, drama

Režisierius: Jeremy Brock

Šalis: Didžioji Britanija

Trukmė: 98 min
 

Septyniolikmečio Beno (vaidina akt. Rupert Grint) vasaros atostogos bėga skaitant Bibliją, dirbant namie ir mokantis vairuoti iš savo perdėm religingos mamos (vaidina akt. Laura Linney). Tačiau vaikinas neturi kitos išeities ir kantriai vykdo tėvų nurodymus net neįsivaizduodamas savo gyvenimo kitokio.


 
Picture
Biografinė karinė drama

Režisierius: Steven Spielberg

Šalis: JAV

Trukmė: 152 min
 

„Saulės imperija“ sukurta remiantis to paties pavadinimo rašytojo J.G. Ballard autobiografiniu romanu.

1941 – ieji. Antrojo pasaulinio karo metai. Džimas Grahamas (vaidina akt. Christian Bale) vienuolikametis Didžiosios Britanijos diplomato sūnus, su šeima gyvenantis Šanchajuje – vieninteliame neokupuotame japonų Kinijos mieste. Tačiau ramybė trunka neilgai – į miestą įsiveržia japonai, masinėje bėgančių žmonių minioje Džimas atitrūksta nuo tėvų ir pasimeta milžiniškame ir svetimame mieste. Čia jį randa gudrus machinatorius Beisis (vaidina akt. John Malkovich), laikinai priglaudęs protingą ir imlų vaikį. Tačiau aplinkybės ir vėl susiklosto ne pagal planą ir Beisis su Džimu patenka į karo belaisvių stovyklą.


 
Picture
www.stardusttrailers.com
Komedija visai šeimai

Režisierius: Laurent Tirard

Šalis: Prancūzija, Belgija

Trukmė: 91 min
 

Mažasis Nikolia (akt. Maxime Godart) svajoja, kad jo gyvenime nieko nesikeistų. Juk jo gyvenimas nuostabus – mylintys tėvai ir puikūs bendraklasiai, pasiruošę apdalinti draugą išmintingais patarimais, pagrąžintais vaikų fantazijos vaisiais. Vaikų kolektyve egzistuoja ištisa charakterių įvairovė - moksliukas - skundikas, aristokratas, nepasotinamas ėdrūnas, chuliganas, svajojantis tapti banditu, klasės juokdarys ir, žinoma, atpirkimo ožys. Argi ne spalvingas kumštis?


 
Picture
www.movies.com
Drama

Režisierius: Susanne Bier

Šalis: Danija, Švedija

Trukmė: 119 min

„Geresniame pasaulyje“ – kultinis 2010 – ųjų „Scanoramos“ filmas, pelnęs daugiausia žiūrovų simpatijų ir tapęs žiūrimiausia festivalio juosta. 2011 – aisiais filmas neliko nepastebėtas ir už Atlanto – iškovojo Auksinį Gaublį ir Oskarą kaip geriausias užsienio filmas.

Šiandien galiu teigti, jog „Geresniame pasaulyje“ – vienas geriausių mano kada nors matytų filmų apie sąžiningumą pačiam prieš save, idealų griūtį, atgailą ir atleidimą. Po jo peržiūros galvoje dar kelias dienas „sukau“ filme matytus vaizdus ir analizavau siužetą bei Susanne Bier kūrybos braižą. Tad trumpai apie filmą.


 
Picture
Komedija, drama

Režisierius: Liev Schreiber

Šalis: JAV

Trukmė: 106 min
 

Tai pirmas ir kol kas vienintelis Holivudo aktoriaus Lievo Schreiberio filmas. Turiu pripažinti, kad režisūrinis debiutas gavosi daugiau nei puikus.

Džonatanas Safranas Foeris (vaidina akt. Elijah Wood) - skrupulingas, drovus ir labai pedantiškas. Vaikinas bijo šunų, nevalgo mėsos ir yra žydas. Jo kambarys mirga nuo kolekcionuojamų tėvynainiams priklausiusių daiktų, supakuotų į plastikinius maišelius ir sukabintų ant sienos. Ir dar jis rašo knygą apie savo tautą ir jos praeitį.UA-35502470-1