Picture
www.welt.de
Komedija

Režisierius: Gérard Jugnot

Šalis: Prancūzija

Trukmė: 104 min
 

Gérard Jugnot – įvairiapusiškai talentinga asmenybė. Jis puikus aktorius, scenarijų autorius, prodiuseris, ir, žinoma, režisierius. Vienas vėlesnių jo darbų režisieriaus kėdėje – nuotaikinga komedija „Budiu“, alsuojanti ta tikrąja geros prancūziškos komedijos dvasia.

1932 – aisiais režisierius Jean Renoir sukūrė komediją „Boudu Saved from Drowning“ (orig. „Boudu sauvé des eaux“). Kiek vėliau, 1978 – aisiais, pasaulį išvydo to paties pavadinimo Pierre Pierre filmas. 1986 metais režisierius Paul Mazursky sukūrė amerikietišką filmo variantą, „Be cento Beverli Hilse“ (orig. „Down and Out in Beverly Hills“), o 2005 – aisiais prancūzas Gérardas Jugnot pasauliui padovanojo „Budiu“.


 
Picture
www.imdb.com
Romantinė komedija, drama

Režisierius: Giuseppe Tornatore

Šalis: Italija, JAV

Trukmė: 109 min
 

Fašistinė Italija. Mažas Sicilijos miestelis, kuriame visi pažįsta vieni kitus ir vienas apie kitą žino viską. Apkalbos, pavydas ir šniukštinėjimas – nuolatinė miestelio gyventojų kasdienybė.

Malena (akt. Monica Bellucci) – gražuolė našlė, garbinama miestelio vyrų ir nekenčiama moterų. Vyrai dėl jos pasiruošę viskam – vien dėl gražuolės žvilgsnio bet kuris miestelėnas nedvejodamas atiduotų gyvybę, o ką jau kalbėti apie naktį praleistą su ja. Tuo tarpu moterys, negalėdamos pakęsti geidulingų vyrų žvilgsnių skleidžia nebūtus gandus apie potencialią grėsmę keliančia Maleną ir kartina jai gyvenimą.


 
Picture
www.cinemah.com
Muzikinė drama

Režisierius: Giuseppe Tornatore

Šalis: Italija

Trukmė: 165 min
 

1900 – ųjų sausio 1 dieną didžiuliame laive „Virdžinija“ juodaodis darbininkas (akt. Bill Nunn) rado naujagimį, gulintį citrinų dėžėje. Mažylis keistu vardu - Danny Boodmann T.D. Lemon 1900 (akt. Tim Roth) užaugo laive, kursuojančiame tarp Europos ir išsvajotosios Amerikos, tačiau taip nei karto ir neiškėlė kojos iš „Virdžinijos“. Paslaptingu būdu išmokęs groti fortepijonu ir tapęs klavišų karaliumi jaunasis virtuozas tapo žmogumi – legenda, kuris tarsi niekada ir neegzistavo. Tapęs kiekvieno laivo darbuotojo dalimi T.D. Lemon 1900 po savęs paliko aibę istorijų, kurias šiandien senam muzikos instrumentų pardavėjui (akt. Peter Vaughan) pasakoja geriausias jo draugas, trimitininkas Maksas (akt. Pruitt Taylor Vince), svarbiausiomis gyvenimo akimirkomis buvęs šalia draugo, kuris taip ir neišgirdo kaip kalba vandenynas ir nepajuto žemės po savo kojomis...


 
Picture
www.movies.com
Drama

Režisierius: Paul Haggis

Šalis: JAV, Vokietija

Trukmė: 112 min
 

Nors niekuomet aklai neatsižvelgiu į Oskarų nominacijas, šį filmą pamačiau tik šių apdovanojimų dėka. Blankus viršelis, neįdomus pavadinimas (kaip vėliau paaiškėjo esantis gana metaforišku) ir aprašas tarsi apie nieką – jeigu šis filmas nebūtų tapęs geriausia 2006 – ųjų juosta, aš turbūt taip niekada ir nebūčiau išgirdusi apie jį ar juolab spėjusi jį pamatyti.


 
Picture
www.teinvitoalcine.cl
Romantinė komedija, drama

Režisierius: Giuseppe Tornatore

Šalis: Italija, Prancūzija

Trukmė: 155 min
 

„Naujasis „Paradiso“ kino teatras“ buvo antras filmas trisdešimt dvejų režisieriaus Giuseppe Tornatore karjeroje. Vyras ne tik režisavo filmą, tačiau ir pats sukūrė scenarijų, kuris, nepaisant laikmečių skirtumų (filmo veiksmas vyksta 1940 metais, o režisierius gimė 1956 metais), daugelyje vietų yra autobiografinis paties režisieriaus pasakojimas. 1990 – aisiais filmas pelnė Oskarą kaip geriausias užsienio filmas, susišlavė aibę kitų apdovanojimų visame pasaulyje bei pelnė tarptautinį pripažinimą ir neblėstančią žiūrovų meilę.UA-35502470-1