Picture
www.boyactors.org.uk
Drama

Režisierius: Aisling Walsh

Šalis: Airija, Didžioji Britanija, Danija, Ispanija

Trukmė: 100 min
 

1939 – ieji. Žiūrovas nukeliamas į eilinę Airijos katalikišką berniukų mokyklą – pataisos namus. Čia vyrauja geležinė tvarka, įvesta ir valdoma negailestingo ir žiauraus kunigo Džono (akt. Iain Glen), kuriam nėra jokių tabu. Vaikai čia auklėjami smurtu, prievarta, bausmėmis, kartais pasitelkiant seksualinį išnaudojimą. Vieną dieną mokyklos duris praveria naujasis kalbos ir literatūros mokytojas Viljamas Franklinas (akt. Aidan Quinn), į apkerpėjusią mokymo įstaigą įsiveržęs tarsi gaivaus oro gūsis. Bandydamas sulaužyti mokykloje vyraujančią neteisingą santvarką, naujasis mokytojas įsivelia į Šaltąjį karą su cerberiu Džonu. Tarsi gyvatė tūnantis ir palankios minutės kerštui laukiantis kunigas randa silpnąją Viljamo vietą ir ima vis labiau smurtauti prieš niekuo dėtus vaikus.


 
Picture
Biografinė muzikinė drama

Režisierius: Michael Apted

Šalis: JAV

Trukmė: 125 min                                                                               
 

„Angliakasio dukra“ – tai biografinė drama, sukurta remiantis žymios kantri dainininkės Loretos Lyn gyvenimo istorija. Tai pasakojimas apie svajoklę mergaičiukę, užaugusią daugiavaikėje ir neturtingoje Kentukio šeimoje. Nepaisant to, Loretą (akt. Sissy Spacek) mylėjo tėtis, o vėliau ir ūmaus charakterio vyras, už kurio mergina ištekėjo būdama tik trylikos.


 
Picture
www.filledujour.files.wordpress.com
Karinė drama

Režisierius: Louis Malle

Šalis: Prancūzija, Vokietija, Italija

Trukmė: 104 min
 

Antrasis Pasaulinis karas. Prancūzija okupuota fašistų. Katalikiškos berniukų mokyklos direktorius ryžtasi suteikti prieglobstį keliems žydų berniukams, pridengdamas juos svetimomis pavardėmis. Pagrindinis filmo veikėjas, nuo mamos sijono atplėštas dvylikametis Žiuljenas (akt. Gaspard Manesse) pastebi, jog trys mokyklos naujokai savo elgesiu ir charakteriais ryškiai skiriasi nuo kitų jo bendramokslių.


 
Picture
www.toutlecine.com
Kriminalinė veiksmo drama

Režisierius: Olivier Marchal

Šalis: Prancūzija

Trukmė: 111 min
 

Juostoje „Juvelyrų krantinė 36“ keliama amžina kova tarp gėrio ir blogio, tačiau prancūziškas žavesys, estetika, veiksmas, žiupsnelis romantikos ir kova tarp Gérardo Depardieu ir Danielio Auteuilo juostą daro nepakartojamu reginiu, kurį galėčiau priskirti prie geriausių savo žanro pavyzdžių.UA-35502470-1