Viena aktyviausių ir ištikimiausių www.kinokadras.lt  skaitytojų, Neringa, jau antrą kartą atsiuntė mums savo matyto filmo aprašą. Turbūt daugelis prisimena puikų jos debiutą aprašant jaudinantį ir dramatišką filmą „Senelytė“ (orig. „Бабуся“), tad, nekantriai laukdama dar vieno jos filmo aprašo, pagaliau laikau jį savo rankose ir džiugiai pristatau jums. Neringa teigia, jog „Patvirtinta kopija“ – geriausias jos šiemet matytas filmas. Po tokių žodžių ir aš nedelsdama skubu žiūrėti šią juostą ir džiaugiuosi su jumis galėdama pasidalinti puikiu jos aprašu!

Picture
Drama

Režisierius: Abbas Kiarostami

Šalis: Prancūzija, Italija

Trukmė: 106 min
 

Iranietis režisierius Abbas Kiarostami nukelia žiūrovą į nuostabias Toskanijos gatveles, kuriose žavioji prancūzaitė galerijos savininkė Elė (akt. Juliette Binoche) ir anglų rašytojas Džeimsas Mileris (pirmą kartą kine vaidinantis britų operos baritonas William Shimell), atvykęs pristatyti savo knygos apie originalius meno kūrinius ir jų kopijas, panardina žiūrovą į intelektualių pokalbių labirintus.


 
Picture
www.kinopoisk.ru
Šeimyninė drama

Režisierius: Majid Majidi

Šalis: Iranas

Trukmė: 90 min                                                                                 
 

Nors Irano filmai vis dar yra šiokia tokia egzotika, turbūt daugelis prisimena režisierių Majid Majidi, sukūrusį jau anksčiau aprašytus „Dangaus vaikus“.

Muhamedas (akt. Mohsen Ramezani) – aklas berniukas, besimokantis specializuotoje Teherano mokykloje. Šiandien paskutinė mokslo metų diena. Gyvybingas, geraširdis ir protingas vaikas negali sulaukti akimirkos, kuomet jo pasiimti atvažiuos mylimas ir išsiilgtas tėtis (akt. Hossein Mahjoub). Deja, kaip paaiškėja, vaikas tėčiui nėra jau toks mylimas. Ketinantis antrą kartą vesti jauną merginą, vyras nuo būsimos šeimos slepia neįgalų sūnų ir jo aklumą bei kaltina Alachą už savo nelaimes ir griūvantį gyvenimą. Atvykęs į mokyklą pasiimti vaiko tėvas stengiasi įtikinti mokyklos direktorių palikti vaiką mokykloje, tačiau, sulaukus neigiamos reakcijos, pasiima Muhamedą namo.


 
Picture
www.movies.com
Kriminalinė drama, trileris

Režisierius: Brad Furman

Šalis: JAV

Trukmė: 118 min
 

Mikis Holeris (akt. Matthew McConaughey) – talentingas advokatas, susikūręs puikų įvaizdį ir garsėjantis profesionalumu. Gatvėmis riedėdamas stilingu linkolnu, vyras čia pat, automobilyje, įsikūrė darbo kabinetą. Kartą kolega Valas Valenzuala (akt. John Leguizamo) Mikiui mesteli įdomią bylą – turtingas vyrukas Luisas Rule (akt. Ryan Phillippe) kaltinamas prostitutės užpuolimu ir sužalojimu. Atkakliai neigdamas kaltę, Luisas įtikina Mikį savo nekaltumu, o pastarasis sutinka teisme ginti klientą. Tačiau vis giliau kapstant bylą Mikis suvokia, jog Rule kažką slepia ir byla nebus tik lengvas būdas papildyti piniginę apvalia sumele, o jau netrukus pats Mikis atsiduria tarp pagrindinių įtariamųjų nužudymo byloje.


 
Picture
Kriminalinis veiksmo trileris, komedija

Režisierius: Nimród Antal

Šalis: Vengrija

Trukmė: 105 min                                                                               
 

„Kontrolieriai“ – tai ištisas kino žanrų mišinys. Tai kriminalinis veiksmo trileris su mistikos elementais, romantinė drama ir komedija viename. Filmo veiksmas vyksta tamsiame požeminiame metro, kurio pagrindinis herojus – kontrolierius Bulču (akt. Sándor Csányi). Iš pirmo žvilgsnio Bulču yra tarsi benamis vyras, metro praleidžiantis kiaurą parą ir net miegantis darbo vietoje – tiesiai ant metro stoties grindų. Jis tarsi savo noru izoliuoja save, požemiuose slepiasi nuo visuomenės ir pasaulio, esančio virš metro. Kartais Bulču, kartu su savo brigados kontrolieriais, ramsto metro sienas, graužia saulėgrąžas, veliasi į muštynes ir dalyvauja konfliktuose. Taip ir slenka beprotiško kontrolieriaus gyvenimo dienos, kol vieną dieną metro jis sutinka keistą merginą meškos kostiumu, kuri niekuomet neperka bilieto ir priima Bulču į savo gyvenimą nieko neklausinėdama...


 
Picture
www.movies.com
Mokslinės fantastikos trileris

Režisierius: Duncan Jones

Šalis: Vietnamas, JAV, Prancūzija

Trukmė: 93 min                                                                                 
 

Duncanas Jones, legendinio Davido Bowie sūnus, ramiai sau pluša filmavimo aikštelėje ir nemėgsta būti klausinėjamas apie savo garsiąją šeimą. Vyras teigia, jog jo darbai turi kalbėti patys už save ir neprašauna pro šalį – vos du pilnametražius filmus sukūręs trisdešimtmetis vyras jau puikiai žinomas visame pasaulyje ir nebijo drebinti Holivudo savo originaliomis idėjomis. 2009 – ųjų „Mėnulis“ (orig. „Moon“) buvo palankiai priimtas kino kritikų ir žiūrovų, o naujausias vyro darbas – „Išeities kodas“ (orig. „Source Code“) jau dabar puse lūpų vadinamas vienu geriausių šių metų filmų.


 
Picture
www.movies.com
Mokslinės fantastikos veiksmo drama

Režisierius: Rupert Wyatt

Šalis: JAV

Trukmė: 105 min                                                                               
 

Vilas (akt. James Franco) – perspektyvus mokslininkas, jau penkmetį kuriantis vaistus, padėsiančius išgydyti Alzheimerio ligą, kuria serga vaikino tėvas (akt. John Lithgow). Tiriant daug žadantį vaistą, skatinantį smegenų ląstelių atsinaujinimą - ALZ 112, laboratorijoje įvyksta nesėkmė ir tolesni tyrimai pasmerkiami pražūčiai. Užmigdžius visas eksperimente dalyvavusias beždžiones viename iš narvų Vilas randa ką tik gimusį šimpanziuką (akt. Andy Serkis), kurį parsineša namo ir pavadina Cezariu. Netrukus paaiškėja, jog Cezario mama, buvusi pagrindiniu ALZ 112 bandomuoju triušiu, vaistą genetiškai perdavė savo vaikui, kuris, neturėdamas žuvusių smegenų ląstelių, kurias reikėtų atstatyti, pajunta kitokį vaisto šalutinį poveikį – Cezario intelekto koeficientas kasmet dvigubėja, o šimpanzė savo elgesiu toli gražu neprimena primato.


 
Picture
Biografinė drama

Režisierius: Ron Howard

Šalis: JAV

Trukmė: 135 min


„Nuostabus protas“ – tai biografinė drama, paremta Nobelio premijos laureato, Džono Nešo gyvenimo istorija.

Džonas (akt. Russell Crowe) – matematikos genijus, dar studentavimo laikais sutikęs geriausią savo draugą Čarlzą (akt. Paul Bettany). Jie kartu leidžia laiką, geria alų, linksminasi ir dalinasi savo išgyvenimais, tačiau, kaip bebūtų keista, daugiau niekas visame studentų miestelyje nėra matęs Čarlzo... Bet Džonui tai nė motais – jis uoliai dirba, dienų dienas leidžia bandydamas įrodyti teoriją, galimai pakeisiančią tolimesnę mokslo raidą ir istoriją. Bijodamas pralaimėti, nugyventi savo gyvenimą nieko nepasiekus, siekdamas šlovės ir pripažinimo, vyras aktyviai dirba, o galiausiai, prasidėjus pirmiesiems negailestingos ligos simptomams susikuria savo pasaulį, svarbų darbą ir garbingas pareigas.UA-35502470-1