Picture
www.cinemovies.fr
Komedija

Režisierius: Dany Boon

Šalis: Prancūzija

Trukmė: 108 min
 

Pastaruoju metu buvau išsiilgusi gerų prancūziškų komedijų, tad viena jų atkeliavo ir į mano namus.

„Deklaruotinų daiktų nėra“ – tai komiška istorija apie du ne itin vykusius muitinės pareigūnus – prancūzą Matiją (akt. Dany Boon) ir belgą Rubeną (akt. Benoît Poelvoorde), dirbančius skirtinguose pasienio punktuose ir paslapčia vykdančius šaltąjį karą. Abu vyrai nejaučia simpatijų kitoje muitinės pusėje esantiems kaimynams, dar daugiau – Rubenas tiesiog nekenčia varliakojų prancūzų ir kaip įmanydamas gina geriausios pasaulio šalies – Belgijos karalystės sienas. Deja, Rubenas net nenutuokia, jog didžiausias jo priešas Matijas paslapčia susitikinėja su Rubeno seserimi Luis (akt. Julie Bernard) ir net ketina ją vesti!


 
Picture
Animacinė komedija, drama

Režisierius: Adam Elliot

Šalis: Australija

Trukmė: 92 min
 

„Merė ir Maksas“ – dviejų labai skirtingų, tačiau kartu ir panašių žmonių draugystės istorija. Merė Deizi Dinkl (įgarsina akt. Toni Collette) – aštuonerių australė, kenčianti bendraklasių patyčias, dievinanti šokoladą, animacinį filmą apie Nobletus ir svajojanti apie tikrą draugą. Jos mama – kleptomanija serganti alkoholikė, o tėtis – fabriko darbuotojas, arbatos maišeliams tvirtinantis virveles. Maža mergaitė neturi draugų, kompleksuoja dėl savo išvaizdos ir laisvalaikiu kuria pabaisiukų figūrėles. Maksas Horovitzas (įgarsina akt. Philip Seymour Hoffman) – 44 – erių Niujorko žydas - ateistas, kenčiantis nuo Aspergerio sindromo, viršsvorio ir, kaip ir Merė, dievinantis šokoladą. Vieną dieną mažoji australė telefonų knygoje atsitiktinai išsirenka žmogų, kuris galėtų būti jos draugu ir parašo jam laišką. Tas žmogus pasirodo esantis Maksas. Vienas kitam siųsdami saldumynus ir laiškuose dalindamiesi savo mintimis ir išgyvenimais, Merė ir Maksas užmezga tvirtus draugystės saitus ir vienas kitam tampa draugais, apie kokius visada svajojo.


 
Picture
www.movies.com
Kriminalinė veiksmo drama

Režisierius: Nicolas Winding Refn

Šalis: JAV

Trukmė: 100 min


Dienomis jis (akt. Ryan Gosling) - patikimas darbuotojas, puikus lenktynininkas ir kaskadiniu triukų meistras. Naktimis – šaltakraujis nusikaltėlis, žaidžiantis pavojingus žaidimus ir iš nusikaltimo vietų pasiimantis banditus. Jis ramus ir nekalbus, tačiau atgyja vos rankose pajutęs automobilio vairą. 

Vieną dieną vyrukas susipažįsta su kaimynystėje gyvenančia Iren (akt. Carey Mulligan), kurios vyras (akt. Oscar Isaac) atlieka bausmę kalėjime. Tokia pat tyli kaip ir jos kaimynas moteris, iš pirmo žvilgsnio, trapi tarsi krištolas, į lenktyninko gyvenimą įlieja spalvų ir įvairiapusiškumo. Deja, vystytis tolesniems kaimynų santykiams tiesiog nelemta. Iš kalėjimo grįžus Iren vyrui lenktynininkas atsitraukia ir ima ruoštis lenktynėms, tačiau vieną dieną kaimynės vyrą radęs garaže jis suvokia, jog kriminalinė praeitis nepaleidžia naujojo kaimyno ir imasi taisyti padėtį. Tačiau vos vienas neteisingas žingsnis ir lenktynininkui tenka daryti, ką jis moka geriausiai – virtuoziškai sprukti nuo jo galvos trokštančių mafijos vadeivų.


 
Picture
www.movies.com
Romantinė komedija, drama

Režisierius: Alexander Payne

Šalis: JAV

Trukmė: 126 min                                                                               
 

Mailsas (akt. Paul Giamatti) ir Džekas (akt. Thomas Haden Church) – vidutinio amžiaus vyrukai, du geriausi draugai ir dvi priešingybės. Mailsas – po skyrybų su žmoną depresiją išgyvenantis literatūros mokytojas, parašęs puikią knygą, kurią atmeta visos leidyklos. Jis dievina vyną ir žino apie jį ne mažiau negu profesionalus žinovas. Džekas – nenusisekęs antrarūšis aktorius, garsinantis reklamas ir dievinantis moterų sijonus. Jis nieko neišmano apie vyną, ieško nuotykių ir šeštadienį prie altoriaus veda savo mylimąją.


 
Picture
www.cinenredos.com
Romantinė drama

Režisierius: Barbra Streisand

Šalis: JAV

Trukmė: 132 min                                                                               
 

„Potvynių princas“ – tai antrasis dainininkės Barbros Streisand režisuotas pilnametražis filmas. Turiu pripažinti, kad ši moteris ne tik nuostabaus balso savininkė, tačiau ir puiki aktorė bei visai neprasta režisierė.

Tomas (akt. Nick Nolte) – vaikystėje daugybę skriaudų patyręs vyras, jų padarinius kenčiantis iki šiol. Bedarbis vyras gyvena su nemylima žmona Sale (akt. Blythe Danner), augina tris nuostabias dukteris ir kaltina tėvus dėl visų savo gyvenimo nelaimių.


 
Picture
www.mondo-digital.com
Romantinė drama

Režisierius: Bernardo Bertolucci

Šalis: Italija, Didžioji Britanija

Trukmė: 93 min
 

Šandurai (akt. Thandie Newton) – juodaodė afrikietė, kurios vyrą gimtajame krašte suėmė už politinius įsitikinimus. Netekusi šeimos moteris atvyksta į Romą ir uždarbiauja tvarkydama namus bei tuo pat metu stengiasi baigti mokslus ir tapti gydytoja. Už suteiktą būstą moteris tvarkosi talentingo pianisto ir kompozitoriaus Džeksono Kinskio (akt. David Thewlis) namuose ir laukia grįžtančio vyro. Pianistas vis įdėmiau ir švelniau žvelgia į savo namų tvarkytoją, kuri tampa ne tik jo mūza, tačiau ir meile, dėl kurios vyras galėtų kalnus nuversti. Tačiau Šandurai kreivai žiūri į jai nesuprantamą muziką kuriantį baltaodį ir ištikimai laukia vyro, neprisileisdama artyn jokio vyriškio. Tačiau kartais pats likimas ima ir sujaukia žmonių planus...UA-35502470-1