Picture
www.whatsupsthlm.se
Drama

Režisierius: Ella Lemhagen

Šalis: Švedija

Trukmė: 120 min
 

Būna filmų, kuriuos, nepaisant kartkartėmis akis badančio logikos nebuvimo ir klaidų, vertiname teigiamai ir kuriais norime tikėti. Vaidinkite tai naivumu, infantilumu ar bet kuo kitu, bet taip yra. „Karūnos brangakmeniai“ – ryškus tokio pobūdžio filmo pavyzdys. Svajingas, paremtas pasakų, svajų ir fantazijų elementais. Papuoštas žavingai ore plevenančia muzika, kompiuterine grafika ir nufilmuotas taip, jog tarsi maži paveikslėliai komponuotus kadrus norėčiau pamatyti dar sykį.


 
Picture
www.europeanfilmacademy.org
Drama

Režisierius: Mads Matthiesen

Šalis: Danija

Trukmė: 92 min
 

„10 valandų iki rojaus“ – pirmasis režisieriaus Madso Matthieseno pilno metro filmas, sukurtas vystant 2007-aisiais pristatyto trumpo metro filmo „Denisas“ (orig. „Dennis“) istoriją. Abiejuose filmuose pagrindiniu veikėju tapęs profesionalus kultūristas Kimas Koldas - mažų mažiausiai įspūdingas. 193 cm ūgio, 140 kilogramų svorio raumeningas milžinas, prabylantis giliu ir ramiu balsu griauna visuomenėje vyraujančius mitus apie kultūristus ir parodo, jog net ir milžinais vadinamuose vyruose kartais slepiasi maži ir baikštūs berniukai. Puikiai savo vaidmenį atlikęs ir vidinius savo herojaus išgyvenimus perteikęs vyras, matyt, šiandien galėtų vadintis ne tik eks futbolininku ir kultūristu, tačiau ir ganėtinai neblogu aktoriumi, šiuo metu besifilmuojančiame 6-ąjame „Greiti ir įsiutę“ (orig. „The Fast ant the Furious 6“) epizode.


 
Picture
www.nordiskfilm.dk
Istorinė romantinė drama

Režisierius: Nikolaj Arcel

Šalis: Danija, Švedija, Čekija

Trukmė: 137 min
 

Berlynalėje dviem Sidabriniais lokiais apdovanota (už geriausią vyrišką vaidmenį ir geriausią scenarijų) bei palydėta 30 minučių trunkančiais aplodismentais istorinė romantinė drama „Karališkas romanas“ gimtojoje Danijoje sulaukė neįtikėtino populiarumo ir buvo pristatyta Oskarams.

Gydytojo Johano Strunzės ir karolienės Karolinos Matildos meilės istorija pasirodo esanti vienu populiariausiu pasakojimu Danijoje, girdimu dar pradinės mokyklos suole. Nepaisant to, kino ekrane istorija atgijo pirmąkart, o už jos vairo sėdo jaunas režisierius Nikolajus Arcelas, pristatęs ketvirtąjį savo filmą. 


 
Picture
www.movies.com
Drama

Režisierius: Jacques Audiard

Šalis: Prancūzija, Belgija

Trukmė: 120 min

Į Kanų kino festivalį režisierius Jacques Audiard grįžo po 2009-aisiais žiuri prizu apdovanoto filmo „Pranašas“ (orig. „Un prophète“, 2009), pelniusio Oskaro nominaciją. Kanuose filmuota naujoji režisieriaus juosta „Kaulai ir rūdys“ jo teigimu, festivalyje buvo pristatyta atsitiktinai. „Filmavome Kanuose, tad pakeliui užsukome ir į festivalį“, - teigė vyras, spaudos konferencijos metu juokavęs, jog Marion Cotillard nupjovus kojas jos labai greitai ataugo.

Konkursinėje Kanų kino festivalio programoje žmogaus stiprybės temą nagrinėjantis filmas išsiskyrė specialiųjų efektų gausa ir pažymėjo aktorės Marion Cotillard sugrįžimą į prancūzų kiną po kelių itin sėkmingų Holivudo kino projektų.


 
Picture
www.indiewire.com
Drama

Režisierius: Michael Haneke

Šalis: Austrija, Prancūzija, Vokietija

Trukmė: 127 min

Gyva kino legenda, austrų režisierius Michaelas Haneke 65-ajame Kanų kino festivalyje pristatė beprotiškai jaudinantį filmą apie meilę, priverstą išgyventi ligos ir senatvės išbandymą. Kanuose apdovanotas Auksine palmės šakele režisierius tapo šeštuoju režisieriumi, dukart pagerbtu šiuo apdovanojimu bei pirmuoju kūrėju, kurio Auksines palmės šakeles skiria vos treji metai. Atsiimdamas Auksinę palmės šakelę režisierius dėkojo ilgus metus jį palaikiusiai žmonai ir teigė, jog filmo siužetas remiasi jųdviejų vienas kitam duotu pažadu nepalikti vienas kito tokioje situacijoje, kurią išgyveno pagrindiniai filmo herojai.

Į kino ekraną grąžinęs prancūzų kino legendas ir Naujosios bangos simbolius Jean-Louisą Trintignantą ir Emmanuelle Rivą, M. Haneke kino salėje esantiems žiūrovams pateikė provokuojantį išbandymą. Režisieriaus teigimu, filmo scenarijus sukurtas būtent J. L. Trintignantui, kuris, pasitraukęs iš didžiojo kino, M. Hanekei padarė išimtį ir po devynerių metų pertraukos sugrįžo į filmavimo aikštelę.UA-35502470-1