Turbūt ne vieną iš mūsų kartais kankina mintis „Ką veikti?“ Kuomet knygos nesiskaito, o nuosavoje filmotekoje esančios kino juostos nedžiugina ir atrodo neįdomios, į pagalbą skuba www.kinokadras.lt, siūlydamas keletą kino juostų, skirtų ilgiems vakarams ir gražiems savaitgaliams.

Picture
www.rottentomatoes.com
Mano gyvenimo žuvis (2003)/ Big Fish

Fantastinė nuotykių drama visai šeimai

Režisierius: Tim Burton

Šalis: JAV

Trukmė: 125 min               

Viljamas Blumas (vaidina akt. Billy Crudup) ir jo besilaukianti žmona Žozefina (vaidina akt. Marion Cotillard) atvyksta aplankyti sunkiai sergančio Viljamo tėvo Edvardo (vaidina akt. Ewan McGregor ir Albert Finney), su kuriuo sūnus nebendravo trejus metus. 

Pastarasis augančiam sūnui pasakojo jam nutikusias būtas ir nebūtas istorijas, kupinas fantazijų, tikrų faktų bei išgalvotų veikėjų, nuo kurių mažajam Viljamui gniauždavo kvapą. Anot istorijų apie savo klajones ir susitikimus su tik pasakose egzistuojančiais personažais, jaunystėje Edvardas akis į akį susitiko su miestelio siaubu – ragana stikline akimi ir leido jai išburti savo ateitį bei nuspėti mirtį, susidraugavo su vienišu milžinu Karlu, pasakojo apie paslaptingo ir niekam nežinomo kaimelio, kuriame visi vaikšto basi, atradimą miškų tankmėje bei savo tarnavimą kariuomenėje, kur susipažino su dainuojančiomis siamo dvynėmis Džing ir Ping.


 
Picture
www.screpy.files.wordpress.com
Kai per Kalėdas namie susirenka visa šeima, vakare būna visai smagu drauge pasižiūrėti kokį gerą filmą. Deja, švenčių proga komercinės televizijos retai pasiūlo kažką labai ypatingo. Dažniausiai televizijų per Kalėdas ar Naujuosius metus rodomas „hitas“, visiems iki gyvo klauso įgrisęs ir nesuskaičiuojamą galybę kartų matytas „Vienas namuose“ ar „Kaip Grinčas Kalėdas vogė“. Nusibodo? Žinoma!

Nuoširdžiai tikiu, jog norisi kažko naujo ir gaivaus, tad žemiau rasite kelis pasiūlymus kokiais filmais galėtumėte atšviežinti savo filmoteką ir pasižiūrėti juos drauge su šeima, didžiųjų metų švenčių dienomis.

Taip pat www.kinokadras.lt linki Jums ir Jūsų šeimoms gražių ir šiltų artėjančių švenčių, malonių akimirkų, praleistų artimiausiųjų apsuptyje bei gerų 2011 metų, kupinų šypsenų, džiugesio, laimės ir, žinoma, gero kino!


 
Picture
www.movies.com
Dokumentika

Režisierius: Thomas Balmès

Šalis: Prancūzija

Trukmė: 79 min

  „Kūdikiai“ - tai nuotaikinga dokumentinė juosta apie keturis mažylius ir pirmuosius jų gyvenimo metus. Pagrindiniai veikėjai – namibietė Ponijao, japonė Mari, mongolas Bayar ir amerikietė Hattie. Režisierius fiksuoja jų gyvenimą nuo gimimo iki pirmųjų žingsnių. Išvysime, kad nesvarbu kur ir kaip gimėmė – juk visi mes į šį pasaulį atėjome be galo laukiami, mylimi ir augome mokydamiesi tų pačių dalykų. „Kūdikiai“ - be galo šiltas filmas apie žmones ir tai, kiek laimės suteikiame kitiems savo atėjimu į šį pasaulį.

   


 
Picture
www.nfi.no
Komedija

Režisierius: Petter Næss

Šalis: Norvegija

Trukmė: 89 min

Elingas (vaidina akt. Per Christian Ellefsen) gyveno ramų gyvenimą, kuriame jį saugojo ir prižiūrėjo mama. Jai mirus, vyrukas išvežamas į psichiatrijos kliniką. Užsispyręs, kupinas keistų fobijų, Elingas klinikoje visgi randa draugą. Tai – Klejis Bjarne (vaidina akt. Sven Nordin), kiek nerangus, kerėpliškas, stambaus kūno sudėjimo vyrukas, taipogi turintis savų keistenybių. Psichiatrijos klinikoje praleidę dvejus metus Elingas ir Klejis Bjarne gauna municipalinį butą Osle ir yra priversti grįžti į normalų gyvenimą. Juos prižiūrintis socialinis darbuotojas tikisi, jog viskas bus paprasta ir sklandu. Deja. Persikėlus į butą išryškėja dar daugiau Elingo fobijų - jis bijo telefono aparato, jam baisu pereiti gatvę, jis nieku gyvu nesinaudoja viešaisiais tualetais, ką jau kalbėti apie lankymąsi masiniuose renginiuose ar buvimą patalpoje su daugybe svetimų žmonių.   


 
Picture
www.movies.com Fatih Akin
Iškart prisipažinsiu, kad esu didelė režisieriaus ir aktoriaus Fatih Akin gerbėja. Mačiau visus jo filmus ir visi iki vieno yra nuostabūs, tad žinoma, jog be jokios abejonės rekomenduoju peržiūrėti visus iki vieno.

Režisierius per ilgametę savo karjerą subūrė puikią specialistų komandą, kuri, kaip ir jo pamėgti aktoriai keliauja iš filmo į filmą, tad nenustebkite kiekvienoje juostoje matydami kelis besikartojančius veidus.

Retas režisierius kuria filmus, kuriuos visus vienytų ta pati ar panaši veiksmo vieta, istorija, garso takelis, veikėjai ar pan. Tuo tarpu visi Fatih Akin filmai savyje turi tarsi vieną bendrą giją, sielą, kuri juos jungia ir vienija. Kaip bebūtų keista, tačiau net ir turėdami daugiau nei daug bendrų bruožų, visi jo filmai yra skirtingi ir po kiekvienos peržiūros gimsta noras giliau susipažinti su jo kūryba.  


 
Picture
Dykumų gėlė (2009)/ Desert Flower

Biografinė drama

Režisierius: Sherry Horman

Šalis: Anglija, Vokietija, Austrija

Trukmė: 120 min

Drama, nagrinėjanti itin skaudžią ir aktualią temą- moterų apipjaustymą. Somalyje ir kai kuriose kitose šalyse moterys apipjaustomos pašalinant genitalijas, o tarpvietė užsiuvama paliekant degtuko galvutės dydžio angą. Tik apipjaustytos moterys laikomos švariomis, ir tik tokios imamos į žmonas, nes tikima, kad jos bus ištikimos. Pirmąją vestuvių naktį vyras peiliu arba skustuvu „atidaro moterį“ ir tik tada įvyksta sueitis. Kasmet tūkstančiai mergaičių nukraujuoda apipjaustymo metu, dar tiek pat miršta gimdydamos su vaiku pilve arba pirmosios vestuvių nakties metu, kuomet vyras prapjauna ne tik užsiūtą tarpvietę, bet ir giliau esančius organus, šlaplę. Kasdien pasaulyje apipjaustoma 6000 mergaičių, išgyvena tik dalis jų. Jungtinių tautų Organizacija aktyviai kovoja bandydama uždrausti šį žiaurų paprotį, bet tai tik lašas jūroje.  UA-35502470-1