Picture
Biografinė kriminalinė drama

Režisierius: Richard LaGravenese

Šalis: Vokietija, JAV

Trukmė: 123 min
 

Erin (akt. Hilary Swank) – jauna anglų kalbos mokytoja, atvykusi dėstyti į vieną Kalifornijos mokyklų. Jos mokiniai – emigrantų vaikai, į nusikalstamą pasaulį vis labiau linkstančios konfliktiškos asmenybės, kurioms anglų kalba toli gražu nėra įdomiausia mokymosi disciplina. Didžioji dauguma klasės moksleivių – įvairioms gatvės grupuotėms priklausantys paaugliai, kenčiantys patyčias ir nepriimami bendraamžių baltaodžių. Visi jie per savo gyvenimą matė ir patyrė daugiau negu bet kuris statistinis amerikietis. Žudynės, artimųjų netektys, žiaurus gatvės gyvenimas ir savos jame galiojančios taisyklės – štai tokia jų kasdienybė.


 
Picture
Drama

Režisierius: Darren Aronofsky

Šalis: JAV

Trukmė: 102 min


Keturi žmonės. Keturi gyvenimai. Keturios priklausomybės. Keturi metų laikai, Keturios šokiruojančios istorijos....

Pagrindiniai filmo herojai Haris (akt. Jared Leto) ir jo mama Sara (akt. Ellen Burstyn) mylimoji Marion (akt. Jennifer Connelly) bei geriausias draugas Taironas (akt. Marlon Wayans) sukasi iliuzijų ir dirbtinų malonumų karuselėje. Kiekvienas veikėjas turi savo amerikietišką svajonę ir savo priklausomybę, vedančia beprotybės link. Tad ir „Requiem svajonei“ – savotiškas gedulas dėl žlugusios svajonės. 102 filmo minutės nušviečia keturių pagrindinių veikėjų gyvenimus, palengva griūnančius tarsi Pasaulio prekybos centro dangoraižiai rugsėjo 11-ąją.


 
Silvestras Samsonas
Picture
www.movies.com
Komedija, drama

Režisierius: Aki Kaurismäki

Šalis: Suomija, Prancūzija, Vokietija

Trukmė: 93 min

 

„Le Havre” žiūrėsite kaip į rakto skylutę, vieną akį primerkę ir visko ko trokšite, tai patekti į Akio Kaurismakio pasaulį.

Pagrindinis herojus Marselis Markas (akt. André Wilms), kadaise gyvenęs bohemišką rašytojo gyvenimą, nesugebėjo išgyventi iš kūrybos, todėl, atsisakęs literatūrinių ambicijų, persikelia gyventi į mažą uostamiestį. Havre jis - nusigyvenęs batų valytojas, kurio dienotvarkė ir visas gyvenimas susideda iš žmonos Arletės (akt. Kati Outinen), mėgstamo baro lankymo ir bendravimu su vietiniais proletarais bei marginalais. Marselio gyvenimas, nors ir nelengvas, bet stabilus ir įprastas. Viskas pasikeičia, kai į Šiaurės Prancūzijoje, prie Lamanšo sąsiaurio esantį  miestą Havrą per kompiuterio klaidą, atkeliauja krovininis konteineris. Jame, su kitais nelegaliais emigrantais atsiduria ir tamsiaodis berniukas Idrisa (akt. Blondin Miguel), kuris per atsitiktinumą susitinka su Marseliu. Pastarasis, kiek maištaudamas prieš valdžios politiką, kiek bijodamas jos, nutaria visą save atiduoti berniuko nugabenimui pas jo mamą į Londoną.


 
Picture
www.movies.com
Animacinis nuotykių filmas visai šeimai

Režisierius: Gore Verbinski

Šalis: JAV

Trukmė: 107 min
 

Rango (akt. Johnny Depp) – mažytis terariume gyvenantis driežas, apsižymintis lakia vaizduote ir menininko gyslele. Laikydamas save šių dienų herojumi, kuriam tiesiog nepasitaiko proga išreikšti savo didvyriškumą, vieną dieną mielas žvėrelis netikėtai atsiduria pačiame dykumos viduryje. Keliaudamas dykuma žvėrelis prieina nuo vandens stygiaus kenčiantį laukinių Vakarų miestelį, kuriame prasideda neįtikėtina Rango kelionė, jo, kaip vietinio didvyrio karjera bei įdomiausi žvėrelio gyvenimo nuotykiai.UA-35502470-1