Picture
www.welt.de
Komedija

Režisierius: Gérard Jugnot

Šalis: Prancūzija

Trukmė: 104 min
 

Gérard Jugnot – įvairiapusiškai talentinga asmenybė. Jis puikus aktorius, scenarijų autorius, prodiuseris, ir, žinoma, režisierius. Vienas vėlesnių jo darbų režisieriaus kėdėje – nuotaikinga komedija „Budiu“, alsuojanti ta tikrąja geros prancūziškos komedijos dvasia.

1932 – aisiais režisierius Jean Renoir sukūrė komediją „Boudu Saved from Drowning“ (orig. „Boudu sauvé des eaux“). Kiek vėliau, 1978 – aisiais, pasaulį išvydo to paties pavadinimo Pierre Pierre filmas. 1986 metais režisierius Paul Mazursky sukūrė amerikietišką filmo variantą, „Be cento Beverli Hilse“ (orig. „Down and Out in Beverly Hills“), o 2005 – aisiais prancūzas Gérardas Jugnot pasauliui padovanojo „Budiu“.

Picture
www.allstarpics.net
Ryškiausios Prancūzijos kino žvaigždės, talentingas režisierius ir labai skanus humoras „Budiu“ paverčia lengvai žiūrima ir nuotaikinga komedija, galinčia praskaidrinti net ir liūdniausią vakarą.

Meno galerijos savininkas Kristijanas (akt. Gérard Jugnot) – tikras nelaimėlis. Jo žmona Izolda (akt. Catherine Frot) skendi depresijos liūne, pats Kristijanas niekaip neišsikapanoja iš skolų, o jo kraują kaitina žavinga ir nepasiekiama asistentė Korali (akt. Constance Dollé). Ir štai vieną dieną, nutaikius tinkamą progą permiegoti su garbane Korali, viskas ima ir susijaukia.

Picture
www.allstarpics.net
Pastebėjęs į upę įšokusį vyrą, Kristijanas nenoromis išgelbsti skenduolį ir parsiveda jį namo, norėdamas padėti sušalusiam žmogui. Geradarys gelbėtojas net nenumano, kad valkata Budiu (akt. Gérard Depardieu) – ištisas nelaimių rinkinys, ir taip niūrų Kristijano gyvenimą apversiantis aukštyn kojomis. Apšepęs, storžievis ėdrūnas, nevengiantis įžūlaus elgesio įsikuria Kristijano namuose ir, regis, net neketina jų palikti.

Picture
www.allstarpics.net
Kurdamas Budiu pašalinimo planus Kristijanas eina iš proto matydamas kaip jo mylimoji Korali susižavi storžieviu valkata, o kur dar Izolda, pradėjusi gyti tiesiog akyse ir lepinanti įnamį tarsi vaiką... Tačiau Budiu, Kristijano gyvenimą pavertęs nesibaigiančiu košmaru pasirodo esąs tarsi vėjas, įnešęs permainų nuobodžiame sutuoktinių gyvenime. Gal viskas nėra jau taip blogai kaip atrodo?

Filmas alsuoja geros prancūziškos komedijos dvasia ir savyje talpina visus gero filmo elementus – puikius aktorius, sumanų režisierių, įdomų scenarijų ir didelę gardaus humoro dozę. Tai vienas tų filmų, po kurio peržiūros veidą dar ilgai puošia šypsena.

Picture
www.allstarpics.net
Nudžiugino prancūziškojo kino veteranų trijulė, pasidalinusi tris pagrindinius vaidmenis - Gérardas Jugnot, Catherine Frot bei Gérardas Depardieu, tapęs kertine filmo ašimi ir vertas didžiausių ovacijų už fenomenalų įžūlaus valkatos Budiu vaidmenį. Jis įtikinamai perteikė savo herojaus gyvenimą ir juostą „Budiu“ nuspalvino pačiomis ryškiausiomis spalvomis. Aktoriaus elgesys, rūsti mina, bambėjimas, geležinė logika, gero gyvenimo troškimas ir pro visus galus trykštantis sąmojis verčia žavėtis tiek milžinu Budiu, tiek prancūzų kino legenda Gérardu Depardieu.

Picture
www.allstarpics.net
Patiko ir filmo garso takelis – gyvybingas, ryškiaspalvis, energingas ir be žodžių perteikiantis herojų jausmus ir emocijas. Patiko visas filmas – nuotaikingas, gyvybingas, komiškas ir vertas jūsų dėmesio!
Leave a Reply.


UA-35502470-1