Tęsiame filmų, skirtų ilgiems vakarams ir gražiems savaitgaliams seriją!
Picture
www.thecia.com
Kažkur Afrikoje (2001) / Nirgendwo in Afrika/ Nowhere in Africa

Biografinė drama

Režisierius: Caroline Link

Šalis: Vokietija

Trukmė: 141 min

1938 – aisiais, bėgant nuo Antrojo pasaulinio karo ir žydų persekiojimų Vokietijoje, Redlichų šeima leidžiasi į tolimąją Keniją. Svetima šalis, pasitikusi kiaurus metus plieskiančia saule naujakuriams tampa savęs ir tarpusavio santykių išbandymų vieta.

Šeimos galva Valteris Redlichas (vaidina akt. Merab Ninidze), buvęs sėkmingas ir klestintis advokatas, Breslau vietovėje atranda savo vietą darbuodamasis fermoje. Valterio žmona Jetel (vaidina akt. Juliane Köhler) į Keniją atvykusi su kalnu prabangių vakarinių suknelių ir porcelianiniais servizais, niekaip neapsipranta svetimoje šalyje, jaučiasi svetima ir ilgisi namų bei Vokietijoje likusios šeimos. Moteris kaltina vyrą, išvežusį jas į kitą žemyną ir nesuvokia, kad šis išvykimas greičiausiai išgelbėjo jų šeimos gyvybes. Regina (vaidina akt. Lea Kurka ir akt. Karoline Eckertz), Redlichų duktė, lengviausiai adaptuojasi Kenijoje, džiaugiasi nuostabia gamta, susidraugauja su šeimos virėju Ovuoru ir vietiniu berniuku,nepastebi šeimą kankinančio nepritekliaus ir jaučiasi laiminga šalyje, kurioje taip sunku pritapti Jetelei.

Kenija tampa išbandymų šalimi žydų šeimai, o Valteris ir Jetel vis labiau tolsta vienas nuo kito. Susvetimėję, praradę tėvynę ir laimės pojūtį Redlichai privalo nueiti ilgą kelią laimės link, atrasti naują gyvenimo būdą, perkainoti vertybes ir iš naujo atrasti meilę, į pasaulį beldžiantis naujai gyvybei.

Pasakišką Kenijos grožį, kultūrą ir tradicijas atskleidžianti tikrais faktais paremta kino juosta, 2003 – aisiais apdovanota Oskaru kaip geriausias užsienio filmas.
   
Picture
www.movies.com
Gran Torino (2008)/ Gran Torino

Drama

Režisierius: Clint Eastwood

Šalis: JAV, Vokietija

Trukmė: 116 min

Paties režisieriaus įkūnytas Voltas Kavalskis – senstelėjęs bambeklis - atsiskyrėlis, Korėjos karo veteranas, pasižymintis priešiškumu naujovėms. Jis užkietėjęs rasistas, nekenčiantis siauraakių azijiečių, jaučiantis neapykantą juodaodžiams, tačiau dievinantis savo ištikimiausią draugą, šunį Deizi bei kaimynams pavydą keliantį 1972 – ųjų automobilį „Gran Torino“.

C. Eastwood‘o herojus Voltas Kavalskis ištikimas savo moralės normoms, praeičiai ir griežtas neteisybei bei dažnai į rankas griebia ginklą. Savo verandoje garsiai burnojantis šiuolaikinį pasaulį ir bjaurėdamasis jo modernėjimu, Voltas atsiskleidžia kaip itin jautrus ir žmogiškas personažas vos tik pamato skriaudžiamąjį.

Vieną dieną senolio kaimynystėje apsigyvena didžiausias jo košmaras – azijiečiai imigrantai. Piktai stebėdamas naujakurius, šiepdamas jiems dantis ir keiksnodamas visus siauraakius, laikui bėgant Voltas suvokia, kad nekenčiami kaimynai turi kur kas daugiau bendro su pagrindiniu herojumi nei jo paties šeima. Susidraugavęs su atvykėlių sūnumi Thao (vaidina akt. Bee Vang), Volto regimasis beširdiškumas ima tirpti kaip sniegas pavasarį, o paauglys Thao  tampa vis artimesniu Voltui.

Užkietėjusio geraširdžio bambeklio transformacija į jautrų žmogų, rasistinių pažiūrų atsisakymas ir draugystė tarp iš pirmo žvilgsnio nieko bendra neturinčių žmonių – pagrindinės sėkmingiausio Holivudo kino kūrėjo C. Eastwood‘o juostos „Gran Torino“ temos.

     
Picture
www.hubpages.com
Skrydis virš gegutės lizdo (1975)/ One Flew Over the Cuckoo's Nest

Drama

Režisierius: Milos Forman

Šalis: JAV

Trukmė: 133 min

Satyrinis kino filmas, laimėjęs net penkis Oskarus (geriausias aktorius, geriausia aktorė, geriausias režisierius, geriausias metų filmas, geriausias scenarijus) ir nominuotas dar keturiems iki šių dienų yra vienas didžiausių kino hitų, kasmet vis didinančių savo gerbėjų gretas.

Rendlis Makmerfis (vaidina akt. Jack Nicholson) yra savo paties neapdairumo auka. Norėdamas išvengti bausmės ir apsimesdamas pakvaišusiu vyras išsiunčiamas į psichiatrijos ligoninę, kurioje tenykščiams ligoniams tampa tarsi šviesulėliu, laužančiu nusistovėjusias taisykles ir įnešančiu gaivaus oro. Nepasiduodantis Didžiosios sesers psichologiniam terorui ilgainiui Rendlis ligoniams daro vis didesnę įtaką ir skatina juos maištauti. Pabodus žaisti krepšinį ar lošti kortomis Makmerfis prisigalvoja vis naujų pramogų ir netgi randa ištikimą draugą – nebylį indėną.

Kino juosta apie nusistovėjusių taisyklių laužymą, gyvenimo rutiną, patį gyvenimą ir mirtį, beprotybę ir terorą. Nuo pat pirmųjų peržiūros minučių režisierius užkabina žiūrovą ir nebepaleidžia jo dėmesio iki paskutiniųjų juostos minučių. Šelmiškas Jack‘o Nicholson‘o žvilgsnis ir velniūkiška šypsena neabejotinai ištirpdys ne vienos moters širdį, o stiprūs ir įtaigūs personažai, jų tarpusavio santykiai, draugystė, puiki aktorių vaidyba ir sukrečianti bei netikėta juostos pabaiga leis ištisas dvi valandas mėgautis nepaprastu reginiu, dažnai vadinamu kino šedevru, daugumos kino gurmanų įtraukiamu į savo mėgstamiausių ir geriausių visų laikų filmų sąrašą.

Ši juosta pripažinta vienu iš labiausiai įkvepiančių visų laikų kino filmų, o išgirdus Jack Nicholson pavardę daugeliui atmintyje iškyla visų pirma du pavadinimai „Skrydis virš gegutės lizdo“ ir „Švytėjimas“.

    
Picture
www.starz.com
Gerasis Vilas Hantingas (1997)/ Good Will Hunting

Drama

Režisierius: Gus Van Sant

Šalis: JAV

Trukmė: 126 min               

Saujelė jaunų Bostono vyrukų laisvalaikį leidžia kaip dauguma dvidešimtmečių – gurkšnoja alų, linksminasi baruose, šėlsta ir krečia šunybes. Jie dirba nekenčiamus darbus, svajoja apie geresnį gyvenimą, tačiau nėra pasiryžę kažką jame keisti. Iš kompanijos vyrukų itin išsiskiria Vilas Hantingas (vaidina akt. Matt Damon), dirbantis valytoju universitete. Turintis prigimtinę dovaną ir genijaus talentą spręsti matematinius uždavinius Vilas linksminasi universiteto koridoriuose palikdamas atsakymus į dėstytojų uždavinius ir neatskleisdamas savo tapatybės. Kartą užtiktas įrodinėjant teoremą Vilas susiduria su matematikos profesoriumi, kuris primygtinai reikalauja, kad pastarasis liautųsi švaistyti savo laiką, suimtų save į rankas ir pasinaudotu prigimtiniu talentu. Deja, Vilui visa tai nė motais. Priverstas lankyti kassavaitinius susitikimus su psichoterapeutu (vaidina akt. Robin Williams) jaunuolis į tai žiūri kaip į žaidimą, tačiau aplinkybių verčiamas atskleidžia specialistui giliausias savo sielos kerteles ir randa jame tai, ką visą gyvenimą troško matyti šeimoje – tėvą.

Kino juosta, nominuota devyniems Oskarams ir pelniusi du iš jų, Holivudo veteranui Robin‘ui Williams pelnė pirmąjį prestižinį apdovanojimą už geriausią antraplanį vaidmenį, o Holivudo naujokai scenarijų rašyme Matt Damon ir Ben Affleck iškovojo pirmąsias savo garbingas statulėles už geriausią scenarijų.

    
Picture
www.linternaute.com
Amelija iš Monmartro (2001)/ Le fabuleux destin d'Amélie Poulain/ Amélie

Fantastinė romantinė komedija

Režisierius: Jean-Pierre Jeunet

Šalis: Prancūzija, Vokietija

Trukmė: 122 min               

Amelija (vaidina akt. Audrey Tautou) – be mamos ir su minimaliu tėčio rodomu dėmesiu užaugusi mergina, kuri nuo pat vaikystės buvo kitokia. Mergaitė į pasaulį žiūrėjo kitokiomis akimis, domėjosi keistais dalykais ir savaip suprato ją supantį pasaulį.

Suprasdama, jog gyvenimo pagrindą sudaro smulkmenos ir iš pirmo žvilgsnio nereikšmingi dalykai, užaugusi Amelija jaučiasi dar labiau vieniša nei vaikystėje. Ji dirba vienoje iš gausybės Paryžiaus kavinių, gyvena nuomojamame bute Monmartro rajone ir nuolat svajoja. Princesės Dianos žūties įtakota Amelija tampa kažkuo tarp Zoro ir Gerosios Fėjos Krikštamotės. Nuo šiol pagrindinis merginos tikslas – padėti vienišiems, atstumtiems ar savęs nerandantiems žmonėms iš naujo pažvelgti į gyvenimą ir atrasti kitokį gyvenimo būdą bei pagaliau pasijusti laimingais. Kartą atradusi dienoraštį su gausybe nuotraukų viduje, Amelija įsimyli nepažįstamą dienoraščio autorių ir tiki, jog būtent jis yra jos išrinktasis. Belieka vienas uždavinys – padėti mylimajam atrasti kelią į kavinę, kurioje ji dirba, miesto foto kabinose paliekant savo pačios nuotraukas, kurias vaikinas aistringai kolekcionuoja. Pasiruošusi ištarti frazę „Myliu tave“ Amelija nekantraudama laukia kada meilė peržengs jos kavinės slenkstį.

Neįprastas ir jautrus filmas, parodantis akimirkos ir smulkmenų žavesį, laiko trapumą, parodantis žavingąjį Paryžių ir nepaprastą jo atmosferą, kvepiantis prancūziškuoju rafinuotumu ir elegancija, vos pasirodęs didžiuosiuose kino ekranuose tapo savotišku hitu, iki šių dienų nuteikiančiu beprotiškai romantiškai ir raginančiu bet akimirką pabūti pasakų fėjomis pamiršus save ir rūpinantis kitais.

   
   
Ramūnas
3/1/2011 05:20:18 pm

Labiausiai iš šitų man patikęs filmas - One Flew Over the Cuckoo's Nest. Nicholsonas jame absoliučiai fantastiškas, velniūkiškas, pašėlęs ir žavingas, o ir pati juosta gili, skirta pamąstymams apie gyvenimą, draugystę ir tai, kad gerais norais grįstas kelias tik į pragarą :)
Gran Torino man pasirodė kiek nuobodokas, matyt ne nuotaikoj žiūrėjau.
Good Will Hunting žinoma, kad patiko, neturiu net ką daugiau pridurti, išskyrus tai, kad tu verti mane (ir žinau, kad ne tik mane) žiūrėti senus filmus, į kuriuos iki sutinkant tave žiūrėjau su baime ir nepatiklumu.
Amelie žiūrėjom kažkada seniai seniai, tau čia turėtų būti artimas filmas :)
O Nowhere in Africa dar laukia savo eilės, turbūt žiūrėsiu šiandien, jeigu nerasiu kažko, kas sudomins labiau :)

Reply
Klara
8/2/2011 01:18:50 am

"Skrydis virš gegutės lizdo"- dar nuo mokyklos laikų pamenu šį filmą. Dabar jį peržiūrėjau dar kartą ir aišku įvertinau jau kiek kitaip. Šokiruojanti pabaiga, bet kitą vertus tai ir yra laisvė. Laisvė nuo savo paties beprotybės, nuo įkalinimo kūne.
Šedevras. Net nežinau ką daugiau galima pridurti

ReplyLeave a Reply.


UA-35502470-1