Picture
www.cinemovies.fr
Komedija

Režisierius: Dany Boon

Šalis: Prancūzija

Trukmė: 108 min
 

Pastaruoju metu buvau išsiilgusi gerų prancūziškų komedijų, tad viena jų atkeliavo ir į mano namus.

„Deklaruotinų daiktų nėra“ – tai komiška istorija apie du ne itin vykusius muitinės pareigūnus – prancūzą Matiją (akt. Dany Boon) ir belgą Rubeną (akt. Benoît Poelvoorde), dirbančius skirtinguose pasienio punktuose ir paslapčia vykdančius šaltąjį karą. Abu vyrai nejaučia simpatijų kitoje muitinės pusėje esantiems kaimynams, dar daugiau – Rubenas tiesiog nekenčia varliakojų prancūzų ir kaip įmanydamas gina geriausios pasaulio šalies – Belgijos karalystės sienas. Deja, Rubenas net nenutuokia, jog didžiausias jo priešas Matijas paslapčia susitikinėja su Rubeno seserimi Luis (akt. Julie Bernard) ir net ketina ją vesti!

Picture
www.cinemovies.fr
Tačiau nėra laiko vienas kitam kibti į atlapus – 1993 – aisiais panaikinus pasienio kontrolę vyrų gyvenime artėja permainos – juk nei Matijas, nei Rubenas net pagalvoti negalėjo, jog vieną dieną taps bendradarbiais ir drauge stos į kovą prieš narkotikų prekeivius. Dirbdami muitinėje ant ratų, kurią turi sudaryti skirtingų šalių atstovai, muitininkai pešasi, slopina savo neapykantą, o kartkartėmis yra pasiryžę tiesiog perkąsti gerklę savo bendradarbiui. Tad kaip du vienas kito negalintys pakęsti vyrai sieks bendro tikslo? Štai čia ir prasideda aibė nenuspėjamų įvykių, kišančių pagalius į Matijo ir Rubeno ratus.

Picture
www.cinemovies.fr
Manau, jog šį filmą turėtų įvertinti visi gerų prancūziškų komedijų gerbėjai, juolab, kad „Deklaruotinų daiktų nėra“ – kokybiška, paprasta, tačiau gerai apgalvota, puikiai sukurpta ir iš tiesų komiška juosta, prisodrinta puikiu humoru, ne vienoje vietoje priversiančiu juoktis balsu. Šis filmas alsuoja senosioms prancūzų komedijoms būdingu ritmu ir tuo vidiniu žavesiu bei šarmu, kuris paperka žiūrovą nuo pat pirmųjų filmo kadrų.

Picture
www.cinemovies.fr
Stebint ją nekyla minčių apie šabloniškumą, banalumą, vulgarumą ar kitokius amerikietiškoms komedijoms būdingus aspektus. „Deklaruotinų daiktų nėra“ – tai filmas, gebantis taip nuostabiai atpalaiduoti kūną, jog pamiršti viską aplink ir panyri į muitininkų darbo kasdienybę ir stebi jų vykdomą Šaltąjį karą.

Picture
www.cinemovies.fr
Žinoma, didelis filmo kokybės nuopelnas tenka puikiai aktorių komandai - Benoît Poelvoorde ir juostos režisierius bei scenarijaus autorius Dany Boon įkūnijo nuostabią muitininkų komandą, Karin Viard ir François Damiens atliko aferistės ir protu nepasižyminčio jos sutuoktinio vaidmenis, o Bouli Lanners jau nuo pat pirmųjų peržiūros minučių įrodė, jog žiūrovas išvys puikų kino reginį.

Picture
www.cinemovies.fr
„Deklaruotinų daiktų nėra“ – tai filmas ne tik apie valstybių sienas. Tai juosta apie mūsų pačių susikurtas ribas, sienas, stereotipus, šablonišką mąstymą ir rasizmą. Juk tik prancūzai gali taip subtiliai išjuokti belgus jų neįžeisdami ir taip šauniai patraukti per dantį savo oponentus.
Leave a Reply.


UA-35502470-1