Picture
www.nfi.no
Komedija

Režisierius: Petter Næss

Šalis: Norvegija

Trukmė: 89 min

Elingas (vaidina akt. Per Christian Ellefsen) gyveno ramų gyvenimą, kuriame jį saugojo ir prižiūrėjo mama. Jai mirus, vyrukas išvežamas į psichiatrijos kliniką. Užsispyręs, kupinas keistų fobijų, Elingas klinikoje visgi randa draugą. Tai – Klejis Bjarne (vaidina akt. Sven Nordin), kiek nerangus, kerėpliškas, stambaus kūno sudėjimo vyrukas, taipogi turintis savų keistenybių. Psichiatrijos klinikoje praleidę dvejus metus Elingas ir Klejis Bjarne gauna municipalinį butą Osle ir yra priversti grįžti į normalų gyvenimą. Juos prižiūrintis socialinis darbuotojas tikisi, jog viskas bus paprasta ir sklandu. Deja. Persikėlus į butą išryškėja dar daugiau Elingo fobijų - jis bijo telefono aparato, jam baisu pereiti gatvę, jis nieku gyvu nesinaudoja viešaisiais tualetais, ką jau kalbėti apie lankymąsi masiniuose renginiuose ar buvimą patalpoje su daugybe svetimų žmonių.   

Gyvendamas itin nuobodų ir vienodą gyvenimą, Elingas stebi kaip keičiasi jo draugas Klelis Bjarne. Jis sutinka savo gyvenimo moterį, eina pasivaikščioti, lankosi kavinėse ir parduotuvėse. Matydamas kambarioko pokyčius, Elingas suvokia, jog ir jam metas išlįsti iš jį gaubiančio kiauto. Vyrukas atranda savyje poeto gyslelę, ima lankytis poetų vakaronėse, randa draugų ir netgi ryžtasi apsilankyti parduotuvėje bei nusišlapinti restorano tualete!

Populiariausias Norvegijos metų filmas, nominuotas Oskarui geriausio užsienio filmo kategorijoje, kupinas be galo juokingų, komiškų situacijų, verčia juoktis, žavėtis herojais, kartu išgyventi jų baimes ir džiaugtis nors ir mažais, bet jų kasdieniniais laimėjimais.
Video lenkų kalba
Ramūnas
12/12/2010 09:08:32 pm

Vakar su drauge pasižiūrėjom, abiems patiko, nes komiškas, gyvenimiškas ir vietomis absurdiškai juokingas. Ypatingai abiems įstrigo ta vieta, kai Klejis apsiprausti jūroje bandė :))

Reply
LEEja
3/2/2011 10:49:44 pm

patiko sis labai. puiki vaidyba, pateikimas. labai mielas, siltas ir grazus filmas. ir mano galva - visai ne komedija, nepaisant to, kad juokingu vietu yra nemazai, bet jos - psichikos sutrikimu padarinys, todel tai vadinti komedija manding kiek netaktiska..

ReplyLeave a Reply.


UA-35502470-1