Picture
Drama

Režisierius: Henry Bean

Šalis: JAV

Trukmė: 102 min

   
Tikrais faktais paremta istorija pasakoja apie žydo vaikinuko, vardu Denis Balintas gyvenimą (vaidina akt. Ryan Gosling). Vaikystėje išvarytas iš religinės mokyklos už laisvamaniškumą, sulaukęs 22 – ejų Denis plikai nusiskuta galvą, užsitraukia svastika margintus marškinėlius ir tampa skinheadu. Dabar jis – neonacistų grupuotės lyderis, paskelbęs karą žydams ir nevengiantis kiekviena proga pasityčioti iš religinės mažumos. Denio galva kupina sensacingų idėjų, jis – įtakingiausias grupuotės narys, kurio įsakymu kiti pasiruošę žudyti niekuo dėtą religinę mažumą. Kasdien augant jo įtakingumui, vis daugiau žmonių susidomi nestandartinėmis vaikino idėjomis. Nepaisant to, vyrukas giliai širdyje lieka žydu – su svastika ant peties ir Tora širdyje. Dienomis mušdamas judėjus, naktimis vaikinas skaito šventuosius žydų raštus ir vis dažniau prisimena savo vaikystę religinėje mokykloje.

Picture
www.filmspotting.net
Mažo biudžeto (vos 1,5 mln. JAV dolerių) kino juosta su puikiai išvystyta siužetine linija mina visuomenei ant nuospaudos, tačiau daro tai virtuoziškai balansuodama ant religinei mažumai skaudžios ribos. Džiugu, jog tokio tipo filmas neperša savo žanrui būdingos nuomonės, jog visi nacistai yra blogi, o visų žydų reikia gailėti. Žiūrovas paliekamas leidžiant išvadas pasidaryti pačiam. Man regis kiekvienas žmogus po šio filmo peržiūros pasidarys savas išvadas, tad manau, jog interpretacijų bus nemažai.

Picture
www.availableimages.com
Turiu pagirti puikią aktoriaus Ryan Gosling vaidybą ir šį vaidmenį galiu pavadinti vienu iš pačių stipriausių ir geriausių jo karjeroje. Juostoje jo personažas apdovanotas visais lyderio bruožais - jis stiprus, charizmatiškas, atkaklus ir tvirtas. Tuo tarpu visi kiti filmo herojai tampa tik fonu aktoriaus įkūnijamam Deniui. Juostoje matome kaip užverda herojaus kraujas ir neapykanta metro pamačius judėją, tuo tarpu kitame epizode Denis vos sulaiko ašaras, kuomet jo akyse plėšoma šventoji žydų knygą Tora. Ryan Gosling toks įtikinamas, jog filmo peržiūros metu matai jo sielą, kuri tarsi sužeistas žvėris blaškosi nerasdama sau vietos.

Picture
www.movies.com
„Fanatikas“ – tai filmas apie savęs ir Dievo paieškas ir apie tai kaip jose galima pasiklysti. Apie žmogaus tikėjimą Dievu ir kovą pačiam su savimi, kuomet religinis auklėjimas kertasi su tavo paties pasaulėžiūra.


Mein
12/4/2011 04:13:56 pm

Vienas geresnių mano matytų filmų. Vidinė kova su savimi, tikėjimu, savo įsitikinimais parodyta taip meistriškai, kad akių neįmanoma atplėšti visą filmo peržiūros laiką. Labai stiprus filmas. Vertinu 10 ir siūlau žiūrėti nemačiusiems :)

ReplyLeave a Reply.


UA-35502470-1