Palikti sniegynuose (2006)/ Eight Below

Picture
Nuotykių drama visai šeimai

Režisierius: Frank Marshall

Šalis: JAV

Trukmė: 120 min
 

Nuotykių dramos „Palikti sniegynuose“ veiksmas vystosi bekraštėse Antarktidos lygumose. Mokslininkų ekspedicijos nariai, Džeris Šepardas (vaidina akt. Paul Walker), geriausias jo draugas Kuperis (vaidina akt. Jason Biggs) ir jų lydimas geologas, ieškantis meteoritų Deivis (vaidina akt. Bruce Greenwood) leidžiasi į pavojingą kelionę užpustytose teritorijose.

Picture
Nesudėtinga turėjusi būti ekspedicija akimirksniu tampa ekstremaliu išbandymu Džeriui, Deividui ir aštuoniems kinkinio šunims. Situaciją dar labiau apsunkina netikėtai pablogėjusios oro sąlygos, privertusios mokslininkus išvykti ir palikti šunis nedėkingose sąlygose. Ir štai aštuoneriukė keturkojų yra priversta šešis mėnesius kovoti vardan išgyvenimo atšiauriomis sąlygomis ir laukti kol kas nors juos išgelbės. Deja, kiekviena diena aštuoneriukę vis labiau artina prie mirties...

Picture
Kino filmas iš tiesų puikus ir pamokantis, tad tinkamas žiūrėti visai šeimai, įrodant vaikams, kad keturkojus draugus reikia mylėti, o ne kankinti, kaip kad Lietuvoje šiuo metu yra labai populiaru.

Be galo patiko šunų „vaidyba“ ir ekrane matoma jų kova dėl išlikimo ištisus šešis mėnesius. Stingdantis šaltis, maisto trūkumas ir draugystė, gelbstint vienas kitą nuo mirties šešėlio.

Picture
Juosta „Palikti sniegynuose“ paremta tikrais įvykiais, buvusiais 1958 – aisiais, kuomet iš Antarktidos buvo evakuota japonų mokslininkų ekspedicija. Tačiau tuomet iš penkiolikos šunų gyvi liko tik du.

Filmas gana šabloniškas su tipiška laiminga pabaiga, tačiau net ir tai negadina bendro įspūdžio, nes pagrindiniai aktoriai, šuniukų aštuoneriukė savo meistriškais aktoriniais gebėjimais „ištempia“ filmą ir padaro jį tinkamą žiūrėjimui.

Lūšnynų milijonierius (2008)/ Slumdog Millionaire                     

Picture
www.movies.com
Drama

Režisierius: Danny Boyle, Loveleen Tandan

Šalis: Didžioji Britanija

Trukmė: 120 min
 

Džamalas Malikas (vaidina akt. Dev Patel) – aštuoniolikametis Mumbajaus lūšnyne užaugęs našlaitis, dalyvaujantis indiškame „Kas laimės milijoną?“ žaidime. Vaikinuką lydį sėkmė ir štai jis atsiduria vos per žingsnį nuo laimėjimo, ant kortos pastatyta 20 milijonų rupijų. Deja, Džamalui nelemta atsakyti į paskutinį žaidimo klausimą – įsiveržusi policija suima vaikiną ir apkaltina jį sukčiavimu. Juk kaip gatvėje užaugęs vaikis gali tiek daug žinoti?

Picture
www.moviemobsters.com
Pasirodo gali. Areštinėje Džamalas pradeda pasakoti savo gyvenimo istoriją – apie nuotykius, išgyventus kartu su broliu, apie susidūrimus su vietiniais banditais ir apie savo tragišką meilę Latikai (vaidina akt. Freida Pinto). Neįtikėtina, tačiau kiekvienos vaikino gyvenimo etapas ir jame buvę įvykiai padiktavo jam atsakymus į televizijos projekto klausimus. Štai taip jis atsidūrė per vieną klausimą nuo laimėjimo.

Žaidimas atnaujinamas, visa Indija prilipusi prie televizijos ekranų laukia istorijos atomazgos ir atsakymo į klausimą – kodėl turtų nesigviešiantis vyrukas sutiko dalyvauti televizijos projekte?

Picture
www.movies.com
2008 – aisiais „Lūšnynų milijonierius“ tampo bomba. Ne uždelsto veikimo, o sprogstančia staiga ir stipria banga, apėmusia visą pasaulį. Filmas po pasaulį išplito tarsi epidemija, pelnė per šimtą apdovanojimų įvairiuose festivaliuose ir konkursuose, buvo nominuotas 51 kartą ir nušluostė nosį visiems 2008 – ųjų filmams, pelnydamas net 8 Oskarus (geriausias metų filmas, geriausias scenarijus, geriausias operatorius, geriausias režisierius, geriausias montažas, geriausia muzika, geriausia daina, geriausias garso suvedimas) ir nominuotas dar dviems (geriausia daina, geriausias garsas).

Picture
www.cinemaisdope.com
Techniškai puikus išpildymas, įdomiai supintas ir neperkrautas scenarijus, ryškiaspalvis fonas ir nuotaikinga muzika „Lūšnynų milijonierių“ daro prieinamą ir suprantama visų kultūrų ir socialinių sluoksnių žmonėms. O kur dar Bolivudo prieskonis ir stiprus emocinis užtaisas, kurio dėka dalis kino mylėtojų tapo šio filmo gerbėjais.

„Lūšnynų milijonieriuje“ matome atvirai ir be pagrąžinimų užfiksuotą Indiją, parodytą iš visų įmanomų pusių. Tad didžiausių liaupsių čia vertas būtent operatorius, pagerbtas Oskaru. 

Po šio filmo Devas Patelis ir Freida Pinto tapo pirmo ryškumo labiausiai graibstomomis Holivudo žvaigždėmis, režisierius Danny Boyle savo filmografijoje pasidėjo riebų pliusą.

Verta žiūrėti visiems, kas to nepadarė iki šiol.

Keliaujančių kelnių seserija (2005)/ The Sisterhood of the Traveling Pants

Picture
www.ihavenet.com
Romantinė komedija, drama

Režisierius: Ken Kwapis

Šalis: JAV

Trukmė: 119 min
 

Keturios nuo vaikystės neišskiriamos draugės – Tibė (vaidina akt. Amber Tamblyn), Lena (vaidina akt. Alexis Bledel), Karmen (vaidina akt. America Ferrera) ir Bridžit (vaidina akt. Blake Lively) pirmą kartą turi išsiskirti vasaros atostogų metu. Netrukus kiekviena jų leisis į kelionę, išbarstysiančią drauges nuo saulėtosios Graikijos iki egzotiškosios Meksikos. Tibė liks mieste ir kurs dokumentinė filmą, Lena skrenda pas senelius į Graikiją, kur mėgausis Viduržemio jūros klimatu ir tapys paveikslus, Karmen aplankys seniai matytą tėvą, ruošiantį jai staigmeną, o Bridžit kraunasi lagaminus į sportinę stovyklą. Visos šios kelionės suteiks merginoms naujų potyrių, leis pažinti kitokį gyvenimą, susipažinti su naujais žmonėmis ir įveikti iškilusius sunkumus.

Picture
www.movies.com
Vieno pasivaikščiojimo po parduotuves metu merginos randa džinsus, idealiai tinkančius kiekvienai jų. Ir štai keturios kūrybingos paauglės nusprendžia, kad tie džinsai stebuklingi ir atneš laimę kiekvienai jų bei sujungs drauges atostogų metu.

Išsivažinėjusios po skirtingus pasaulio kampelius merginos leidžia nepamirštamos vasaros, pakeisiančios jų gyvenimus, dienas, patiria pirmąją meilę, praradimus ir susimąsto, jog gal džinsai iš tiesų yra jų talismanas, atnešantis sėkmę?

Picture
www.celebritywonder.ugo.com
„Keliaujančių kelnių seserija“ – lengva romantinė komedijos su dramos prieskoniais, priverčiančiais Tibę, Leną, Bridžit ir Karmen greičiau suaugti.

Filmas apie tikrą draugystę, pereinančią ugnį ir vandenį. Šiltas, mielas ir labai vasariškas. Žiūrimas vienu įkvėpimu ir neabejotinai patiksiantis merginoms.

Keliaujančių kelnių seserija 2 (2008)/ The Sisterhood of the Traveling Pants 2

Picture
Romantinė komedija, drama

Režisierius: Sanaa Hamri

Šalis: JAV

Trukmė: 117 min
 

Praėjo trys metai, šešiolikametės Tibė (vaidina akt. Amber Tamblyn), Lena (vaidina akt. Alexis Bledel), Karmen (vaidina akt. America Ferrera) ir Bridžit (vaidina akt. Blake Lively) užaugo ir tapo žavingomis devyniolikametėmis merginomis. Keturias neišskiriamas drauges likimas nusviedė į skirtingus kampelius, kiekviena jų visa galva pasinėrusi į naują gyvenimą koledže. Jos pykstasi ir myli, atranda savo talentus ir baimes, suvokia, kad nieko nėra neįmanomo ir kad ir kas benutiktų, jos turi viena kitą. Na,  ir laiminguosius džinsus, keliaujančius iš rankų į rankas ir neleidžiančius joms pamiršti savo draugystės.

Picture
www.movies.com
Antra filmo dalis neabejotinai patiks pirmosios gerbėjams, o ir ramaus vakaro praskaidrinimui lengva romantinė komedija - pats tas.

:D
5/5/2011 03:28:45 am

oi geruliai:)_

ReplyLeave a Reply.


UA-35502470-1