Picture
www.screpy.files.wordpress.com
Kai per Kalėdas namie susirenka visa šeima, vakare būna visai smagu drauge pasižiūrėti kokį gerą filmą. Deja, švenčių proga komercinės televizijos retai pasiūlo kažką labai ypatingo. Dažniausiai televizijų per Kalėdas ar Naujuosius metus rodomas „hitas“, visiems iki gyvo klauso įgrisęs ir nesuskaičiuojamą galybę kartų matytas „Vienas namuose“ ar „Kaip Grinčas Kalėdas vogė“. Nusibodo? Žinoma!

Nuoširdžiai tikiu, jog norisi kažko naujo ir gaivaus, tad žemiau rasite kelis pasiūlymus kokiais filmais galėtumėte atšviežinti savo filmoteką ir pasižiūrėti juos drauge su šeima, didžiųjų metų švenčių dienomis.

Taip pat www.kinokadras.lt linki Jums ir Jūsų šeimoms gražių ir šiltų artėjančių švenčių, malonių akimirkų, praleistų artimiausiųjų apsuptyje bei gerų 2011 metų, kupinų šypsenų, džiugesio, laimės ir, žinoma, gero kino!

Picture
www.movies.com
Nuostabus gyvenimas (1946)/ It's a Wonderful Life

Romantinė drama

Režisierius: Frank Capra

Šalis: JAV

Trukmė: 130 min

Daug kam sakiau, tad pakartosiu ir jums - neišsigąskite pamatę filmo sukūrimo metus. Žinoma, visuomet atsiras žmonių, tokius filmus laikančių antikvariniais niekalais, tačiau tik tikri kino gurmanai supras tokių filmų išliekamąją vertę ir indėlį į pasaulinę kino istoriją. Juosta sukurta Holivudo aukso amžiaus laikotarpiu ir nominuota penkiems Oskarams, patenka į geriausių visų laikų filmų sąrašus ir dažnai yra pavadinama kino klasikos šedevru.

Turbūt ne vienas kada nors esame pagalvoję kažką panašaus į „kas aš veikiu šiame pasaulyje?“, „kokia mano vieta jame?“, „aš niekam tikęs ir niekam nereikalingas“, „dirbu nekenčiamiausią pasaulyje darbą“, „geriau jau manęs nebūtų“ ir panašiai. Panašios mintys kankina ir George (vaidina akt. James Stewart) - vaikiną, kuris visą gyvenimą svajojo apie keliones ir tolimus kraštus. Jaunuolį be galo myli miestelio gyventojai, jis yra gerbiamas ir laukiamas kiekvieno namuose. Deja, netikėtai mirus tėvui, jaunuolis, gyvenime padaręs daug gerų darbų, yra priverstas perimti verslą ir imtis jam vadovauti, tokiu būdu tarsi atlikdamas savo pareigą. Dirbdamas nemėgiamą darbą jis vis dažniau jaučiasi nelaimingas ir prislėgtas, nors namuose jo laukia nuostabi gražuolė žmona Mary (vaidina akt. Donna Reed) ir būrys mielų vaikų. Vieną dieną, kamuojamas minties, jog geriau jo šiame pasaulyje nebūtų, George išeina iš namų norėdamas nusižudyti šokdamas nuo tilto ir savo kelyje sutinka Angelą Sargą, kuris parodo vyrui kad būtų, jeigu jis neegzistuotų ir nebūtų gimęs ir įtikina jį savo gyvenimo prasmingumu. 

Pasakojimas, nuteikiantis šventiškai ir priverčiantis susimąstyti ką gyvenime darome ne taip ir imti labiau vertinti draugus. Istorija, verčianti iš naujo apgalvoti savo gyvenimą, iš naujo save pamilti ir imti gyventi taip, tarsi kiekviena diena būtų paskutinė.


   
Picture
www.dailypostal.com
Edvardas Žirkliarankis (1990)/ Edward Scissorhands

Fantastinė drama, romantika

Režisierius: Tim Burton

Šalis: JAV

Trukmė: 105 min

Edvardas (vaidina akt. Johnny Depp) -  nebaigtas mirusio mokslininko eksperimentinis kūrinys. Vaikinas iš pažiūros niekuo neišsiskiria iš kitų, išskyrus vieną mažą smulkmeną – vietoj rankų jis turi aštrias kaip peiliai žirkles ir gyvena atsiskyręs nuo kitų niūrioje pilyje, esančiojie pačiame miestelio gale, virš pastelinėmis spalvomis dažytų namukų. Vieną dieną į pilį užklysta Peg Bors (vaidina akt. Dianne Wiest) – Avon kosmetikos platintoja, kuriai žūtbūt reikia parduoti prekes. Pamačiusi Edvardą moteris gailisi jo ir nutaria parsivesti į namus. Drovus ir baikštus vaikinas netrukus pritampa miestelio bendruomenėje, meistriškai karpo gyvatvores ir daro damoms bei jų augintiniams netikėčiausias šukuosenas. Deja, idilė vieną dieną baigiasi, o visų mylėtas Edvardas tampa miestelio priešu numeris vienas. 

Juostoje išvysite pagrindinius vaidmenis atliekančius jaunąją Wynona Rider  ir karjerą pradedantį Johnny Depp. Manau juosta puikiai atspindi visiems puikiai žinomą posakį, jog „ne viskas auksas kas auksu žiba“ ir dar kartą įrodo, jog gyvenime už laimę kartasi tenka sumokėti skaudžią kainą.

    
Picture
www.qwipster.net
Linksmų Kalėdų (2005)/ Joyeux Noel/ Happy Christmas

Muzikinė romantinė drama

Režisierius: Christian Carion

Šalis: Prancūzija, Vokietija, Anglija, Belgija, Rumunija

Trukmė: 116 min

Juosta, nominuota Oskarui ir Auksiniam gaubliui, atskleidžia neįtikėtiną įvykį. Ne veltui sakoma, jog Kalėdos, tai stebuklų metas. 1914 – ųjų gruodį, I pasaulinio karo metu, kovojant Vokietijai, Anglijai ir Prancūzijai apkasuose išaušta Kalėdos. Kitokios nei visos buvusios prieš tai.

Vokiečių gretose kariaujantis tenoras Nikojalus Sprinkas (vaidina akt. Benno Fürmann) sulaukia viešnios – į apkasus atvyksta jo mylimoji, dainininkė Ana (vaidina akt. Diane Kruger). Sujaudintas mylimosios atvykimo vyras ryžtasi, atrodytų, beprotybei – virš vokiečių apkasų iškelia papuoštą Kalėdinę eglutę ir lyg to būtų negana, užtraukia Kalėdinę giesmę. Išgirdę pažįstamą melodiją, Anglijos gretose kariaujantys škotai pritaria jai dūdmaišiais, tad prancūzams nelieka nieko kito kaip dainuoti drauge. Sujaudinti akimirkos žavesio, išsiilgę namų ir mūšių išvarginti kareiviai nutaria Kalėdų rytą paskelbti paliaubų diena ir drauge sutinka gražiausią metų šventę. Pašnekesiai prie laužo, dalinimasis turimomis maisto ir gėrimų atsargomis, pasakojimai apie savo šeimas ir draugiškos futbolo rungtynės suvienija vieno likimo karius, tačiau kartais likimas  būna negailestingas – skirtingose apkasų pusėse kovojančios šalys jau po kelių akimirkų privalės vėl stoti į kovą ir ginti savo šalį. Vos užsimezgusios draugystės apsunkina karių emocinę būseną ir regis, yra pasmerktos nutrūkti amžiams. Kaip kariauti toliau, jeigu tariamas priešas priešas virto draugu?

   
Picture
www.wallhits.com
Košmaras prieš Kalėdas (1993)/ The Nightmare Before Christmas

Muzikinė fantastinė animacinė juosta visai šeimai

Režisierius: Henry Selick

Šalis: JAV

Trukmė: 76 min

Oskarui ir Auksiniam Gaubliui nominuota režisieriaus Henry Selick muzikinė fantastinė animacinė juosta visai šeimai „Košmaras prieš Kalėdas“, sukurta remiantis žymiojo Holivudo genijaus Tim‘o Burton‘o scenarijumi. Šis filmas - tai pasakojimas apie Helovino miestelio gyventojus, kurių didžiausia pramoga – gąsdinti žmones to paties pavadinimo šventės proga. Po eilinio Helovino, miesto meras apdovanoja gyventojus už didžiausias išdaigas ir pokštus, tačiau pagrindiniam Helovino gyventojui, Džekui Skelingtonui visai nelinksma. Nors jis – miestelio įžymybė, į kurią visi lygiuojasi, o raganos ir vandens būtybės eina dėl jo iš proto, Džekui pabodo tas pats švenčių scenarijus, besitęsiantis metų metus. Vieną dieną įžengęs už miestelio ribų, Džekas pakliūna į Kalėdų miestą ir taip susižavi šia švente, jog nori jos tradicijas parodyti ir savo gimtąjame, Helovino mieste. Gyventojams siūnantis kostiumus, gaminant gąsdinančias dekoracijas ir pakuojant kraupias dovanas, Džekas ruošiasi perimti Kalėdų Senelio pareigas, tačiau ar viskas baigsis geruoju? 

Mažamečiams vaikams rekomenduojama žiūrėti kartu su tėvais!

    
Picture
www.movies.com
Švilpiko diena (1993)/ Groundhog Day

Komedija, drama

Režisierius: Harold Ramis

Šalis: JAV

Trukmė: 101 min

Filas Konoras (vaidina akt. Bill Murray) – pasipūtęs ir egocentriškas Pitsburgo orų pranešėjas, dirbantis nekenčiamą darbą. Kaip ir kasmet, vyras kartu su prodiusere Rita (vaidina akt. Andie MacDowell) ir operatoriumi Lariu privalo vykti į mažą miestelį ir tiesioginės transliacijos metu komentuoti Švilpiko dienos įvykius. Deja, diena prasideda prastai, ir taip bjaurią Filo nuotaiką gadina netikėti ir nemalonūs nutikimai. Priverstas nakvoti nekenčiamo miestelio viešbutyje, ryte Filas pabunda su mintimi kaip kuo greičiau iš čia dingti. Deja, aukštesnės jėgos jau paruošė jam išbandymą. Šiandien ir vėl Švilpiko diena! Sukandus dantis nupasakojęs orus, Filas keliauja į viešbutį tikėdamasis, jog miegas ištaisys padėtį, tačiau, deja, kitas rytas išaušta lygiai toks pats kaip ir vakar. Taip, šiandien ir vėl Švilpiko diena, rytoj Filo laukia vėl tas pats, poryt taip pat. Nepadeda nei savižudybės, nei nusikaltimai, nei maldos - kas rytą Filas pabunda gyvas ir turi Švilpiko dieną išgyventi vis iš naujo. Suvokiant, jog ilgam užstrigo nekenčiamame miestelyje, vyro nuotaika kasdien ima bjurti vis labiau. Lankymasis tose pačiose vietose, bendravimais su tais pačiais žmonėmis, tie patys dienos įvykiai, kasdieninis Švilpiko dienos orų pranešimas ilgainiui įgrista ir Filmas ima elgtis neprognozuojamai, kol vieną dieną suvokia, jog šalia esanti moteris yra ta vienintelė.

     
Ramūnas
20/12/2010 07:55:57 pm

Ačiū, ir tau didžiausi sveikinimai švenčių proga. Laimės, meilės, sveikatos, kūrybinio įkvėpimo ir gerų kino aprašų. Linkiu, kad kinokadras taptų sėkmnigu projektu Lietuvos interneto portalų padangėje ir rimtu konkurentu kitoms svetainėms. Sėkmės tau !
P.S. Aš jau žinau ką žiūrėsiu per šventes :)

Reply
22/12/2010 09:54:48 pm

Ramūnai, ačiū už gražų sveikinimą!
Smagu, kad kad www.kinokadras.lt dėka jau žinai ką žiūrėsi per šventes :)

Reply
Ilona
3/1/2011 01:36:19 am

Peržiūrėjau filmą "It's a wonderful life". Išties keista žiūrėti, kai riba tarp vertybių yra taip ryškiai nubrėžta, nuo pat filmo pradžios aišku kas yra gerietis ,kas yra blogietis ir ta linija išlieka per visą filmą. O šiaip filmas išties geras. Tinkamas ilgiems, nostalgiškiems žiemos vakarams.Priverčia pamąstyti apie tikrąsias žmogiškąsias vertybes ,kurios čia labai akivaizdžiai ir nedviprasmiškai atskleidžiamos.

Reply
Ramūnas
3/1/2011 06:52:36 pm

Jau rašiau "ar žinojai", kaip tu mane privertei pasižiūrėti filmą It's a Wonderful Life ir kad jis man patiko. Visus šitus filmus buvau matęs jau anksčiau, tad naujiena man buvo tik Happy Christmas ir tas senas filmas. Prancūziškasis labai patiko, nes parodo, kad karas tai ne tik nutraukiotos galūnės ir nesibaigiančios sproginėti minos, pasirodo, karo metais žmonės dar ir Kalėdas apkasuose švęsdavo su tariamais savo priešais iš kitos apkasų pusės :))
O tas senas patiko ir nustebino tuo, kad jis žymiai geresnis nei aš tikėjausi :))

Reply
24/12/2013 04:44:32 am

Geri filmai kaledoms, rekomenduoju!

ReplyLeave a Reply.


UA-35502470-1