Picture
www.movies.com
Nuotykių drama visai šeimai

Režisierius: Martin Scorsese

Šalis: JAV

Trukmė: 126 min
 

Vos sužinojusi, kad „Hugo“ rodymas Lietuvoje yra atšaukiamas, ėmiau piktintis ir likau nusivylusi, tačiau po filmo peržiūros supratau šio sprendimo motyvus. Vaikų auditorijai šis filmas gali pasirodyti  pernelyg sudėtingu ir net neįdomiu, kadangi kinas ir techniniai jo elementai domina toli gražu ne kiekvieną pyplį. Jeigu kalbėsime apie suaugusius, manau, jog tam, kad filmas užkariautų visas žiūrovo simpatijas, pastarasis turėtų justi meilę ir pagarbą kinui, bei, nors labai minimaliai žinoti pagrindinius jo atsiradimo momentus, kadangi kai kuriais atvejais gali kilti klausimų, atsakymų į kuriuos filmas nepateikia. Tačiau apie viską po truputį.

Picture
www.movies.com
Po tėvo (akt. Jude Law) žūties našlaičiu likęs Hugo (akt. Asa Butterfield) prižiūri Paryžiaus traukinių stoties laikrodį ir bando įminti tėvo sukonstruotos lėlės paslaptį. Vaikomas pikto ir irzlaus stoties prižiūrėtojo (akt. Sacha Baron Cohen) Hugo susipažįsta su Izabele (akt. Chloë Grace Moretz), kuri, kaip paaiškėja, yra stoties žaislų pardavėjo ir garsiojo režisieriaus Georges Méliès (akt. Ben Kingsley) anūkė. Aiškindamasis lėlės paslaptį ir naujosios draugės senelio praeities užkaborius Hugo patenka į nesibaigiančių nuotykių ir keistų įvykių virtinę, leidusią jam pažvelgti į klaidžius gyvenimo labirintus...

Picture
www.movies.com
Martino Scorseses „Hugo“ autentiškas ir neįtikėtinai įdomus tuo, jog jame matome kadrus iš istoriniais tapusių nebyliojo kino epochos filmų, tad tai puiki proga kiekvienam žiūrovui nors akies krašteliu pažvelgti į legendinę kino meno pradžią. Didžiausias dėmesys juostoje skiriamas itin įdomiai ir revoliucingai asmenybei - Georges Méliès, garsiojo filmo „Kelionė į Mėnulį“ (angl. „A Trip to the Moon“, 1902) kūrėjui. Kino istorijoje vyras tapo pirmuoju žmogumi, kurį galima pavadinti režisieriumi, pirmuoju pradėjusiu rašyti scenarijus, kine kūrusiu specialiuosius efektus, tapusiu kino platintoju ir ėmusiu pardavinėti filmus. G. Méliès dažnai minimas ir kaip pirmas kino studiją, kurioje buvo filmuojama interjere, panaudojant dekoracijas, kostiumus ir grimą, įkūręs žmogus. Vyras buvo pirmuoju kiną pavertusiu pramoga ir pirmasis, pradėjęs kurti ilgo metro filmus, kurių trukmė pasiekė net 24 minutes. Būtent jis sukūrė šiandien tokius dažnai naudojamus kino elementus kaip stop kadras, dirbtinis apšvietimas, pagreitintas ir sulėtintas filmavimas ir dar daugybę triukų ir optinių efektų. Georges Méliès pirmasis kūrė teatrališką, magišką ir svajonių bei fantazijų kupiną kiną, kurį stebint ne vienam žiūrovui kyla klausimas kaip jis padarė prieš 100 metų?..

Picture
www.movies.com
Juostoje pinasi fantastikos, nuotykių, komedijos, dokumentikos ir biografinio filmo elementai, susikertantys stulbinamai gražių specialiųjų efektų, kostiumų ir muzikos fone. Tai suteikia juostai romantikos prieskonį, pasakiškumo bei panardina į vaikiškų svajų, iliuzijų ir nuotykių pasaulį, o kriminalinio žanro meistras M. Scorsese žiūrovus nustebina sau nebūdingo žanro juosta, pristatydamas 3D nuotykių filmą visai šeimai. Itin į akis krentantis elementas – filmo detalumas, kuomet kiekviename kadre sugrupuojama aibė detalių, sudarančių portreto visumą ir pateikiančių žiūrovui informacijos apie ekrane matomą situaciją. Tokiu būdu M. Scorsese sukuria nedalomą mechanizmą, sudarytą iš aibės smulkių sraigtelių, kurių kiekvienas vienodai svarbus ir reikalingas. „Hugo“ – tarsi kokybiškomis ir tiksliomis detalėmis užpildytas šveicariškas laikrodis, kuriuo tiki ir pasitiki.

Picture
www.movies.com
Galima būtų teigti, jog kriminalinio kino žanro veteranui Martinui Scorsese „Hugo“ buvo tarsi formų, spalvų ir 3D technologijos žaidimas, sugiedojęs kino metro odę kinui. Dažname interviu pagarbą kolegų darbams reiškiantis režisierius nusprendė įprasminti savo gyvenimo aistrą, o kadangi meilė ir aistra yra vieni puikiausių variklių Žemėje, taip ir gimė į režisieriaus filmografiją tiesiogine ta žodžio prasme netelpantis filmas.

Kalbant apie juostoje suvaidinusius aktorius, turiu paploti komikui S. B. Cohenui, sukūrusiam rūstaus stoties prižiūrėtojo personažą. Mano nuomone, tokie, švelniai kuoktelėjusių vyrukų vaidmenys daug labiau atskleidžia vyro aktorinius gebėjimus negu visiems žinomi Boratas, Bruno, Ali G, o dabar ir generolas admirolas Aladynas.

Picture
www.movies.com
Puikus ir Benas Kingsley, įkūnijęs režisierių Georges Méliès bei jaunasis Asa Butterfieldas, kuriam jau piešiama įspūdinga karjera. Kiek slogų įspūdį paliko Chloë Moretz, kurios vaidyba kartkartėmis priminė teatro sceną, tačiau net ir tai negeba sumenkinti filmo paliekamo įspūdžio.

Be jokios abejonės „Hugo“ galėčiau rekomenduoti ne tik M. Scorsese talento gerbėjams, tačiau ir užkietėjusiems kinomanams arba tiesiog vizualiai gražių ir prasmingų filmų mėgėjams. Tikiu, jog kiekvienas žiūrovas šiame filme ras vis kažką kitko, neabejotinai artimo jo sielai.

Kristina
26/9/2012 02:58:43 am

labai nepatogu, kad prie filmų neparašyta koks Imbd, tiesiog sugaišti ieškodamas o aš asmeniškai filmus renkuosi tik pagal tai

Reply
26/9/2012 03:18:16 pm

Kristina, didžioji dauguma filmų rubrikoje "siūlau pasižiūrėti" turi aukštus ir labai aukštus imdb reitingus.
Asmeniškai man reitingai yra bene paskutinis rodiklis, į kurį derėtų atkreipti dėmesį prieš žiūrint filmą, todėl jų nerašau ir neplanuoju to daryti ateityje.

Reply
KeyKey
26/9/2012 09:02:54 pm

Rašyt, kaip vertina kiti tikrai nebūtina, nes dar kitas sakys, o kodėl nėra rottentomatoes arba metacritic reitingo nurodyto :)

Bet nuroda į filmą wikipedijoje galėtų būti.

Reply
Marius
5/6/2013 10:17:00 am

Visai nesenai atsitiktinai aptikau i si puslapi ir noriu pasakyti dideli ACIU jo autoriui.. Paliko ispudi!

Reply
6/6/2013 03:23:30 am

Ačiū, Mariau - malonu girdėti, jog tai, ką darau patinka ne tik man :)

Reply
31/1/2021 03:58:45 am

Nepaleido, nesamonė.

ReplyLeave a Reply.


UA-35502470-1