Picture
www.movies.com
Mokslinės fantastikos trileris

Režisierius: Duncan Jones

Šalis: Vietnamas, JAV, Prancūzija

Trukmė: 93 min                                                                                 
 

Duncanas Jones, legendinio Davido Bowie sūnus, ramiai sau pluša filmavimo aikštelėje ir nemėgsta būti klausinėjamas apie savo garsiąją šeimą. Vyras teigia, jog jo darbai turi kalbėti patys už save ir neprašauna pro šalį – vos du pilnametražius filmus sukūręs trisdešimtmetis vyras jau puikiai žinomas visame pasaulyje ir nebijo drebinti Holivudo savo originaliomis idėjomis. 2009 – ųjų „Mėnulis“ (orig. „Moon“) buvo palankiai priimtas kino kritikų ir žiūrovų, o naujausias vyro darbas – „Išeities kodas“ (orig. „Source Code“) jau dabar puse lūpų vadinamas vienu geriausių šių metų filmų.

Picture
www.movies.com
Amerikiečių kariuomenės kapitonas Kolteras Styvensas (akt. Jake Gyllenhaal) netikėtai nubunda traukinio kupė, tačiau nesuvokia kaip čia pateko ir kodėl nepažįstama moteris (akt. Michelle Monaghan) šaukia jį kitu, Šono, vardu. Netrukus vyras suvokia esantis ne savo kūne, o dar po kelių minučių traukinys sprogsta, nusinešdamas visų keleivių gyvybes. Tačiau štai Kolteras atsimerkia patalpoje, panašioje į bunkerį ir suvokia esąs gyvas. Esantis išeities kodo viduje vyras sužino, jog išeities kodas – tai programa, leidžianti atsidurti kito žmogaus kūne likus 8 minutėms iki jo mirties. Tad kapitonui pateikiama užduotis - per aštuonias minutes vyras privalo rasti traukinyje važiuojantį teroristą ir jo padėtą bombą, sunaikinsiančią visą traukinį. Štai čia prasideda teroristo gaudynės ir intriguojantis filmo veiksmas.

Picture
www.movies.com
Kaip ir „Mėnulyje“, tai ir „Išeities kode“ Duncanas lieka ištikimas savo stiliui ir kuria elegantišką, kokybišką, modernią ir protingą fantastiką. Regis, kokybė yra pagrindinis šio režisieriaus prioritetas. Jo filmai apgalvoti iki smulkmenų – pradedant aktorių atranka ir dekoracijomis ir baigiant pakelėse žydinčiais krūmais ir tinkamu kampu pro langą šviečiančia saule. Veikėjų dialogai, veido mimikos ir judesiai - sumanūs ir apgalvoti, o operatoriaus darbas kruopštus ir tikslus. Veiksmas pinamas sumaniai, o situacijos dėliojamos gana logiškai. Tai vienas tų filmų, kurių peržiūros metu nesusimąstai apie techninius dalykus, nes jie nerėžia akies, atrodo natūraliai įsilieję į juostą ir ją papildo.

Picture
www.movies.com
Juostoje pateikiama įdomi paralelinių pasaulių idėja, kiek pažįstama iš „Drugio efekto“ (orig. „The Butterfly Effect“, 2004) ir „Švilpiko dienos“ (orig. „Groundhog Day“, 1993), o galimybė keisti likimą kiek primena neseniai rodytus „Likimo ekspertus“ (orig. „The Adjustment Bureau“, 2011). Pagrindinis filmo arkliukas – jo originalumas ir modernumas, specialieji efektai, puiki spalvinė gama, juvelyrinis operatoriaus darbas ir puikūs aktoriai.

Picture
www.movies.com
Jake Gyllenhaalas kasmet vis labiau džiugina – jo vaidmenys kasmet darosi brandesni, įdomesni, gilesni, o pats vyras vis labiau vertas tikro aktoriaus titulo. Priešingai negu neįdomi, nuobodi ir guminė jo sesuo Maggie Gyllenhaal, vyras sparčiai iriasi ir pirmyn ir demonstruoja aktorinį talentą bei per kraštus besiliejantį žavų vyriškumą. 

Būtent toks ir pats „Išeities kodas“ – užtikrintas savo jėgomis, brandus, intriguojantis, žavingas ir vertas peržiūros.

KeyKey
22/8/2011 06:59:20 pm

Kažkaip daugiau tikėjausi iš filmo, ypač, kai kritikai ir žiūrovai daugiausiai teigiamai atsiliepė. Labai atsiduoda mažabiudžečio filmu, vos keli aktoriai (fone bet kas sėdėti gali), kelios lokacijos - būstinė, traukinys ir niekur daugiau nosies nekišama.
Idėja nėra originali, viskas jau matyta. Galiu paminėti tokius filmus "Strange Days" (1995) ar Déjà Vu (2006).
Ir baigėsi nei šiaip, nei taip :)

ReplyLeave a Reply.


UA-35502470-1