Picture
www.filledujour.files.wordpress.com
Karinė drama

Režisierius: Louis Malle

Šalis: Prancūzija, Vokietija, Italija

Trukmė: 104 min
 

Antrasis Pasaulinis karas. Prancūzija okupuota fašistų. Katalikiškos berniukų mokyklos direktorius ryžtasi suteikti prieglobstį keliems žydų berniukams, pridengdamas juos svetimomis pavardėmis. Pagrindinis filmo veikėjas, nuo mamos sijono atplėštas dvylikametis Žiuljenas (akt. Gaspard Manesse) pastebi, jog trys mokyklos naujokai savo elgesiu ir charakteriais ryškiai skiriasi nuo kitų jo bendramokslių.

Picture
Vienas jų, Žanas Bone (akt. Raphael Fejtö) arba tiesiog Žanas Kipelšteinas, tampa Žiuljeno smalsumo objektu. Kūrybingas, tylus, ramus ir protingas paauglys, tarsi magnetas traukiantis Žiuljeną, norintį išsiaiškinti keisto naujokų elgesio priežastis. Susidraugavę berniukai vienas kitame atranda tikrus draugus ir atramas sunkiais momentais, tačiau kaip ilgai tęsis pavojinga draugystė?

Picture
www.cinemovies.fr
Raišas berniukas Džozefas (akt. François Négret) – keršto vedinas paauglys, gestapui skundžiantis kiekvieną mokyklos direktoriaus žingsnį. Jis tarsi kuklus dievobaimingas kareivėlis, vykdantis aukštesniųjų nurodymus arba šaltakraujiška gyvatė, paslapčiomis laukianti kol padarysi bent menkiausią klaidą. Kuomet mokyklon užsuka jo užsiundytas ir apie situaciją mokykloje gerai informuotas gestapas, Žano ir kitų žydų vaikų išvedimas į aiškią mirtį Žiuljenui ir filmo žiūrovui suduoda stiprų smūgį ir verčia susimąstyti apie tokius dalykus kaip kerštas, išdavystė ir iškreiptas teisingumo jausmas.

Picture
Kukli, ramios ir niūrokos spalvinės gamos, kiek nostalgiška juosta „Iki pasimatymo, vaikai“ – daugeliu atžvilgiu autobiografinis režisieriaus Louis Malle filmas, nupasakojęs jo vaikystę, į kurią tarsi vėtra 1944 – aisiais įsiveržė karas, niokodamas viską savo kelyje.

Režisieriaus darbas buvo šiltai priimtas gimtinėje, apkeliavo pasaulį, 1988 – aisiais buvo nominuotas Oskarui kaip geriausias užsienio filmas ir geriausias scenarijus. Tais pačiais metais juosta buvo nominuota dešimčiai Cezarių (geriausias režisierius, operatorius, montažas, geriausias filmas, adaptuotas scenarijus, geriausias kostiumų dizainas, geriausias meninis apipavidalinimas, geriausias garsas, geriausias aktorius - viltis) ir Louisui Malle atnešė jo pirmąjį Cezarį už režisūrą,o berniuko – skundiko vaidmenį atlikęs François Négret buvo nominuotas garbingiausiam Prancūzijos apdovanojimui kaip „aktorius - viltis“. Iš viso juosta pelnė 7 Cezario apdovanojimus.

Picture
www.allangraysimagination.files.wordpress.com
Filmas iš tiesų jaudinantis – liečiama skaudi genocido tema, visuomenės pūlinys, primenantis tamsiąją žmonijos pusę ir nežmonišką elgesį su žmonėmis, kurių pažiūros skiriasi nuo mūsiškių. Filmas išlaiko įtampos kupiną ritmą, kuomet žinai, jog bet kurią akimirką gali nutikti kažkas baisaus. Pagirtina jaunųjų aktorių vaidyba, įtaigiai perteikusi karo išgąsdintų, tačiau nuo vaikystės nenutolusių vaikų kasdienybę. Aplodismentai režisieriui ir operatoriui už puikų jų darbą ir padėka Louisui Malle, nepabijojusiam vaikystės košmarų sudėti į filmą.
Leave a Reply.


UA-35502470-1