Picture
www.danskfilmogteater.dk
Romantinė komedija, drama

Režisierius: Lone Scherfig

Šalis: Danija, Švedija

Trukmė: 112 min

Mažame miestelyje kažkur pasaulio pakrašty masiškai auga susidomėjimas italų kalba. Į organizuojamus italų kalbos kursus, kuriuose net nėra normalaus dėstytojo, vienas po kito renkasi entuziastai – nerangi bandelių pardavėja Olimpija (akt. Anette Støvelbæk) ir raudonplaukė jos sesuo Karen (akt. Ann Eleonora Jørgensen), kunigas Andrejas (akt. Anders W. Berthelsen), miestelio davatkos, maištingas kavinės padavėjas Halfinas (akt. Lars Kaalund) ir net grynakraujė italė (!) Džiulija (akt. Sara Indrio Jensen).

Picture
www.rottentomatoes.com
Kentėdami meilės, dėmesio ir žmogiškos šilumos stygių, emociškai susikaustę skandinavai, kaip filme teigiama, „pripratę prie vienatvės“ veržiasi į Italiją – aistrų, kaitrios saulės ir meilės šalį, kurioje taip norisi leistis į romantišką pasiplaukiojimą Venecijos kanalais ir atitrūkti nuo toli gražu nedžiuginančios realybės.

„Italų kalba pradedantiesiems“ kartkartėmis primena reportažą ar netgi tiesioginę transliaciją iš miestelio, kuriame visi visus pažįsta, o italų kalbos kursai tampa pretekstu susipažinti su interesą keliančiu žmogumi arba laisvalaikio praleidimo būdu miestelyje, kuriame tiesiog nieko nevyksta.

Picture
www.rottentomatoes.com
Juosta remiasi herojų tarpusavio santykiais, dialogais, replikomis ir jų emocijomis. Iš tiesų sunku nupasakoti šio filmo veiksmą, nes, kaip jau minėjau, jis yra tarsi tiesioginė vieno miestelio gyventojų gyvenimo transliacija. Jie myli ir mylisi, pykstasi, praranda darbus, pasitikėjimą savimi, gyvenimo džiaugsmą ir tuo pačiu atranda jį mažuose dalykuose. Jie džiaugiasi kiekviena gyvenimo suteikiama galimybe, bando mėgautis gyvenimu ir tuo pačiu svajoja apie kitokį rytojų, kuriame vietą rastų meilę ir žmogišką šilumą.

Picture
www.rottentomatoes.com
Lone Scherfig kuriamas pasaulis – itin trapus, o filmo erdvė gana uždara – veiksmas vyksta vos keliose vietose ir rutuliojasi apie tuos pačius pagrindinius herojus, į pasakojimą neįvedant naujų personažų. Pagrindiniai herojai – į eilinius gyventojus panašūs žmonės, kuriuos kamuoja kasdieniai rūpesčiai, neleidžiantys gyvenimui tekėti ramia vaga. Vidutinio amžiaus vyras (akt. Peter Gantzler) kenčia nuo impotencijos ir ieško tos vienintelės, kuri pažadintų jame vyrišką jėgą, jauna italė – iki ausų šį vyriškį įsimylėjusi mergina. Kirpėjos Karen mama – alkoholikė, neleidžianti dukrai ramiai gyventi, kunigas – anapilin iškeliavusios žmonos gedintis vyras, bandelių kepėjos tėvas - tironas, griežtai kontroliuojantis kiekvieną dukters žingsnį, o buvęs futbolininkas – aršus ir grubus padavėjas, dirbantis restorane, kurio nekenčia. Visas šias spalvingas personas vienija meilė Italijai ir noras išmokti šios šalies kalbą. Būtent todėl kartą per savaitę tokie panašūs ir tokie skirtingi miestelėnai susirenka apytuščioje salėje ir gilina savo kalbos žinias.

Picture
www.turkcealtyazi.org
Juostoje nerasite nei lašelio glamūro ir pagražinimų – jokių tvarkingų šukuosenų, idealaus makiažo, tobulo drabužių derinio ir saldaus charakterio – viskas tikra, nesuvaidinta ir tarsi perkelta iš kasdieninio gyvenimo verpetų. Pagrindiniai herojai toli gražu nepretenduoja į pačių simpatiškiausių žemės gyventojų titulus, jei tarsi neturėjo scenarijaus ir atsidūrę prieš kamerą kalba pačių sukurtais dialogais, jie tarsi ką tik atsikėlė ir nespėjo susitvarkyti, o į filmavimo aikštelę užsuko visai netyčia.

„Italų kalba pradedantiesiems“ buvo šiltai priimta užsienyje ir pelnė tarptautinį pripažinimą, o štai gimtojoje Danijoje sukėlė italų kalbos mokymosi antplūdį ir keliskart padidino kelionių į Apeninus pardavimus. Ne veltui. Juosta – itin šiltas ir žmogiškas reginys apie žmonių tarpusavio santykius, vienatvę, draugystę, ir, žinoma, meilę. Tad būtent natūralumas, netgi buitiškumas ir kasdienio gyvenimo atspindžiai ir yra kertinė juostos ašis, kiekvienam mūsų leidžianti filme atrasti kažką savo, artimo ir nepakartojamo.

Monika
10/11/2011 09:32:09 pm

O iš kur jūs siunčiatės visus šiuos užsienietiškus filmus? Orginalia kalba ar anglų?

Reply
10/11/2011 10:44:00 pm

Monika, parašyk man į email info@kinokadras.lt

ReplyLeave a Reply.


UA-35502470-1