Picture
www.movies.com
Psichologinis mistinis trileris

Režisierius: Darren Aronofsky

Šalis: JAV

Trukmė: 108 min

   
Nina (vaidina akt. Natalie Portman) – jaunutė balerina, visą save atiduodanti baletui. Ji – perfekcionistė, tobulai atliekanti kiekvieną šokio žingsnelį ir laukianti savojo triumfo valandos. Tuo tarpu teatre artėja milžiniškos permainos – baleto veteranė Beth palieka teatrą, o baletmeisteris Thomas Leroy (vaidina akt. Vincent Cassel) kuria modernią Piotro Čaikovskio „Gulbių ežero“ versiją – atviresnę, energingesnę ir labiau šokiruojančią. Nina neriasi iš kailio tam, kad gautų pagrindinį vaidmenį, tačiau visi, matydami mielą Ninos veidelį ir žinodami jos ramų charakterį garsiai abejoja ar sugebės tyra ir švelni Nina įtikinamai suvaidinti stiprią, aistringą ir pagiežingą juodąją gulbę?

Picture
www.movies.com
Ninos įtampą didina despotė motina Erica (vaidina akt. Barbara Hershey), kontroliuojanti kiekvieną merginos žingsnį ir akylai sekanti dukters veiksmus. Mama taip įsijautusi į dukters globą, kad ne tik karpo jai nagus, tačiau ir perrenginėja, apklosto prieš miegą savo suaugusį vaiką. Nina, tokia nesavarankiška, tačiau trokštanti maištauti, regis negali be mamos globos, tačiau vos ištaikiusi progą bando nuo jos pabėgti.

Picture
www.movies.com
Teatre prasideda „Gulbių ežero“ repeticijos, o su jomis ir pagrindinės šokėjos Ninos problemos. Jos gyvenime ima dėtis keisti dalykai – gatvėje ji nuolat mato be galo į save panašią merginą ir štai ji, Lily (vaidina akt. Mila Kunis) vieną dieną įžengia į repeticijų salę. Tokia aistringa, lengvabūdė ir nenuspėjama. Visiška Ninos priešingybė, gąsdinanti ir tuo pačiu ją traukianti. Tokia miela, tačiau tokia pavojinga... Deja, nauja pažintis Ninai daro vis daugiau rūpesčių – Lily rodosi vis panašesnė į Niną, o vieną dieną per repeticiją šoka jos partiją. Nejau iš tiesų Lily atsirado tam, kad užimtų Ninos vietą, pagrobtų jos gyvenimą?

Augant įtampai teatre, kylant mamos spaudimui, gausėjant Thomo raginimams „liesti save“ Nina iš kuklios ir ramios merginos transformuojasi į nenuspėjamą, aistringą ir lengvabūdę moterį, kurioje nebelieka senosios Ninos pėdsakų. Visu greičiu lekiant į beprotybę Ninos pasaka virta košmaru, o jos vidinis demonas ryją ją iš vidaus vis aršiau veržiasi iš jos kūno draskydamas šviesią ir trapią tarsi porcelianas šokėjos odą.

Picture
www.movies.com
Psichologinis trileris „Juodoji gulbė“ – ilgametė Darren Aronofsky svajonė, kurią vyras brandino ištisą dešimtmetį. Režisierius teigė baletu susižavėjęs tą akimirką, kuomet jo sesuo pradėjo šokti. Natūralu, kad vyras, apžavėtas baleto grožio rezgė planus apie būsimą filmą. Pradinė filmo idėja buvo kino juosta apie imtininko ir baleto šokėjos meilę, tačiau iškilus tam tikriems nesklandumams idėja skilo į dvi dalis – 2008 – ųjų „Imtynininką“ (The Wrestler) ir 2010 – ųjų „Juodają gulbę“ (Black Swan). Daugelyje interviu režisierius prisipažino svajojęs ne tik sukurti filmą apie baletą, tačiau ir pagrindinio vaidmens atlikėjos vietoje išvysti Natalie Portan. Režisieriaus svajonė išsipildė su kaupu, o Natalie, visą save atidavusi „Juodajai gulbei“ šiemet pelnė prestižinį Amerikos kino Akademijos apdovanojimą – išsvajotąjį Oskarą. Kino kritikai vaidmenį šioje juostoje vadina stipriausiu aktorės karjeroje. Tačiau moteris, sutikusi vaidinti psichologiniame trileryje laimėjo dar daugiau – ji atskleidė kitokį savo veidą. Iki šiol vaidinusi mielas ir naivias mergaičiukes Natalie nušluostė nosį visam Holivudui, parodžiusi, kad jau suaugo ir nebijo nei seksualinio turinio scenų, nei sunkaus darbo vardan išsvajotojo vaidmens.

Picture
www.movies.com
Darren Aronofsky talentas ir Natalie Portan profesionalumas ir atsidavimas darbui „Juodąją gulbę“ pavertė didingu meno kūriniu ir svaiginančia siaubo istorija.

Elegantiška ir žiauri, drąsi ir subtili kino juosta ištrina ribą tarp realybės ir  beprotybės, metasi į kraštutinumus bei žiūrovui parodo absoliučiai nepamirštamą siaubo pasaką, kurioje žiūrovas priverčiamas kartu su Nina išgyventi jos dramą – kristi ir stotis, atsidurti ant emocinio išsekimo ribos ir jausti ore tvyrančios įtampos kvapą.

Puikus filmas, nuostabi istorija, įtikinama ir profesionali aktorių vaidyba bei svaiginantis garso takelis nepalieka abejingų. Primygtinai siūlau pamatyti.

Kaukas
20/3/2011 04:08:30 pm

Man tai toks nelabai, nes iš to išpūsto reklamos burbulo tikėjausi daugiau.Per daug slogus,niūrus per daug to baleto ir šizofrenijos.Nepasakyčiau kad labai patiko nors nurašyti irgi negaliu

Reply
melyni debeseliai
21/3/2011 10:31:56 pm

Gal tu atsibusk is komos, kokia dar sizofrenija? Cia filmas ne apie beprote mergaite, o apie zmogu-kureja, kuris visa save atiduoda kuriniui ir del to pats sudega.

Reply
Lammila
24/3/2011 01:38:41 am

Man tas filmas nelabai ..nezinau,bet nepasakyciau kad patiko:)

Reply
ziurove
20/6/2012 02:29:02 am

O man patiko. Labai stiprus filmas, žiūrėjau gal prieš metus, o atsimenu lyg būčiau žiūrėjusi vakar. Mano akimis, pagrindinė idėja buvo parodyti, kiek žmogus gali save apstatyti neįveikiamomis sienomis. Pasiekti tikslą trukdo įsivaizdavimai, per didelis emocinis įsijautimas ištrina žmogų iš realybės. Trumpai tariant, smugiuota labai stipriai, bet prasmingai.

Reply
carmen
31/8/2014 06:37:44 pm

ziurekit filma antra karta kai perziurejau pirma karta tai man jis atrode durnas bet kai perziurejau kitomis akimis as myliu si filma paskutine svcena man patiko maciau 6 kartus bet dar ziureciau ir ziureciau

ReplyLeave a Reply.


UA-35502470-1