Turbūt ne vieną iš mūsų kartais kankina mintis „Ką veikti?“ Kuomet knygos nesiskaito, o nuosavoje filmotekoje esančios kino juostos nedžiugina ir atrodo neįdomios, į pagalbą skuba www.kinokadras.lt, siūlydamas keletą kino juostų, skirtų ilgiems vakarams ir gražiems savaitgaliams.

Picture
www.rottentomatoes.com
Mano gyvenimo žuvis (2003)/ Big Fish

Fantastinė nuotykių drama visai šeimai

Režisierius: Tim Burton

Šalis: JAV

Trukmė: 125 min               

Viljamas Blumas (vaidina akt. Billy Crudup) ir jo besilaukianti žmona Žozefina (vaidina akt. Marion Cotillard) atvyksta aplankyti sunkiai sergančio Viljamo tėvo Edvardo (vaidina akt. Ewan McGregor ir Albert Finney), su kuriuo sūnus nebendravo trejus metus. 

Pastarasis augančiam sūnui pasakojo jam nutikusias būtas ir nebūtas istorijas, kupinas fantazijų, tikrų faktų bei išgalvotų veikėjų, nuo kurių mažajam Viljamui gniauždavo kvapą. Anot istorijų apie savo klajones ir susitikimus su tik pasakose egzistuojančiais personažais, jaunystėje Edvardas akis į akį susitiko su miestelio siaubu – ragana stikline akimi ir leido jai išburti savo ateitį bei nuspėti mirtį, susidraugavo su vienišu milžinu Karlu, pasakojo apie paslaptingo ir niekam nežinomo kaimelio, kuriame visi vaikšto basi, atradimą miškų tankmėje bei savo tarnavimą kariuomenėje, kur susipažino su dainuojančiomis siamo dvynėmis Džing ir Ping.

Mažasis Viljamas girdėjo pasakojimus apie nepaprastą tėvų meilės istoriją ir tėvo ryžtą vesti mamą. Tūkstančiai tokių ir panašių istorijų nuo vaikystės liko sūnaus atmintyje, tačiau dabar, kai sunkiai sergantis tėvas prikaustytas prie lovos, o į pasaulį beldžiasi nauja gyvybė, Viljamas jaučiasi privaląs atrasti ribą tarp fantazijos ir realybės bei geriau pažinti savo tėvą, atrasti jo neišsenkančių fantazijų šaltinį ir sužinoti koks gi iš tiesų buvo jo gyvenimas.

Juosta, nominuota Oskarui už geriausią muziką, vaizduotės pagalba supina fantazijas ir realybę, suteikia žiūrovui malonumą stebėti nepaprastus ir spalvingus Edvardo nuotykius bei palieka mus abejonių kelyje – o gal visgi egzistuoja vaikystėje girdėtų pasakų herojai?
          
Picture
www.movies.com
Viktorija. Jaunoji karalienė (2009)/ The Young Victoria

Istorinė, biografinė drama

Režisierius: Jean-Marc Vallée

Šalis: JAV, Anglija

Trukmė: 105 min

Kino juosta, nominuota trims Oskarams (už geriausias dekoracijas, geriausią kostiumų dizainą ir geriausią grimą) ir iškovojusį vieną jų pasakoja apie Didžiosios Britanijos simbolį, viena iškiliausių valdovių šalies istorijoje ir jos ėjimą sosto link. 63 – ejus metus šalį valdžiusi karalienė Viktorija užsitarnavo piliečių meilę, paramą ir pagarbą. Moteris, valdžiusi išmintimi ir širdimi tapo tikros meilės simboliu, sulaužė rūmuose galiojusias taisykles, pakluso širdies balsui ir iki paskutinio atodūsio mylėjo vyrą, lydėjusį ją sunkiausiomis gyvenimo akimirkomis ir visuomet buvusį šalia.

Artėjant princesės Viktorijos (vaidina akt. Emily Blunt) pilnametystei, Karališkieji rūmai suvokia, jog greitai turės naują karalienę. Bręsta kova dėl sosto, o povandeninės srovės rūmuose vis stiprėja. Sugyventinio daroma įtaka užnuodija princesės motinos širdį ir paverčia ją dukters prieše, o pati Viktorija suvokia, jog ten, kur kalbama apie valdžią ir šlovę, draugų nėra. Atsiskyrusi nuo šeimos ir tariamų draugų būsima karalienė laiką leidžia vienumoje, kol vieną dieną sutinka sielos draugą - princą Albertą (vaidina akt. Rupert Friend), kuriame atranda laimę ir paguodą bei paklūsta širdies balsui. Tarp jaunuolių įsiplieskusi meilė aprašyta daugybėje knygų, apdainuota šimtuose dainų ir iki šiol yra vadinama viena romantiškiausių istorijų Didžiosios Britanijos istorijoje. 

Nuostabaus grožio pasakojimas atskleidžia intrigas ir skausmą, slypintį už prabanga alsuojančių Karališkųjų rūmų sienų. Įspūdingi kostiumai, apdovanoti Oskaru ir sukurti pagal muziejuose eksponuojamus originalus, autentiška rūmų aplinka ir įtaigi Auksinio gaublio nominantės Emily Blunt vaidyba suteikia malonumą stebint didingos ir istoriniais faktais apipintos istorijos ekranizaciją.

          
Picture
www.movies.com
Rimtas vyrukas (2009)/ A Serious Man

Drama

Režisierius: Ethan Coen, Joel Coen

Šalis: JAV, Anglija, Prancūzija

Trukmė: 106 min               

Kino genijų, brolių Ethan ir Joel Coen drama „Rimtas vyrukas“ (A Serious Man) virkdo, juokina ir stebina kitoniškumu po prieš tai buvusio šedevro „Šioje šalyje nėra vietos senukams“ („No country for old men“), susišlavusio net 3 Oskarus.

7 – asis dešimtmetis. Laris Gopnikas (vaidina akt. Michael Stuhlbarg) – fizikos profesorius, dirbantis žydų koledže. Atrodo Lario gyvenime viskas turėtų būti gerai, jei ne viena mažytė smulkmena – visiškai niekas negerbia profesoriaus. Atrodęs įprastas ir ramus vyro gyvenimas ima verstis aukštyn kojom nežadėdamas nieko gera. Koledže atsiranda studentas, vardan koledžo baigimo pradėjęs šantažuoti ir bandantis papirkti Larį bei siunčiantis jam grasinamojo pobūdžio anoniminius laiškus.

Sara (vaidina akt. Jessica McManus) – grožio kulto paveikta profesoriaus duktė, karštligiškai svajojanti apie plastinę nosies operaciją ir paslapčia vagianti tėvo pinigus. Jos brolis Danis (vaidina akt. Aaron Wolff) – absoliuti žydų šeimos gėda. Vaikinas nesimoko, nesimeldžia ir lyg to būtų negana, nuolat klausosi, namiškių nuomone, blogą įtaką darančios ir niekam tikusios rokenrolo muzikos. Lario brolis, užkietėjęs ir protiniais gebėjimais nepasižymintis tinginys, šiltą vietelę randa Lario svetainėje ant sofos ir, regis, net neketina niekur kraustytis. Džudit (vaidina akt. Sari Lennick) – Lario žmona, palikusi jį dėl geriausio jo draugo Sajaus (vaidina akt. Fred Melamed). Ne, meilė čia niekuo dėta. Matytama vyro nuopolį moteris neria į krūmus palikdama buvusį vyrą savarankiškai tvarkytis su savo bėdomis. Lariui nelieka nieko kito kaip tik palikti namus ir kraustytis gyventi į motelį. Svyruojant jo emocinei būsenai seksuali kaimynė ima jį erzinti nuogybėmis. Kino žiūrovui imant abejoti Lario psichologine pusiausvyra herojus didvyriškai imasi ieškoti atsakymų į egzistencinius klausimus ir yra pasiryžęs susitvarkyti gyvenimą. Deja, ir čia slypi šiokie tokie sunkumai – nei vienas rabinas neranda atsakymų į Lario klausimus ir nenumalšina skausmo, o taip trokštamas rabinas Nachteris, garsėjantis išmintimi vis išsisukinėja ir negali susitikti. 

Gyvenimas ritasi žemyn vis didesniu greičiu, o juk Laris tenorėjo būti rimtu ir pagarbos vertu vyru...

Drama, kupina juodojo humoro intarpų verčia juoktis, liūdėti, išgyventi kartu su Lariu bei dar ir dar kartą gėrėtis brolių Coen meistriškumu. Įtaigi vaidyba, nuostabi režisūra, geras scenarijus, puikus garso takelis ir nepakartojama filmo idėja pasaulyje rado daugybę gerbėjų bei atnešė broliams net dvi Oskaro nominacijas už geriausią metų filmą ir geriausių scenarijų.

           
Picture
www.movies.com
Ruandos viešbutis (2004)/ Hotel Rwanda

Istorinė nuotykių drama

Režisierius: Terry George

Šalis: Anglija, JAV, Italija, Pietų Afrikos Respublika

Trukmė: 121 min

Ruandoje prasidėjus vienoms baisiausių pasaulio masinių žudynių, revoliucijai ir kovai tarp tutsių ir hutų bendruomenių, penkių žvaigždučių viešbučio vadybininkas Polas Rusesabagina (vaidina akt. Don Cheadle) nori tik vieno – apsaugoti savo šeimą. Žudynėms įgaunant pagreitį, pasaulis užmerkė akis, atsitvėrė abejingumo siena ir paliko Ruandą pačią tvarkytis su savo bėdomis. Visuomenėje itin gerbiamas ir visada pagalbos ranką pasiruošęs ištiesti Polas nebegali taikstytis su neteisybe ir matydamas žmonių bejėgiškumą bei luošinamus jų likimus vyras ryžtasi žygdarbiui. Meilės savo šaliai, šeimai ir moralės vertybių vedinas Polas parodo nepaprastą ryžtą, drąsą ir užsidegimą. Rizikuodamas savo gyvybe, viešbutyje jis priglaudžia per tūkstantį pabėgėlių, suteikia jiems prieglobstį ir viltį išgyventi. 

Vos per tris mėnesius šalyje buvo išžudyta per milijoną žmonių, Polas išgelbėjo per tūkstantį jų ir įrodė, kad net ir viena grandis gali pakeisti sistemą.

Trims Oskarams nominuota (už geriausią pagrindinio vaidmens atlikėją, geriausią antraplanio vaidmens aktorę ir geriausią scenarijų) sukrečianti drama, ne vieną privers patikėti savo jėgomis, padėti artimui ir kitu kampu pažvelgti į pasaulio įvykius.


      
Picture
www.moviewallpaper.net
Aš esu Semas (2001)/ I Am Sam

Drama

Režisierius: Jessie Nelson

Šalis: JAV

Trukmė: 132 min               

Semas Dosonas (vaidina akt. Sean Penn) – aistringas legendinės grupės „The Beatles“ gerbėjas, dirbantis „Starbucks“ kavinėje, turintis ištikimų draugų ratą, ir protinę negalią. Su beglobe moterimi susilaukęs kūdikio, vyras paliekamas vienas su kelių dienų sulaukusia mažyle ant rankų.

Pats būdamas dar visai vaiku Semas priima iššūkį ir savo mažylę Liusi Daimond (vaidina akt. Dakota Fanning), pavadintą „The Beatles“ dainos garbei, draugų padedamas apgaubia begaline meile ir rūpesčiu. Liusi – visas Semo pasaulis – jo laimė, džiaugsmas, paguoda ir brangiausias gyvenimo turtas. Augdama laimingoje ir mylinčioje šeimoje Liusi pradeda vaikščioti, kalbėti, eina į mokyklą. Mergaitei sueina septyneri ir ji tampa protiškai lygi su tėvu. Guvi ir protinga Liusi vis sparčiau mokosi, ją domina aplinkinis pasaulis, o socialiniai darbuotojai Semo asmenybėje įžvelgia kliuvinį, kuris trukdo mergaitei vystytis, tad nuspendžiama Liusę atskirti nuo tėvo ir auginti „normalioje“ šeimoje. Tokioje, kuri atitiktų visuomenėje priimtiną šeimos modelį. Aštuntasis Liusės gimtadienis baigiasi ne itin sėkmingai ir Semas netenka dukters. Nepaisydamas savo negalios, begalinės meilės savo vaikui vedinas vyras ryžtasi stoti į kovą ir atgauti dukterį. Visi advokatai kaip susitarę prognozuoja Semui pralaimėjimą. Ką gali žmogus, kurio protinis išsivystymas prilygsta septynmečiui? Štai tada vyro kelyje atsiranda talentinga advokatė Rita Harison (vaidina akt. Michelle Pfeiffer) ir imasi bylos, pasmerktos pralaimėjimui.

Holivudo veteranas Sean Penn, vis toliau stebinantis savo vaidmenų diferenciacija, įtaigumu, karjeros laiptais sparčiai kopianti ir pripažinimą pelniusi mažoji Dakota Fanning ir žavingoji Michelle Pfeiffer susivienija be galo jausmingoje ir šiltoje juostoje apie gyvenimą „Aš esu Semas“ tam, kad pakeistų visuomenėje nusistovėjusį šeimos modelį ir įrodytų, jog visus kliuvinius iš tiesų nugali tik ryžtas ir tikėjimas savimi.


       
Picture
www.movies.com
Geri metai (2006)/ A Good Year

Romantinė komedija

Režisierius: Ridley Scott

Šalis: JAV, Anglija

Trukmė: 118 min               

Romantinė komedija „Geri metai“ (A Good Year) – tai antrasis bendras aktoriaus Russell Crowe ir režisieriaus Ridley Scott darbas, savo tematika ir žanru išsiskiriantis iš kitų dueto darbų. Plačiau apie sėkmingą Russell Crowe ir Ridley Scott susivienijimą galite pasiskaityti čia.

Maksas Skineris (vaidina akt. Russell Crowe ir Freddie Highmore) – Londone gyvenantis finansų ekspertas. Deja, vyrukui ne itin gerai sekasi tvarkyti savo paties piniginius reikalus, tad sužinojęs, jog mirus dėdei Henriui (vaidina akt.) jis paveldėjo nedidelį vynuogyną Provanse, kupinas didelių vilčių ir entuziazmo vyras leidžiasi į kelionę Prancūzijos link. Atvykus į paveldėtąjį vynuogyną nuo Makso veido kaip mat dingsta šypsena – vyrukas sužino, jog dėdės verslas ant bankroto ribos, rūsys pilnas niekam tikusio vyno, o pats namas gali bet kurią akimirką sugriūti. Lyg to būtų negana, vieną dieną ant savo naujųjų namų slenksčio Maksas išvysta Kristi (vaidina akt. Abbie Cornish), kuri tvirtina esanti mirusio Henrio duktė ir tiesioginė vynuogyno paveldėtoja. Raukydamasis ir keiksnodamas dėdę, Kristi ir jo kelyje vis išdygstančią žavią pranūzaitę Fani (vaidina akt. Marion Cotillard) bei visą pasaulį, laikui bėgant Maksas vynuogyne atranda ramybę, atgaivina laimingiausių vaikystės metų, praleistų čia, prisiminimus ir užmezga romantišką ryšį su Fani.

Be galo paprasta, romantiška, lengvai nuspėjama, tačiau tuo nei kiek nesumažinanti peržiūros malonumo juosta, kupina nepaprasto grožio vaizdų, paperkanti puikiu garso takeliu ir įtaigiais Russell Crowe bei Marion Cotillard vaidmenimis.

            
Picture
www.movies.com
Motina ir vaikas (2009)/ Mother and Child

Drama

Režisierius: Rodrigo García

Šalis: JAV, Ispanija

Trukmė: 125 min

Šiais laikais iškilę keletas opių su vaisingumu susijusių problemų- kasmet vis labiau ir labiau didėja jaunų porų nevaisingumas, tuo tarpu paauglės gimdo vis dažniau. Daugėja ir vaikų globos namų auklėtinių, tačiau džiugu, jog pastaruoju metu vis daugiau žmonių ryžtasi drąsiam žingsniui ir į savo šeimas priima svetimus vaikus, kuriuos myli ir užaugina kaip savus.

Kino juosta „Motina ir vaikas“(„Mother and Child), kalba apie visas šias problemas. Filme veiksmas sukasi apie tris pagrindines herojes, kurių kiekvienos patirtis ir nuomonė apie vaikus yra skirtinga.

Karen (vaidina akt. Annette Bening ir Alexandria M. Salling) - vidutinio amžiaus gydytoja, gyvenanti su pasiligojusia motina. Moteriai vis dažniau ramybės neduoda mintys apie paauglystėje pagimdytą ir įvaikinimui atiduotą dukterį. Tuo tarpu Lucy (vaidina akt. Kerry Washington) ir jos vyras Joseph (vaidina akt. David Ramsey) niekaip negali susilaukti vaiko. Pora nutaria įsivaikinti ir randa nėščią paauglę, kuri yra pasiruošusi atiduoti nenorimą kūdikį įvaikinimui. Elizabeth (vaidina akt. Naomi Watts) - sėkmingai karjeros laiptais kopianti teisininkė, kurią kažkada pagimdė paauglė motina ir atidavė įvaikinimui. Trys moterys, skirtingos jų patirtys ir išgyvenimai, jas vienijančios svajonės apie šiltus ir jaukius namus ir mintys apie vaikus. Ar susijungs Karen, Lucy ir Elizabeth likimai ir visos trys bus laimingos, radusios tai, ką kažkada prarado? O gal viskas baigsis dar blogiau, nei prasidėjo?

          
KaraliusJurgisV
18/1/2011 05:02:30 pm

Sąžiningai visus atsisiunčiau ir pažiūrėjau ir dauguma patiko. I am Sam ir Hotel Rwanda tokie skaudžiausi, A Good year tai labai paprastas, bet fainas, gražus. Labai įsiminė A Serious Man, nes toks crazy, apie karalienę tai toks labai jau moteriškas sakyčiau, skystokas man pasirodė

Reply
pupa
8/2/2011 01:22:55 am

"Aš esu Semas" labai skaudus, bet tuo pačiu įtraukiantis ir verčiantis pergyventi kartu su herojumi. Yra ir linksmų momentų. fainas toks filmas. Kas nematėt tai būtinai žiūrim :)

Reply
Lammila
21/2/2011 04:55:35 am

Maciau As esu Semas-supe filmas,Motina ir vaikas ir Ruandos viesbutis-10/10.Aciu uz puikias rekomendacijas;)

Reply
22/2/2011 12:25:07 am

Džiaugiuosi, kad patiko. Skaitykite, žiūrėkite ir užsukite dar kartą :)

Reply
Renata
24/2/2011 06:58:33 pm

as esu semas ziurejau n kartu,,,,nerealus...verkiau pasikukciodama...
ir didziausia zuvis nuostabus.,,,

ReplyLeave a Reply.


UA-35502470-1