Picture
www.movies.com
Drama

Režisierius: Jean-Marc Vallée

Šalis: Kanada, Prancūzija

Trukmė: 120 min
 

Rašydama apie „Café de Flore“ užsiminiau, jog šiųmetiniame Kino Pavasaryje filmas yra realus kandidatas pelnyti žiūrovų simpatijų prizą, tačiau iš tiesų manau, jog iš jo rankų šį apdovanojimą nukniauks „Neliečiamieji“. Muzikalus ir jautrus filmas, prisodrintas geru humoru neabejotinai patiks didžiajai daugumai jį mačiusių žiūrovų, o jaudinanti draugystės kelionė įsimins ne vienam Kino Pavasario žiūrovui. Ir nors iškart užbėgsiu įvykiams už akių ir pasakysiu, jog „Neliečiamieji“ – anoks kino šedevras, tačiau reikia pripažinti, jog filmo žanras, šviesi jo aura ir spinduliuojama gera nuotaika paperka žiūrovus ir leidžia jiems maloniai praleisti visas 120 juostos peržiūros minučių.

Picture
www.movies.com
Gimtojoje Prancūzijoje juosta tapo viena žiūrimiausių – vos startavęs filmas galėjo pasigirti surinkęs  14,7 milijono JAV dolerių 508 šalies kino teatruose. Pradėtas rodyti lapkričio 2 dieną, dar gruodžio viduryje filmas karaliavo žiūrimiausių filmų tope ir išsiveržė užkariauti užsienio šalių kino rinkų. Šiuo metu filmo sąskaitoje puikuojasi daugiau kaip 270 mln. JAV dolerių, Cezario apdovanojimas už geriausią vyro vaidmenį ir dar aštuonios nominacijos šiam apdovanojimui (geriausias filmas, aktorius, operatoriaus darbas, režisierius, montažas, scenarijus, garsas, antrojo plano aktorė).

Picture
www.movies.com
Drisas (akt. Omar Sy) – juodaodis vaikinas, turintis problemų su teisėsauga. Išėjęs iš kalėjimo ir bandydamas galų gale gauti pašalpos skyrimui reikiamus dokumentus vyras užsuka į prabangius namus, kuriuose randa paralyžiuotą ir kenčiantį vienatvę aristokratą Filipą (akt. François Cluzet), prikaustytą prie invalido vežimėlio. Netikėtai gavęs pasiūlymą dirbti vyro slaugytoju, skeptiškai nusiteikęs Drisas ryžtasi išbandyti save ir įsisuka į naują gyvenimą, kuriame jo laukia tvirta vyriška draugystė, linksmybės ir nauji gyvenimo išbandymai.

Regis, filmo pagrindu tapo banali istorija apie tai, kaip žemesnio socialinio sluoksnio žmogus gali nuspalvinti ir praskaidrinti turtingo aristokrato gyvenimą, išmokydamas jį daugybės naujų dalykų. Iš tokio paprastučio siužeto sukurti filmą, tarsi cunamis lekiantį per Europą ir vis didinantį savo sąskaitoje esančių pinigų ir žiūrovų skaičių, neabejotina yra talentas. Ir iš tiesų - ekrane įdomu stebėti dviejų visiškai skirtingų asmenybių susidūrimą ir tai lydinčias komiškas situacijas.

Picture
www.program.hiff.org
Filmo kūrėjų sprendimas pagrindinius herojus pavaizduoti kaip dvi priešingybes, skirtingų pasaulių ir socialinių sluoksnių atstovus, atsispindi net ir jų odos spalvoje. Nepaisant itin didelių vyrų skirtumų, matome sutampančią jų pasaulėžiūrą, norą gyventi čia ir dabar bei gebėjimą net ir juodžiausiuose dalykuose atrasti kažką smagaus ir linksmo.

Filmo veiksmas laikosi ant dviejų žmonių – aktorių François Cluzet ir Omar Sy pečių. Puikiai atlikę savo vaidmenis ir visapusiškai atskleidę herojų portretus vyrai parodo, jog vienodai gerai atrodo tiek dramatiškose filmo scenose, tiek tuomet, kai žiūrovas ima prunkšti iš juoko.

Picture
www.movies.com
Žinoma, tiek pačiame filme, tiek jo scenarijuje galima įžvelgti tam tikrų momentų, kuriuos galima būtų pakritikuoti. Asmeniškai man pritrūko veikėjų portretų ir jų charakterių įvairiapusiško atskleidimo – netikro Driso brolio, jo tetos, Filipo dukters ir jo pagalbininkės Pagalie portretai liko paliesti tik gana paviršutiniškai, nesistengiant atskleisti jų virsmo laike ir nebandant žiūrovui parodyti to, kodėl jie yra tokiais kokius juos matome. 

Visumoje „Neliečiamieji“ yra gana įdomus ir optimistiškas filmas, kalbantis draugystės tema ir jungiantis gerą humorą bei dramos elementus. Nepaisant to, nemanau, kad filmas turi didelę išliekamąją vertę – tai tik dar vienas smagus filmas, kurį gera žiūrėti čia ir dabar. Peržiūros metu laikas lekia itin gretai, žiūrovas gauna ne tik lengvai virškinamą filmą, kuriame viskas sudėliota į lentynėlės ir nebereikia apie nieką galvoti, tačiau ir dvi smagiai praleistas valandas, po kurių jautiesi tarsi Duracell triušiukas, pakrautas optimizmo.

re
15/6/2012 02:53:57 pm

ka tik perziurejau. Labai geras filmas. Del isliekamosios vertes-ziuresiu ji ne karta dar. Del nepakankamai atskleistu kitu veikeju charakteriu - ir nereikia, filmas juk ne apie juos.

Reply
Raimis
7/8/2012 12:39:28 am

Peržiūrėjau, tikrai nemaniau kad patiks, vis atidėliodavau šį nuostabų filmą vėlesniam laikui, bet tikrai be reikalo! Filmas išties puikus, labai patiko aktorių vaidyba, scenaristo, režisieriaus darbas. 10/10 mano verdiktas, nedaug tokių filmų išleidžiama metuose...

ReplyLeave a Reply.


UA-35502470-1