Picture
Romantinė komedija, drama

Režisierius: Patrice Leconte

Šalis: Prancūzija

Trukmė: 82 min

Nuo mažų dienų įsimylėjęs kirpyklą ir joje dirbusią madam Shaeffer (akt. Anne-Marie Pisani), kvepėjusią skutimosi losjonu ir meile, jau būdamas dvylikos Antuanas (akt. Jean Rochefort) tvirtai žinojo, jog ves tik kirpėją. Po daugelio metų vyras sutinka Matildą (akt. Anna Galiena) ir jau per pirmąjį jų susitikimą pasiperša nepažįstamajai. Tarp gražuolės moters ir jau pagyvenusio vyro įsiplieskia aistringas jausmas, o jauki nedidelė kirpyklėlė tampa jų meilės uostu, glaudžiančiu dvi karštas įsimylėjėlių širdis.

Picture
www.toutlecine.com
Ištisas 82 minutes filmo veiksmas vyksta uždaroje erdvėje – kirpykloje, tik kartkartėmis išeinant už jos ribų. Nepaisant to, kiekviena filmo akimirka savaip įdomi ir nauja. Ir nors iš pirmo žvilgsnio filmas atrodo paprastu ir netgi pasakojančiu eilinę istoriją, peržiūros eigoje suvoki matąs neįtikėtinai lyrišką ir jaudinančią meilės, svajonių ir tikėjimo jomis istoriją, lydėjusią Antuaną nuo pat vaikystės. Režisierius estetika dvelkiančiam filmui pasistengė suteikti prieskonių ir pagardino jį lengvu erotizmo ir juodojo humoro atspindžiu. Apmąstant šį įspūdžiais kvepiantį filmą galvoje sukasi tokios mintys kaip sąžiningas, romantiškas, rafinuotas, žavus bei ypatingai norisi paplekšnoti per petį nebe pirmąkart Patrice Leconte juostose besifilmuojančiam Jeanui Rochefortui, kurio charizma ir žavesys netelpa į jokius kino ekrano rėmus.

Picture
www.toutlecine.com
Juostoje „Kirpėjos vyras“ skamba užburiantys rytietiški muzikos ritmai, kuriems skambant pagrindinis herojus demonstruoja paties sukurtus šokius, filmo eigoje besitransformuojančius į gyvenimo ir mirties šokį, stebint kurį imi suvokti, jog režisierius ruošia staigmeną, daugelyje filmų tradicine tapusią „ilgai ir laimingai“ pabaigą ketindamas paversti dūžtančių svajonių šokiu. Nepaisant to, filmo atmosferą pavadinčiau lengva ir plazdančia, o kiek netikėtą filmo pabaigą pateikęs Patrice Leconte priverčia žiūrovą įtikėti tuo, jog jo pateikiama istorijos atomazga yra geriausias Antuano ir Matildos meilės istorijos kelias.

Leave a Reply.


UA-35502470-1