Picture
www.movies.com
Romantinė komedija, drama

Režisierius: Alexander Payne

Šalis: JAV

Trukmė: 126 min                                                                               
 

Mailsas (akt. Paul Giamatti) ir Džekas (akt. Thomas Haden Church) – vidutinio amžiaus vyrukai, du geriausi draugai ir dvi priešingybės. Mailsas – po skyrybų su žmoną depresiją išgyvenantis literatūros mokytojas, parašęs puikią knygą, kurią atmeta visos leidyklos. Jis dievina vyną ir žino apie jį ne mažiau negu profesionalus žinovas. Džekas – nenusisekęs antrarūšis aktorius, garsinantis reklamas ir dievinantis moterų sijonus. Jis nieko neišmano apie vyną, ieško nuotykių ir šeštadienį prie altoriaus veda savo mylimąją.

Picture
www.movies.com
Būtent būsimos Džeko vedybos ir tampa savaitės trukmės bernvakario priežastimi. Džekui tai galimybė paskutiniam pasispardymui prieš vedybas, o Mailsui – galimybė pasimatyti su senu geru bičiuliu ir išgerti gero vyno. Du geriausi draugai, susikrovę mantą ir apsirūpinę vyno atsargomis keliauja į Kalifornijos vynuogynus, numato lankymąsi degustacijose, golfo žaidimą ir intelektualias pramogas, tačiau kiek netikėtai viskas pasisuka kitu kampu ir du intelektualais apsimetantys vyrukai tampa dviem idiotais, bandančiais gelbėti savo kailį. Kelionėje jų laukia marios nuotykių, neplanuotų situacijų ir dvi žavingos moterys – Maja (akt. Virginia Madsen) ir Stefani (akt. Sandra Oh), tapusios dviejų lengvai kuoktelėjusių vyrų pakeleivėmis.

Picture
www.movies.com
Puikūs vynuogynų ir Kalifornijos vaizdai, gera aktorių vaidyba, nuostabus kompozitoriaus ir operatoriaus darbas, daug gardaus juoko ir daug informacijos apie vyną, kurią ne tik įdomu išgirsti, tačiau ir smagu juoktis iš to, kaip neišmanėlis Džekas reaguoja į intelektualo Mailso pamokymus. Gražu žiūrėti ir įdomu klausyti su kokia meile Mailsas ir Maja diskutuoja apie vyną ir lygina jo gimimo etapus su žmogaus gyvenimu.

Picture
www.movies.com
Puikus humoras, įdomūs veikėjų dialogai, kuriozinės situacijos ir gana gyvenimiškos scenos filmą daro jaukiu ir priimtinu daugelio skoniams. Filme nėra jokių specialiųjų efektų, pašalinių siužeto linijų ir vingrybių – iš pirmo žvilgsnio tai visas paprastas, tačiau ne prastas filmas, pasakojantis apie žmonių gyvenimus, jų likimus ir, žinomą, vyną. Juosta optimistiška, spalvinga, labai juokinga ir kartais perauganti į tragikomediją.

Picture
www.movies.com
Šis filmas buvo nominuotas keturiems Oskarams (geriausias metų filmas, geriausias režisierius, geriausias antrojo plano aktorius ir aktorė, geriausia scenarijaus adaptacija) iš kurių vieną laimėjo (geriausia scenarijaus adaptacija), paveikė JAV ir UK vyno pardavimus ir tapo puikiu filmu laisvalaikio praleidimui.

„Klystkeliai“ – tai filmas apie dviejų vyrų kelionę savęs pažinimo link, prie kurio idealiai tiks gero vyno taurė.

karolis
14/10/2011 02:32:36 pm

Nuostabus filmas!!!

Reply
Nerce
15/10/2011 04:50:06 am

Aš irgi jį esu mačiusi - patiko :)

ReplyLeave a Reply.


UA-35502470-1