Picture
Kriminalinis veiksmo trileris, komedija

Režisierius: Nimród Antal

Šalis: Vengrija

Trukmė: 105 min                                                                               
 

„Kontrolieriai“ – tai ištisas kino žanrų mišinys. Tai kriminalinis veiksmo trileris su mistikos elementais, romantinė drama ir komedija viename. Filmo veiksmas vyksta tamsiame požeminiame metro, kurio pagrindinis herojus – kontrolierius Bulču (akt. Sándor Csányi). Iš pirmo žvilgsnio Bulču yra tarsi benamis vyras, metro praleidžiantis kiaurą parą ir net miegantis darbo vietoje – tiesiai ant metro stoties grindų. Jis tarsi savo noru izoliuoja save, požemiuose slepiasi nuo visuomenės ir pasaulio, esančio virš metro. Kartais Bulču, kartu su savo brigados kontrolieriais, ramsto metro sienas, graužia saulėgrąžas, veliasi į muštynes ir dalyvauja konfliktuose. Taip ir slenka beprotiško kontrolieriaus gyvenimo dienos, kol vieną dieną metro jis sutinka keistą merginą meškos kostiumu, kuri niekuomet neperka bilieto ir priima Bulču į savo gyvenimą nieko neklausinėdama...

Picture
Vietomis absurdiškas, tarsi beviltiškas filmas savyje neša milžinišką gero humoro dozę, pateikia pačias netikėčiausias situacijas metro ir parodo lengvai kuoktelėjusių kontrolierių kasdienybę. Kadangi labai mėgstu juodą arba kitų nesveiku vadinamą humorą, šitas filmas man buvo labai prieš širdies. Juostą peržiūrėjau vienu įkvėpimu, o po peržiūros norėjau viską pradėti iš naujo. Šį filmą net sunku apibūdinti – jis keistas ir labai neįprastas, o peržiūros metu netenka nuobodžiauti nei akimirkai.

Picture
www.kinopoisk.ru
Iš tiesų keista, jog tai debiutinis Nimródo Antalo filmas – labai jau profesionaliai viskas padaryta, o vengrai šį filmą priėmė taip, jog „Kontrolieriai“ tapo kultiniu filmu, pelniusiu populiariausio, žiūrimiausio ir –iausio apibūdinimus bei nepasikuklino susišluoti Europos kino festivalių prizus. „Kontrolieriai“ – tai filmas paneigiantis mitą apie pirmąjį prisvilusį blyną ir įrodantis, jog kartais pirmas režisieriaus filmas būna geresnis negu visi kiti kartu sudėjus.

Picture
www.kinopoisk.ru
Nors iš pirmo žvilgsnio spalviškai juosta atrodo pigiu, kiek mistifikuotu ir hiperbolizuotu reginiu, su kiekviena sekunde vis labiau įsijauti į juostą ir su kiekviena akimirka ji patinka vis labiau. Negaliu nepaminėti puikaus operatoriaus darbo ir didelį įspūdį padariusio montažo. Puikų įspūdį paliko ir pirmą kartą ekrane mano matomi aktoriai. Jie kuoktelėję, linkę į filosofinius apmąstymus, labiau primenantys lietuviškuosius stočių valkatas negu rimtus kontrolierius, tačiau nuo to tik dar labiau žavingi ir savotiškai mieli. Didžiausią įspūdį filme palieka atmosfera bei spalvingi filmo veikėjai. Scenarijus ir filmo veiksmas leidžia įpinti gausybę veikėjų, tad čia išvysime ir sutenerį, lydimą prostitučių gausos, keleivį – bėgiką, tikrinantį kontrolierių budrumą, keistą merginą meškos kostiumu, kontrolierių, ištinkamą epilepsijos priepuolio konfliktinėse situacijose bei žudiką – maniaką, stumiantį keleivius po metro bėgiais. Kiekvienas jų ryškus, įdomus ir turintis savo istoriją.

Picture
www.kinopoisk.ru
„Kontrolieriai“ - tai ne šiaip sau pasakojimas apie Vengrijos viešojo transporto sistemą ir kontrolierių kasdienybę bei iššūkius. Tai istorija apie kasdienybę ir joje besimaudančius eilinius Vengrijos piliečius. Tai kartu ir meilės istorija, pagrindiniam herojui atvėrusi duris į kitokį pasaulį bei išvedusi jį iš sąstingio. Kartu tai juosta apie žmogiškąsias keistenybes, kontrolierių tarpusavio santykius ir kiekvieną jų gyvenimo dieną, kuri yra tarsi kova už išlikimą, kupina adrenalino, nuotykių ir komiškų situacijų.

Picture
Net neabejoju, jog filmas patiks visiems nekomercinio ir tiesiog kitokio kino gerbėjams.  

Fanfane
18/8/2011 08:55:06 pm

Sudomino labai, taip norisi pažiūrėt, o nėra galimybių. Čia bus pirmas filmas prie kurio pulsiu kitą savaitę!

Reply
19/8/2011 03:28:00 am

Kaip gaila, kad tau nėra galimybės dabar jo pasižiūrėti - tikiu, kad patiktų :)

O man paskutiniu metu kažkaip labai derlingas filmų periodas - vis pataikau ant gerų filmų. Na, nebersiu druskos tau ant žaizdos :)

Reply
Jūratė
19/8/2011 10:48:58 pm

Tobulas filmas!!!!! Тоks gerai šyzovas ir labai įdomus,nu super!!!!

Reply
Fanfanė
20/8/2011 04:22:10 pm

Jau galiu prisidėti prie didžiausių aplodismentų, superinis filmas! Humoras daugumoj vietų puikus, užtenka vien naujoką su kedais paaukštintu kulnu prisimint :D :D

Reply
22/8/2011 12:23:22 am

Džiaugiuosi, kad patiko :) Man ten visi herojai buvo puikūs - tokie gerokai kuoktelėję kontrolieriai, lietuviškais mastais labiau primenantys stoties valkatas, o ne padorius kontrolierius :D

Reply
asasas
12/11/2011 12:53:40 am

Kažkada žiūrėjau. Patiko.

Reply
Fanfanė
25/11/2011 10:37:13 pm

O gal prisimeni kas buvo tas žudikas stumdęs žmones po bėgiais? Šiandien su draugu kuriam filmą rekomandavau susiginčijom :)

Reply
26/11/2011 05:52:25 pm

Jeigu klausi apie aktorių, tai Gyözö Szabó.

O jeigu kas ten per žmogus juos stumdęs buvo, tai manau, kad ten gal koks eks kontrolierius ar pan. Bet šiaip manau, kad jis nepriklausė dabartinių kontrolierių gaujai ir buvo kažkoks žmogus atsiskyrėlis iš niekur. Tas, kurį Bulčas naktį rado sekdamas merginą - meškutę ir kopdamas į skylę, kurioje ir slėpėsi tas vyriokas.

O dėl ko būtent jūs ginčijotės? kokios jūsų nuomonės? :)

Reply
Fanfanė
26/11/2011 08:12:09 pm

Ačiū už paaiškinimą!
Mano anglas konkrečiai kažko nesuprato, jam pasirodė, kad pagrindinis veikėjas ir yra tas žudikas :) Pati per seniai mačiau, kad tokias detales atsiminčiau, bet buvau tikra, kad ne jis. Anglam sunku su užsienietiškais filmais, čia pas juos viskas kas ne UK ar USA gaminta tiesiog ignoruojama, tai nelabai jie tokį kiną supranta :D

Reply
26/11/2011 08:49:05 pm

Ne, pagrindinis veikėjas tikrai ne stumdytojas nuo bėgių - nebūtų jis taip išsigandęs tą skylę su žudiku radęs. Aš iš pradžių maniau, kad čia ta mergina kalta, nes Bulčas žudiką rado sekdamas paskui ją, tačiau paskui viskas kažkaip susidėliojo ir supratau, kad ir ji čia ne prie ko :)

Fanfane, UK atlik švietėjišką misiją - parodyk jiems ir kitokį kiną! :)

ReplyLeave a Reply.


UA-35502470-1