Picture
www.movies.com
Sportinė drama

Režisierius: Gavin O'Connor

Šalis: JAV

Trukmė: 140 min
 

„Kovotojai“ – tai vienos šeimos istorija, kurios centre - dviejų brolių ir tėvo konfliktas. Trijulė mano esą išduoti vienas kito, todėl griežia dantį ir užkerta kelią bet kokiam galimam bendravimui. Brendanas (akt. Joel Edgerton) – fizikos mokytojas, dviejų dukterų tėvas ir rūpestingas šeimos vyras. Tomis (akt. Tom Hardy) – savyje užsisklendęs karys, bandantys sugydyti sužeistą sielą. Bandydamas prasimanyti pinigų vaikinas ketina grįžti į kovų be taisyklių ringą ir kreipiasi pagalbos į tėvą (akt. Nick Nolte) – kadaise garsiu buvusį trenerį. Pastarasis – buvęs alkoholikas, sugriovęs šeimą ir atgailaujantis už praeities klaidas, kurių sūnus negali jam atleisti.

Gresiant prarasti gyvenamąjį būstą, Brendanui taip pat gimsta idėja grįžti į ringą ir tokiu būdu ištraukti šeimą iš duobės. Ruošdamasis dalyvauti kovų be taisyklių turnyre vyras pasiekia finalą, kuriame jo laukia sunkiausiai įveikiamas priešininkas – brolis...

Picture
www.movies.com
Apie boksą ir didvyriškus laimėjimus per kančias sukurta išties nemažai filmų – „Rokis“, „Mergina, verta milijono“, „Kovotojas“ – tai tik dalis juostų, triumfavusių tarptautinėje arenoje. „Kovotojų“ kūrėjai boksą iškeitė į kovas be taisyklių ir tai galima įvardinti pirmu pliusu ilgoje teigiamų filmo pusių lentelėje, kadangi kovos be taisyklių ne tik įdomesnis, tačiau ir daug žiauresnis reginys. Stipru ir tai, jog kovų scenos – tai ne šiaip sau mergaičių mojavimas kumščiais, o tikri smūgiai, tikras skausmas, tikra įtampa ir atmosfera. Nudžiugino tai, jog filmas nebuvo pernelyg ciniškas bei nesusaldinta filmo pabaiga, kurioje nebuvo sudėti visi taškai ant i ir palikta vietos žiūrovo fantazijai. Pagiriamojo žodžio vertas montažas, gana neblogai nugludinta draminė siužeto linija bei geras ir stiprus scenarijus.

Picture
www.movies.com
Režisierius nesiekia šokiruoti žiūrovo kovų scenomis ir nepriverčia krūpčioti nuo dar vieno smūgio per šonkaulius. Sunkias, kruvinas ir skausmingas scenas jis paverčia vyrišku baletu, kupinu psichologinės įtampos, kuri ir sukelia sprogimo efektą. Gavinas O‘Connoras koncentruojasi į psichologinius aspektus, į brolio – tėvo – brolio santykius ir bando juos parodyti iš skirtingų pažiūros taškų. Tad be jokios abejonės „Kovotojai“ – stipriausias režisūrinis vyro darbas. 

Picture
www.movies.com
Manau, kad daugiausia nuopelnų už pagrindinio, Tomo personažo svorį ir įtaigumą nusipelnė jį įkūnijęs aukso amžių išgyvenantis Tomas Hardy, be kurio šis filmas nebūtų tokiu, kokiu yra. Kartkartėmis jo personažas buvo tarsi atstumiantis, egoistiškas, bejausmis vyras, dėl savo bėdų kaltinantis visą pasaulį, tačiau T. Hardy dėka aš išvydau jame žmogų, kuriam tereikėjo palaikymo, supratingumo ir kuris nusipelnė žiūrovų simpatijų. Būtent jis buvo ašimi, apie kurią sukosi filmas ir kuri priversdavo žiūrovą koncentruoti dėmesį tik į jį.

Picture
www.movies.com
Šiuo metai gana retai besifilmuojantis kino veteranas Nickas Nolte, į kino ekranus atliekant didelį ir svarbų vaidmenį grįžęs po šiokios tokios pertraukos, panašėjo į feniksą, pakilusį iš pelenų ir besimėgaujantį nauju savo skrydžiu. Vyras visu šimtu procentų atsidavė vaidmeniui ir sukūrė tai, ką gali tik tikrieji kino meistrai. Jis visiškai susiliejo su savo personažu ir panaikino takoskyrą tarp savęs, kaip aktoriaus ir savo herojaus.

Joelis Edgertonas, vaidinantis kitą brolį – kovotoją kiek nublanko Tomo Hardy ir Nicko Nolte fone, tačiau tai nesutrukdė jam blykstelėti keliuose filmo kadruose. Pagirtinas ir faktas, jog vyras vienodai puikiai atrodo tiek fizikos mokytojo, tiek mylinčio tėvo ir negailestingo kovotojo kėdėse.

Picture
www.movies.com
Įdomu tai, kad peržvelgus filmavimo grupės narius, matome triskart pasikartojančias O'Connor pavardes – filmo režisieriui ir scenarijaus autoriui Gavinui O'Connorui pagalbą kuriant filmą teikė jo brolis dvynys Gregas O'Connoras bei giminaitė, kompozitorė Cindy O'Connor. Šeimyninis tandemas filmavimo grupėje juostai suteikia dar daugiau svorio ir įtaigos, tad visai nenuostabu, jog galutinis filmo variantas – gana puikus reginys ne tik akiai, bet ir sielai.

„Kovotojai“ – tai filmas apie šeimą ir jos vidinius konfliktus. Apie santykius, atlaidą, kaltės ir pareigos jausmą. Rekomenduojamas visiems ir kiekvienam, vertinančiam šeimą, atkaklų ėjimą tikslo link ir darbą, kurio dėka atsiveria visos durys.
Leave a Reply.


UA-35502470-1