Picture
Biografinė kriminalinė drama

Režisierius: Richard LaGravenese

Šalis: Vokietija, JAV

Trukmė: 123 min
 

Erin (akt. Hilary Swank) – jauna anglų kalbos mokytoja, atvykusi dėstyti į vieną Kalifornijos mokyklų. Jos mokiniai – emigrantų vaikai, į nusikalstamą pasaulį vis labiau linkstančios konfliktiškos asmenybės, kurioms anglų kalba toli gražu nėra įdomiausia mokymosi disciplina. Didžioji dauguma klasės moksleivių – įvairioms gatvės grupuotėms priklausantys paaugliai, kenčiantys patyčias ir nepriimami bendraamžių baltaodžių. Visi jie per savo gyvenimą matė ir patyrė daugiau negu bet kuris statistinis amerikietis. Žudynės, artimųjų netektys, žiaurus gatvės gyvenimas ir savos jame galiojančios taisyklės – štai tokia jų kasdienybė.

Picture
Matydama vaikus su jiems priklijuotomis beviltiškų ir niekam tikusių paauglių etiketėmis, Erin ryžtasi griebtis netradicinių mokymo metodų ir rasti kelią į vaikų širdis, priversdama juos patikėti savimi ir aplinkiniu pasauliu. Deganti noru vaikams ištiesti pagalbos ranką moteris pradeda vaikų kelionę po literatūros pasaulį, palaipsniui skiepija pagarbą, pasitikėjimą savimi ir norą būti geresniu žmogumi. Juk net vienas žmogus gali pakeisti kitų likimus.

Picture
„Laisvės puslapiai“ – tikrais įvykiais paremtas filmas, nagrinėjantis rasizmo, problematiškų ir niekam nereikalingų paauglių gyvenimo problemas. Labiausiai jaudinantis juostos personažas – Hilary Swank įkūnyta Erin. Mokytoja, deganti meile darbui, tačiau neturinti pedagoginės patirties. Pasitelkdama savo netradicinius mokymo metodus ši moteris sugebėjo prisibelsti į širdis vaikų, kuriuos visi laikė prarastąja karta ir niekam tikusiu jaunimu, kuris, net neabejojama, ateitį susies su kriminaliniu pasauliu. Erin įsiklausė į paauglius, išklausė jų gyvenimo istorijas ir davė stimulą mokytis.

Picture
Susidūrusi su aibe problemų, kylančių dėl žmonių nesupratingumo ir nenoro suprasti, ši moteris paaukojo save vardan geresnės savo klasės ateities, pavertė vaikus pilnaverčiais visuomenės nariais ir įteikė jiems kelialapį į ateitį, kuriame jie neprivalo priklausyti gatvės gaujai, turi pasirinkimo laisvę, galimybę mokytis ir viltį apie šviesesnį rytojų, nepaženklintą krauju ir baime.

„Laisvės puslapiai“ – aibės dramatiškų paauglių gyvenimo istorijų rinkinys, sumanaus operatoriaus nepaverstas pernelyg verksmingu reginiu. Čia nežaidžiama stambiais planais norint sustiprinti įspūdį ir paaštrinti emocijas. Operatorius tarsi parodo mums faktą, kurį suvokti ir pajusti tegalime mes patys, be išorinio pasaulio įsikišimo.

Picture
Puikus scenarijus, tikra istorija, nuostabi Hilary Swank ir sumanus filmavimo grupės darbas „Laisvės puslapius“ paverčia jaudinančiu, dramatišku ir įkvepiančiu filmu. Vertas dėmesio filmas.
Leave a Reply.


UA-35502470-1