Picture
www.movies.com
Muzikinė komedija

Režisierius: Richard Curtis

Šalis: Didžioji Britanija, Vokietija, JAV, Prancūzija

Trukmė: 116 min

 

60 – ieji. Jaunų, drąsių ir talentingų žmonių metai, kuomet gimė rokenrolas, sulaužęs visus iki šiol vyravusius standartus.

  Piratinių radijo stočių Didžiojoje Britanijoje klestėjimo metai. Šaltuose Šiaurės jūros vandenyse plaukioja piratų laivas, kuriame būrys linksmų plaučių vyrukų, negalinčių gyventi be moterų, sekso ir, žinoma, muzikos, įkuria „Radio Rock“ radijo stotį, transliuojančią Jungtinėje Karalystėje uždraustą rokenrolą. Daugiau kaip 25 milijonai žmonių yra ištikimi piratų radijo gerbėjai, laukiantys kiekvienos eterio laidos ir neįsivaizduojatys savo gyvenimo be „Radio Rock“.

Picture
www.movies.com
Vieną dieną laive įsikuria naujas gyventojas – problematiškas paauglys, motinos atsiųstas į laivą persiauklėjimui. Naivus, seksualiai neaktyvus ir tylus jaunuolis greitai įsilieja į radio didžėjų gyvenimą, susiranda merginą ir patiria pirmąjį meilės nuotykį. Visa tai lydi gausybė komiškų situacijų ir pasakiška muzika, dienų dienas skambanti laive. Deja, radijo stotis patinka toli gražu ne visiems. Vyriausybės nariai aktyviai bando uždrausti piratų radijo veiklą ir net kai „Radio Rock“ uždraudžiamas įstatymu, o visi dirbantys radijuje ir jam prijaučiantys grasinami būti suimti, entuziastai ir toliau nenuilstamai linksminasi ir.. klausosi rokenrolo, kuris niekada nemiršta! Nes tikri rokeriai nebijo nieko!

Picture
www.movies.com
Filmas, spinduliuojantis gerą nuotaiką ir optimizmą. Apie linksmybes, muziką seksą ir vėl linksmybes! Apie žmones, kurie myli muziką, gyvena ir alsuoja ja bei yra pasiryžę mirti vardan roko. Apie tuos, kurie dievina savo darbą ir laukia kiekvieno pasirodymo tiesioginiame eteryje. Apie vidinę laisvę ir išsilaisvinimą iš stereotipų pančių. Apie draugystę, vienybę ir pasipriešinimą režimui.

Be abejonės filmas nuostabus. Garso takelis iš tiesų puikus ir kokybiškas. Kai skamba tokia muzika sunku ramiai žiūrėti filmą. Kojos trepsi į taktą, galva linguoja, o kūnas prašosi eiti šokti. Buvo malonu išgirsti tiek senas ir laiko patikrintas, tiek naujai skambančias dainas. Nors... keista, kad filme, kuriame daug muzikos, o veiksmas vyksta 60 – aisiais neišgirdau nei vieno legendinių „The Beatles“ akordo, o juk tuo laikotarpiu tai buvo populiariausia Anglijos grupė, dėl kurios iš proto kraustėsi milijonai.

Picture
www.movies.com
Aktorių vaidyba neįtikėtina. Jau seniai mačiau filmą, kuriame kiekvienas aktorius taip idealiai tiktų vaidmeniui, tarsi tas vaidmuo buvo kurtas specialiai jam. Kad ir kokie visi jie būtų nuostabūs, labiausiai norėčiau išskirti Philip Seymour Hoffman, Bill Nighy, Kenneth Branagh ir Emma Thompson, suteikusiems juostai žavingo prieskonio. O paties siužeto patrauklumas slypi jo paprastume.


Picture
www.movies.com
Skeptikai sako, kad rokas mirė. Atsakyti galiu tik tiek, jog tikra muzika niekada nemiršta. Galite paskandinti „Radio Rock“ laivą, tačiau nesugebėsite numarinti žmonių širdyse gimusios idėjos. Galite uždrausti roką ir net netransliuoti jo, tačiau jis bus gyvas žmonių atmintyje ir širdyse, nes rokenrolas nėra muzika - tai sielos būsena ir meilė, perduodama iš kartos į kartą.

Žemiau rasite kelias dainas, skambančias filme
Nercė
25/1/2011 12:41:33 am

Filmas tiesiog nerealus, visą peržiūrėjau vienu įkvėpimu. 10 balų!

Reply
Marv
26/1/2011 12:25:16 am

Vien dėl gero garso takelio, verta pažiūrėti. Peace

Reply
Renata
28/1/2011 12:35:58 am

sudomino-kaip tik bus proga, tikrai skubesiu perziuret :D

Reply
Balalaika
30/1/2011 10:47:00 pm

Tai geriausia mano kada nors matyta komedija, beprotiškai fantastiška!!

Reply
Ieva
4/2/2011 06:14:32 pm

Nerealus geros nuotaikos užtaisas. Iki šiol prisiminus šypsena kyla, o dar ta iš koto verčianti muzika, super.

Reply
gustė
8/2/2011 02:13:53 am

kai žiūri atrodo, jog jie nevaidina, o išties gerai leidžia laiką :) taip viskas lengvai, tikroviškai ir linksmai. Patiko labai labai

Reply
DJscreen
8/2/2011 05:22:56 pm

Das ist fantastish :) Visi nykščiai į viršų :)

Reply
DJ Vasia
7/3/2011 04:24:52 am

Tą laivą su visa radio įranga pernai surado ir iškėlė estai, po remonto pardavė latviams, kaip žvejybinį laivą, ir dabar lietuvių emigrantų įgula "po Latvijos vėliava" apsimetanti žvejais vėl tusinasi prie Anglijos krantų. Britų premjer ministras asmeniškai pažadėjo premija tam, kas suras iš kur 24val per parą transliuojama Minedo dainų popuri... O jei apie filmą-žiauriai geras, jaunystę priminė tais gūdžiais paskutiniais praėjusio tūkstantmečio metais... Pritariu DJekranui-fantastish!

Reply
Agurkėlis
24/3/2011 05:18:29 pm

DJ Vasia, buvau pagavęs tą stotį, Minedas ten jau nebepopuliarus, dabar vėl ant bangos Ostapenko su Kirilkinu :)

O filmas abaldennas, super, kad muzikos ieškoti nereikia, žinojau ąk siųstis

Reply
Justina
19/7/2012 07:17:22 am

Na, čia ne į šio filmo (beje, tikrai puikaus) temą, bet tiesiog neapsakomai džiugu rasti tokį kupiną melės kinui, įdomų ir šiltą puslapį. Širdingai dėkui! Ir žinoma, dar smalsiau, kokia talentinga kritikė slepiasi už visų recenzijų :)

Reply
19/7/2012 05:58:31 pm

Justina, ačiū už šiltus žodžius - tokiomis akimirkomis suvokiu, kad svetainė gyvuoja ne veltui ir džiaugiuosi jos pagalba skaitytojams suteikdama laimės ir informacijos apie kiną.

Na, o už KinoKadro slepiasi aistringa kino pramonės gerbėja, su kuria, esant norui, galima susisiekti el. paštu info@kinokadras.lt :) Darau tai, kas man suteikia laimės ir džiaugiuosi, kuomet skaitytojai lieka patenkinti svetainės turiniu ir formatu bei sugrįžta atgal.

ReplyLeave a Reply.


UA-35502470-1