Picture
www.imdb.com
Romantinė komedija, drama

Režisierius: Giuseppe Tornatore

Šalis: Italija, JAV

Trukmė: 109 min
 

Fašistinė Italija. Mažas Sicilijos miestelis, kuriame visi pažįsta vieni kitus ir vienas apie kitą žino viską. Apkalbos, pavydas ir šniukštinėjimas – nuolatinė miestelio gyventojų kasdienybė.

Malena (akt. Monica Bellucci) – gražuolė našlė, garbinama miestelio vyrų ir nekenčiama moterų. Vyrai dėl jos pasiruošę viskam – vien dėl gražuolės žvilgsnio bet kuris miestelėnas nedvejodamas atiduotų gyvybę, o ką jau kalbėti apie naktį praleistą su ja. Tuo tarpu moterys, negalėdamos pakęsti geidulingų vyrų žvilgsnių skleidžia nebūtus gandus apie potencialią grėsmę keliančia Maleną ir kartina jai gyvenimą.

Picture
www.msu.edu
Viena svetimame mieste likusi moteris negali tikėtis užtarimo – jos vyras žuvo kare, tėvas išsižadėjo dukters patikėjęs paskalomis ir ji liko viena... Glostoma svetimų vyrų akių, skrodžiama pavydžių moterų žvilgsnių, vienatvės prispausta, vieną dieną Malena iš pagrindų pradeda keisti savo gyvenimą ir ryžtasi naujam gyvenimo etapui, kuriame visos paskalos taps nedaloma tiesa.

Picture
Trylikametis Renato (akt. Giuseppe Sulfaro), pirmą kartą išvydęs Maleną įsimyli žavingą juodaplaukę ir myli ją taip, kaip jaunuolis gali mylėti suaugusią moterį – tyra meile, svaigdamas nuo labiau į deivę nei į gyvą moterį panašios būtybės egzistavimo. Būtent Renato tampa Malenos gyvenimo dramos liudininku, stebėjusiu jos pakilimą ir nuopolį. Tik jis vienintelis visada ją mylėjo ir visada buvo šalia, savo meilei linkėdamas tik gero.

Tai filmas apie meilę ir gražuolę moterį, atsidūrusią žiaurių žmonių apsuptyje. Malena – graži, tyra ir vaikiškai bejėgė, tarsi avis alkanų vilkų gaujoje. Ji ištikima žmona, protinga moteris, savyje neturinti nei lašelio gudrumo ar piktybiškumo. Tačiau savo rankose ji turi mirtiną ginklą – akinamą savo pačios grožį, tapusį griaunamąja jėga ir atsisukusį prieš ją pačią. Likimas Malenai vieną po kito siunčia išbandymus, o pikti miestelėnai trokšta tik vieno – sutraiškyti ją kaip skruzdėlę, nebežinančią kur pasislėpti.

Picture
www.allstarpics.net
Filme tiesiog verda jausmai. Ir visus juos iššaukia juodaplaukė gražuolė Malena. Tokia tvirta ir pasitikinti savimi, tačiau tuo pačiu metu kukli ir pažeidžiama moteris išsiskiria iš visų miestelio bobų būrio (atsiprašau, kitaip negaliu jų pavadinti). Deja, nei vienas vyras, gašliai stebintis Maleną nesusivokė kokia ši moteris vieniša ir kaip jai trūksta tvirto ramsčio šalia. Išvarginta apkalbų liūno, miestelio povandeninių srovių moteris ima gyvenimą į savo rankas ir bando prisitaikyti prie pasikeitusios situacijos. Nors jos poelgiai ne visuomet teisingi ir suprantami žiūrovui, jos žavesys neslopsta nei akimirkai.

Picture
www.pixhost.info
Daugelis teisūs sakydami, kad italė Monica Bellucci tiesiog sukurta Malenos vaidmeniui. Atkreipkite dėmesį, jog viso filmo metu aktorė teištarė kelis žodžius! Tačiau jos kūnas, jos akys, grakštūs judesiai kalba patys už save ir žodžiai tampa nereikalingi, kuomet prieš tave stovi aktorė, gebanti savo būseną išreikšti vos vienu rankos mostelėjimu, žvilgsniu pro nuleistas blakstienas ir atsargiu neklusnios plaukų sruogos palietimu. „Malenoje“ Monica Bellucci tokia nuostabi, jog vargiai gali atplėšti akis nuo ekrano, bijodamas pražiopsoti vos vieną italės judesį.

Picture
www.iiccracovia.esteri.it
Malena tarsi visų gražių moterų, apsuptų pavyduolių, simbolis. O, kaip žinia, moteriškas pavydas yra vienas baisiausių dalykų pasaulyje, neretai turintis milžinišką griaunamąją jėgą. O kokia simbolinė toji scena, kuomet aršiausios miestelėnės priima Maleną į savo būrį jau vien todėl, kad jos veidą išvagojo raukšlės, o figūra tapo nebe tokia liauna...

Eilinį kartą skubu pagirti Giuseppe Tornatore, kuriantį filmus – pasakas. Hipnotizuojančius, magiškus, paslaptingus, pakylėjančius virš kasdienybės ir turinčius savyje kažką tokio, ką vargiai galima nupasakoti.

Picture
Atskyrų pagyrų vertas ir ištikimas režisieriaus bendražygis, kompozitorius Ennio Morricone, sukūręs nuostabią muziką, kupiną išgyvenimų, aistrų ir emocijų. Turiu pripažinti, jog šį filmą, kaip ir „Naująjį „Paradiso“ kino teatrą“ vertą žiūrėti jau vien dėl puikaus garso takelio. Būdamas vienu geriausių kino kompozitorių garbingo amžiaus italas 2001 – aisiais buvo apdovanotas Oskaru už „Malenai“ kurtą muziką.

Nepriekaištingas ir operatoriaus darbas, taipogi apdovanotas Oskaru. Miestelis, kuriame vyksta veiksmas parodytas nepriekaištingai – daug bendrų planų, kamerai dažnai tiesiog „slysta“ per minią gaudydama juos nuotaikas ir karts nuo karto stabtelėdama ties pažįstamais veidais. Kadrai spalvingi, įtikinami, nostalgiški ir „minkšti“. Tad aukštą vertinimą galima rašyti jau vien už puikų režisieriaus, kompozitoriaus ir operatoriaus bendarbiavimą.

Picture
www.image.toutlecine.com
Giuseppe Tornatore juosta „Malena“ kiek primena anksčiau jau aprašytus „Legenda apie pianistą“ bei geriausią režisieriaus darbą – „Naująjį „Paradiso“ kino teatrą“. Nostalgija praeičiai, kuri liko tik gyvųjų atmintyje ir prisiminimai, persekiojantys visą gyvenimą vienija šias juostas ir sujungia jas į nedalomą trilogiją, kurią, pasikartosiu – verta pasižiūrėti.

Niekas miestelyje Malenos iš tiesų taip ir nemylėjo ir tą puikiai įrodo smurto scena, kuomet miestelio moterų, mušančių Maleną nedrįsta sustabdyti nei vienas vyras. Nei vienas, išskyrus Renato. Malena buvo tiesiog pernelyg graži, o jis – pernelyg jaunas, kad ją apgintų.

melana
21/6/2011 09:50:34 pm

Tobulas filmas! Viskas ten taip graziai pateikta, o jau Bellucci kokia grazi. Kelis kartus si filma ziurejau :)

Reply
Dalia.
21/1/2012 02:41:35 am

o kur sita filma pazet galima?:)

Reply
21/1/2012 02:45:01 am

Dalia, parašykite man į email info@kinokadras.lt - papasakosiu :)

27/8/2012 08:15:40 am

Great blog, love the template.

Reply
Bono
26/10/2012 09:02:28 pm

Labai labai gražus filmas,ir ką daugiau begalima pridurti po šio išties taiklaus filmo aprašymo. Belieka tik pasirašyti po kiekvienu čia parašytu žodžiu :)

Reply
Vida
17/8/2021 10:43:31 am

Liūdniausia, kad visuomenėje / visuomenėse/ niekas nepasikeitė. Vis tos pačios šlykščios ydos ir dabar. Ir pas mus. O filmas - tikrai vertas Oskarų.

ReplyLeave a Reply.


UA-35502470-1