Picture
www.stardusttrailers.com
Romantinė komedija

Režisierius: Tanya Wexler

Šalis: Didžioji Britanija, Prancūzija, Vokietija, Liuksemburgas

Trukmė: 100 min
 

Turiu pripažinti, kad nesitikėjau išvysti nieko panašaus. Trumpai tariant, ši romantinė komedija pasakoja apie vibratoriaus atsiradimą moterų gyvenimuose ir ne tik. Taip, taip, jūs perskaitėte teisingai – vibratoriaus! Ko galima tikėtis iš filmo tokia slidžia tematika? Visko, tačiau tik ne to ką jūs jau spėjote pagalvoti...

1880-ieji, Anglija. Iš eilinės ligoninės išmestas mokslo pasiekimais besižavintis jaunas gydytojas Mortimeris Grenvilas (akt. Hugh Dancy), atsiduria ties gydytojo Roberto Dalrimplo (akt. Jonathan Pryce) klinikos slenksčiu. Pastarasis, būdamas isterijos ekspertu, visame Londone garsėja kaip puikus klastingos moteriškos ligos gydytojas ir intymaus masažo specialistas. Deja, aptarnauti šviesos greičiu didėjantį klienčių srautą darosi vis sunkiau, tad profesorius pasamdo entuziastingai nusiteikusį Mortimerį.

Picture
www.aceshowbiz.com
Megzdamas romaną su žaviąja gydytojo dukra Emili (akt. Felicity Jones) ir paslapčia besižavėdamas maištingos gydytojo atžalos Šarlotos (akt. Maggie Gyllenhaal) veikla, jaunasis gydytojas pamažu ima pervargti, nes pagrindinis jo darbo įrankis – ranka, ima nebeatlaikyti masažų skaičiaus. Kuomet isterija užvaldo didžiąją dalį Londono moterų, padėti joms turint vos dvi rankas darosi per sunku. Štai čia į pagalbą atskuba Mortimerio draugas Edmundas (akt. Rupert Everett) – turtingas mokslininkas, besižavintis elektros prietaisais. Atsitiktinai vyrai išranda nedidelį aparačiuką, šiuolaikinio vibratoriaus protėvį, galintį pakeisti intensyvaus darbo iškamuotas gydytojo rankas.

Picture
www.obuolys.lt
Žinia apie stebuklingą moterims skirtą prietaisą netrunka pasklisti visoje šalyje, o Edmundas ir Mortimeris tampa rakto į moteriškų malonumų skrynelę išradėjais. Tikrų tikriausi anglų džentelmenai, kaprizingos, isterijos užvaldytos damos, medicina, nežinanti termino „mikrobas“, už durų mindžikuojanti socialinė revoliucija, feminizmo užuomazgos ir, žinoma, meilė, užsimezgusi visai netikėtai – tai katilas, kuriame verda pagrindiniai filmo herojai.

Picture
www.aceshowbiz.com
Juostos kūrėjai teigia, jog filmas paremtas tikra istorija, įvykusia prieš kiek daugiau nei šimtmetį, tad jau įžanginiai juostos žodžiai verčia suklusti ir priverčia tikėtis kažko įdomaus. Ir štai bėgant minutėms mintis, jog manęs laukia įdomus reginys, ima pasitvirtinti, o jam pasibaigus skubu rekomenduoti šį filmą kolegoms. Pastarieji, išgirdę pagrindinę filmo temą, nepatikliai į mane žiūri, įtariai galvodami, jog siūlau visai ne tai ką jie norėtų išvysti, tačiau drąsiausieji, pasitikėję rekomendacija, jau kitą dieną darbe pasakojo apie juos lydėjusius jausmus filmo peržiūros metu ir teigė, jog be specialios rekomendacijos niekuomet nebūtų žiūrėję šio filmo.

Picture
www.obuolys.lt
Taigi, kokybišką, žaismingą, mielą ir šviesią komediją tokia delikačia tema galėjo sukurti tik moteris, sugebanti pasijuokti iš anglų visuomenės. Puiku, kad gana slidžia intymaus masažo tema sukurtame filme nėra nei lašelio vulgarumo, nuogybių ar užuominų į tai. Visas 100 filmo peržiūros minučių lydi tik pozityvios mintys ir nuoširdus juokas.

Juostoje įsiminė Maggie Gyllenhaal herojė. Ir nors moters niekuomet rimtai nevertinau kaip aktorės, turiu pripažinti, kad ji renkasi įdomius vaidmenis ir, nepaisant mano asmeninės nemeilės jai, šiame filme ji atrodė gana stipri, simpatinga ir tikra. Tačiau, kad ir kokia puiki būtų M. Gyllenhaal būtų šiame filme, juostoje mano simpatijas išsikovojo aktorė Sheridan Smith, atlikusi nors ir nedidelį, tačiau ryškų tarnaitės, kadaise dirbusios prostitute, vaidmenį. Žaisminga, padūkusi, išbandymų nebijanti rusvaplaukė moteris nuspalvina kiekvieną filmo kadrą ir susižeria žiūrovų simpatijas.

Picture
www.stardusttrailers.com
Originalus scenarijus, ryškūs personažai, nebloga aktorių vaidyba, geras humoras ir vykusi satyra mane pavergė, tad primygtinai rekomenduoju šį filmą ir tikiu, kad nenusivilsite. Smagios peržiūros!

Nerce
3/1/2012 02:21:42 am

įdomu įdomu- būtinai pažiūrėsim :)

Reply
as
3/1/2012 07:55:07 pm

super. eisim ziureti.

ReplyLeave a Reply.


UA-35502470-1