Picture
Biografinė nuotykių komedija

Režisierius: Richard Loncraine

Šalis: JAV

Trukmė: 108 min
 

„Mano vienintelis“ – tai filmas, paremtas aktoriaus Georgo Hamiltono gyvenimo istorija, kuria vietomis sunku patikėti žinant faktą, jog visa tai tikra ir neišgalvota.

Šeštojo dešimtmečio Amerika. Ana Deveron (akt. Renée Zellweger) – žavinga ir charizmatiška moteris, neiškentusi savo vyro, kompozitoriaus Deno (akt. Kevin Bacon) neištikimybės ir palikusi žmogų, padovanojusį jai nuostabų sūnų. Susirinkusi daiktus ir pasiėmusi abu vaikus – Džordžą (akt. Logan Lerman) ir Robį (akt. Mark Rendall), moteris leidžiasi į kelionę per visą šalį ir tikisi rasti laimę, o tiksliau turtingą vyrą, galėsiantį išlaikyti ją ir jos vaikus. Situaciją palengvina tai, jog vyrai neatsispiria Anos žavesiui, o daugumoje Amerikos miestų moteris turi po ištikimą gerbėją, kadaise norėjusį ją vesti. Deja, kaip vėliau paaiškėja, didžioji dalis jos gerbėjų tėra aferistai, niekšeliai ir sukčiai, tačiau Ana ne iš tų moterų, kurios greitai pasiduoda ir nuleidžia rankas, tad „to vienintelio“ paieškos tęsiasi, o kelionėje moters ir jos vaikų laukia naujos pažintys, nuotykiai, gyvenimo vertybių perkainojimas ir savęs pačių atradimas iš naujo.

Picture
„Mano vienintelį“ peržiūrėjau vienu ypu. Žaisminga ir labai simpatinga juosta, iš pradžių turėjusi būti kvailoka komedija (tiesą sakant nežinojau kas tai per filmas) vos pirmosiomis filmo minutėmis akimirksniu pakeitė mano nuomonę ir tapo itin smagiu reginiu. Labai patiko filmo dekoracijos veikėjų šukuosenos, manieros, muzika. Turiu silpnybę filmams, atspindintiems 5-7 dešimtmetį, tad „Mano vienintelį“ žiūrėjau su didžiausiu malonumu.

Juostoje dominuoja fantastiška Renée Zellweger, kiekviename kadre priverčianti įdėmiai ją stebėti ir bijoti bent akimirkai paleisti ją iš akių. Ji griebiasi už kiekvieno, jos akimis, perspektyvaus vyro skverno ir bando visais įmanomais būdais nusivilkti jį prie altoriaus, tačiau likimas vis kiša pagalius į moters ratus. Ir nors jos įkūnijama herojė Ana Deveron taip ir neišmoko būti gera mama, moteris žino savo žavesio kainą ir naudojasi savo grožiu, neišsemiama charizma ir žino, jog viskas tik jos pačios rankose.

Picture
Patiko stebėti vieną po kito rodomus pretendentus į Anos vyrus – visi jie savaip įdomūs, turintys savas istorijas, o stebėti juos ekrane – vienas malonumas. Skirtingi vyrų tipažai, pašiepiantys jų ydas, atskleidžiantys silpnybes ir parodantys įvairiapusius jų portretus skatina žiūrovo susidomėjimą ir kelia klausimą – ar Ana Deveron visgi ras savo vienintelį?

Gražūs, kiek poetiški filmo dialogai be jokių grubumo ir vulgarumo apraiškų kelia ne mažesnį susižavėjimą negu juostos atmosfera ir Loganas Lermanas bei Markas Rendallas, atlikę Anos sūnų vaidmenis.

Picture
Nors filmas apibūdinamas kaip komedija, po saldaus humoro šydu slepiasi gyvenimiška ir netgi skaudi moters, ieškančios gyvenimo laimės, istorija. Šis pasakojimas apnuogina šeimų santykius ir parodo, jog kartkartėmis visai nepažįstame mums artimų, ir, regis, brangių žmonių. Užuot gilinęsi į šeimą ištikusias problemas mes esame linkę raustis savo smėlio dėžėje ir nematyti artimųjų problemų bei juos kamuojančių klausimų.

Galutinis „Mano vienintelio“ variantas – lengva, stilinga, originali, vietomis sunkiai nuspėjama juosta, pagardinta saldžia doze gaivaus ir švelnaus humoro, ryškiaspalviais herojais ir lašeliu ironijos. Nudžiugino filmo pabaiga, kurioje nėra tiesioginės užuominos į „ilgai ir laimingai“, o pagrindiniai herojai galų gale suvokia, jog jų stiprybė slypi jų vienybėje ir visai nebūtina trenktis per visą šalį tam, kad atrastum laimę ir savo vietą po saule.
Leave a Reply.


UA-35502470-1