Picture
www.stardusttrailers.com
Komedija visai šeimai

Režisierius: Laurent Tirard

Šalis: Prancūzija, Belgija

Trukmė: 91 min
 

Mažasis Nikolia (akt. Maxime Godart) svajoja, kad jo gyvenime nieko nesikeistų. Juk jo gyvenimas nuostabus – mylintys tėvai ir puikūs bendraklasiai, pasiruošę apdalinti draugą išmintingais patarimais, pagrąžintais vaikų fantazijos vaisiais. Vaikų kolektyve egzistuoja ištisa charakterių įvairovė - moksliukas - skundikas, aristokratas, nepasotinamas ėdrūnas, chuliganas, svajojantis tapti banditu, klasės juokdarys ir, žinoma, atpirkimo ožys. Argi ne spalvingas kumštis?

Picture
www.stardusttrailers.com
Vieną dieną berniukų gyvenimą sukrečia nemaloni žinia – jų bendramoksliui Žoakimui gimsta brolis, kurio dėka vaikas jaučiasi nemylimas ir nereikalingas. Įspėjęs draugus apie pavojaus ženklus, atsirandančius kuomet mamytė laukiasi, Žoakimas dingsta, o netrukus grėsmę pranašaujantys ženklai pasirodo mažojo Nikolia šeimoje. Mamytė ir tėvelis meiliai glaustosi, burkuoja, o tėvelis net nedejuodamas išneša šiukšles ir pasiūlo savaitgalį pasivaikščioti miške. Anot Žoakimo, šis pasiūlymas reiškia, jog savaitgalį Nikolia bus išvežtas į mišką ir paliktas vilkams suėsti... Juk kam jis reikalingas, jei netrukus atsiras broliukas?

Picture
www.stardusttrailers.com
Jausdamas į nugarą kvėpuojantį pavojų berniukas vadovaujasi išmintingais bendraklasių patarimais ir bando užbėgti už akių nemaloniam įvykiui, o kiti berniukai jau kuria mažojo broliuko pagrobimo ir pašalinimo planą. „Mažasis Nikolia“ – vaikiškai mielas, juokingas ir labai prancūziškas filmas, kurio centrinė figūra ir pasakotojas Nikolia parodo žiūrovui pasaulį vaiko akimis ir leidžia pajusti išgyvenimus artėjant šeimos sudėties pokyčiams.

Picture
www.stardusttrailers.com
Ryškiaspalvis fonas, humoras laiku ir vietoje, meistriškas režisieriaus, operatoriaus ir dekoratoriaus darbas nepalieka abejingų. Filme apgalvota kiekviena smulkmena, detalė, žodis ir veiksmas. Visi elementai puikiai papildo vienas kitą ir sukuria nepertraukiamą, 91 minutę trunkantį nuotykį su kiek hiperbolizuotais personažais.

Filme vyrauja puiki muzika. Kompozitoriaus Klaus Badelt kurtos melodijos vietomis panašėja į svaiginančius „Amelijos iš Monmartro“ (orig. „Le fabuleux destin d'Amélie Poulain“) vingius, vietomis primena klasikinius prancūziškus filmus, o kartais muzika atrodo tokia gyva ir jaudinanti, kad galvoji, jog tokio garso takelio mielai pasiklausytum dar kartą.

Picture
www.torrentsland.com
Beje, filme egzistuoja vienas ypatingai įdomus ir juokingas momentas. Kuomet iš berniukų bandoma padaryti chorą, o atsisukęs chorvedys pasako, jog jie beviltiški, matome, kad chorvedys yra garsusis Gérard Jugnot! Nežinantiems primenu, jog tai jis buvo muzikos mokytoju 2004 - ųjų filme „Choras“ (orig. „Les choristes“), kuomet sunkaus būdo berniukus ir maištininkų klasę pavertė nuostabiausiu choru. Deja, su mažojo Nikolia bendramoksliais choro kūrimas nepavyko ir patyrė visišką fiasko, net ir talentingojo Gérard Jugnot rankose.

Picture
www.linternaute.com
Taigi, „Mažasis Nikolia“ – tipiškas geros prancūziškos komedijos pavyzdys, neabejotinai patiksiantis bet kokio amžiaus žiūrovui.

Dakita
1/6/2011 08:50:04 pm

Patiko :))) Lengvas,mielas ir laaaaabai juokingas
Ačiū jums!

Reply
Monika
22/10/2012 05:29:47 pm

Sveiki.
Labai norėčiau pažiūrėti, tačiau niekur nerandu parsisiųsti. Gal galite padėti?

Reply
22/10/2012 08:25:14 pm

Monika, parašykite man į email info@kinokadras.lt - padėsiu

ReplyLeave a Reply.


UA-35502470-1